"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға жергілікті атқарушы органдар ұсынатын әлеуметтік көмекті төлеу жөніндегі пилоттық жобаны іске қосу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 276 және Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 10 шілдедегі № 243/НҚ бірлескен бұйрығы
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға жергілікті атқарушы органдар ұсынатын әлеуметтік көмекті төлеу жөніндегі пилоттық жоба (бұдан әрі – пилоттық жоба) Астана және Алматы қалаларының аумағында іске қосылсын.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға жергілікті атқарушы органдар ұсынатын әлеуметтік көмекті төлеу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезінде мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимыл алгоритмі бекітілсін.
3. Пилоттық жобаның Астана және Алматы қалаларында қолданылу мерзімі 2023 жылғы 1 маусымнан бастап 2024 жылғы 31 мамырға дейін айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті мен Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі осы бірлескен бұйрықты жергілікті атқарушы органдардың және ведомстволық бағынысты ұйымдардың назарына жеткізсін.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне және жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 1 маусымнан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
___________Т. Дүйсенова
Қазақстан РеспубликасыныңЦифрлық даму, инновацияларжәне аэроғарыш өнеркәсібіминистрі___________Б. Мусин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2023 жылғы 10 шілдедегі
№ 243/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 276 бұйрығына
қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға жергілікті атқарушы органдар ұсынатын әлеуметтік көмекті төлеу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезінде мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимыл алгоритмі

О запуске пилотного проекта по выплате социальной помощи, предоставляемой местными исполнительными органами отдельным категориям нуждающихся граждан через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Совместный приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 276 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 243/НҚ
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Запустить пилотный проект по выплате социальной помощи, предоставляемой местными исполнительными органами отдельным категориям нуждающихся граждан через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" на территории городов Астана и Алматы (далее – пилотный проект).
2. Утвердить Алгоритм взаимодействия государственных органов и организаций при реализации пилотного проекта по выплате социальной помощи, предоставляемой местными исполнительными органами отдельным категориям нуждающихся граждан через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", согласно приложению к настоящему приказу.
3. Определить период действия пилотного проекта в городах Астана и Алматы с 1 июня 2023 года по 31 мая 2024 года.
4. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан довести настоящий совместный приказ до сведения местных исполнительных органов и подведомственных организаций.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания последним из руководителей государственных органов и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июня 2023 года.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
___________Т. Дуйсенова
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
___________Б. Мусин
Приложение к приказу
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 10 июля 2023 года № 243/НҚ
и Заместитель Премьер-
Министра - Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 276
Алгоритм взаимодействия государственных органов и организаций при реализации пилотного проекта по выплате социальной помощи, предоставляемой местными исполнительными органами отдельным категориям нуждающихся граждан через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға жергілікті атқарушы органдар ұсынатын әлеуметтік көмекті төлеу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезінде мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимыл алгоритмі (бұдан әрі – Алгоритм) әлеуметтік көмекті төлеу кезінде уәкілетті органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимылын айқындайды.
2. Осы Алгоритмге сәйкес жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға ұсынатын әлеуметтік көмек түрлерінің тізбесі жергілікті атқарушы органдармен анықталады.
3. Осы Алгоритмде келесідей негізгі ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
2) алгоритм – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы әлеуметтік көмек төлеуді жүзеге асыру кезінде уәкілетті органдар мен олардың ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимыл тетігін сипаттайтын құжат;
3) "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – ЕРДО) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша уәкілетті мемлекеттік органның жанынан құрылатын, еңбек нарығын ақпараттық-талдамалық жағынан сүйемелдеуді, жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын, жұмыспен қамту қызметтерін әдіснамалық жағынан қолдауды, әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін дамыту мен қолдап отыруды қамтамасыз ететін заңды тұлға;
4) "ОДҚ" ААЖ – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеудің орталықтандырылған дерекқоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
5) "Е-Собес" ААЖ – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
6) уәкілетті орган – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстық маңызы бар қалалардың және аудандардың жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі;
7) әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым – банк операцияларының тиісті түрлеріне қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдар немесе "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Алгоритм взаимодействия государственных органов и организаций при реализации пилотного проекта по выплате социальной помощи, предоставляемой местными исполнительными органами отдельным категориям нуждающихся граждан через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Алгоритм) определяет алгоритм взаимодействия уполномоченных органов и организаций при выплате социальной помощи.
2. Перечень видов социальной помощи, предоставляемой отдельным категориям нуждающихся граждан в соответствии с настоящим Алгоритмом, определяется местным исполнительным органом.
3. В настоящем Алгоритме используются следующие основные понятия и сокращения:
1) информационная система – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;
2) алгоритм – документ, описывающий механизм взаимодействия уполномоченных органов и их информационных систем при осуществлении выплат социальной помощи через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
3) акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" (далее – ЦРТР) – юридическое лицо, создаваемое по решению Правительства Республики Казахстан при уполномоченном государственном органе, обеспечивающее информационно-аналитическое сопровождение рынка труда, активных мер содействия занятости, методологическую поддержку служб занятости, развитие и сопровождение единой информационной системы социально-трудовой сферы;
4) АИС "ЦБД" – автоматизированная информационная система "Централизованная база данных выплат пенсий и пособий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
5) АИС "Е-Собес" – автоматизированная информационная система "Е-Собес" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
6) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения, осуществляющее функции в сфере социальной защиты населения;
7) уполномоченная организация по выплате социальной помощи – организации, имеющие лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, или территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта";

8) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
9) көрсетілетін қызметті алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
10) әлеуметтік көмек – жергілікті атқарушы органдар мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек.
Осы Алгоритмде пайдаланылатын барлық өзге терминдер тиісті мәселелерді реттейтін нормативтік құқықтық актілерде қолданылатын мағынада пайдаланылады.
4. Пилоттық жобаның қолданысы кезеңінде қызметті Мемлекеттік корпорация қайтарымсыз негізде көрсетеді.
5. Пилоттық жоба шеңберінде әлеуметтік көмектің келесі түрлері көрсетіледі:
- атаулы күндер мен мереке күндеріне – өтініштер талап етілмей (біржолғы);
- табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілгенде, әлеуметтік мәні бар ауру болғанда – өтініштер бойынша не ұйымдардан алынған мәліметтер негізінде (біржолғы, ай сайын немесе тоқсан сайын).
6. Әлеуметтік көмекті төлеуге алушылардың тізімін қалыптастыру және шешімдерді қабылдау уәкілетті органмен келесі тәртіппен жүзеге асырылады:
- атаулы күндер мен мереке күндеріне – "Е-Собес" ААЖ-да "ОДҚ" ААЖ-дан зейнетақы мен жәрдемақы алушылар болып табылатын азаматтардың қатарынан мәліметтер алу үшін сұраныс жасайды.
"ОДҚ" ААЖ "Е-Собес" ААЖ-ның сұрауы бойынша әлеуметтік көмекті тағайындау үшін зейнетақы мен жәрдемақы алушылар туралы мәліметтерді қалыптастырады және "Е-Собес" ААЖ-ға ЖСН, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), туған күнін, Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің кодын, төлеу кодын, жынысын, тіркелген мекен жайын, банк деректемелерін, телефон нөмірін (бар болса), қамқоршының деректерін (жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар, мүгедектігі бар жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі балалар үшін) көрсете отырып, жібереді.
"Е-Собес" ААЖ-ға мәліметтер келіп түскеннен кейін уәкілетті орган әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешімді (бұдан әрі – тағайындау туралы шешім) қалыптастырады және қол қояды;
- табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілгенде, әлеуметтік мәні бар ауру болғанда – қабылданған өтініштердің не ұйымдардан алынған тізімдердің негізінде, "Е-Собес" ААЖ-да тағайындау туралы шешімдер қалыптастырылады және қол қойылады.

8) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
9) услугополучатель – физическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
10) социальная помощь – помощь, предоставляемая местными исполнительными органами в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан, а также к памятным датам и праздничным дням.
Все иные термины, используемые в настоящем Алгоритме, используются в том значении, в котором они употребляются в нормативных правовых актах, регулирующих соответствующие вопросы.
4. В период действия пилотного проекта услуги Государственной корпорацией оказываются на безвозмездной основе.
5. В рамках пилотного проекта оказываются следующие виды социальной помощи:
- к памятным датам и праздничным дням – без истребования заявлений (единовременно);
- при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, наличии социально значимого заболевания – по заявлениям либо на основании сведений, полученных от организаций (единовременно, ежемесячно или ежеквартально).
6. Формирование списков получателей на выплату социальной помощи и принятие решений уполномоченным органом осуществляется в следующем порядке:
- к памятным датам и праздничным дням – в АИС "Е-Собес" инициируется запрос в АИС "ЦБД" на получение данных из числа граждан, являющихся получателями пенсий и пособий.
АИС "ЦБД" согласно запросу АИС "Е-Собес", формирует данные по получателям пенсий и пособий и направляет в АИС "Е-Собес" с указанием ИИН, фамилии, имени, отчества (при наличии), даты рождения, кода отделения Государственной корпорации, кода выплаты, пола, адреса прописки, банковских реквизитов, номера телефона (при наличии), данных опекуна (для детей с инвалидностью до семи лет, детей с инвалидностью с семи до восемнадцати лет).
После поступления данных в АИС "Е-Собес" уполномоченный орган формирует и подписывает решение о назначении социальной помощи (далее – решение о назначении);
- при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, наличии социально значимого заболевания – на основании принятых заявлений либо списков, полученных от организаций, в АИС "Е-Собес" формируются и подписываются решения о назначении.

7. Уәкілетті органның басшысы тағайындау туралы шешімге қол қойғаннан кейін, тағайындау туралы шешімдегі деректер әлеуметтік көмекті Мемлекеттік корпорация арқылы төлемге қою үшін "ОДҚ" ААЖ-ға автоматты түрде жіберіледі.
8. Тағайындау туралы шешімдер негізінде Мемлекеттік корпорация әлеуметтік көмек төлеуге бюджет қаражатының қажеттілігін қалыптастырады:
- атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмекті төлеген кезде – атаулы күн немесе мереке күніне дейін күнтізбелік 10 күн қалғанда;
- табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілгенде, әлеуметтік мәні бар ауру болғанда әлеуметтік көмекті төлеген кезде:
біржолғы төлемдер бойынша – күн сайын, тағайындау туралы шешімдер түскен күннен бастап;
ай сайынғы және тоқсан сайынғы төлемдер бойынша – төлем жүргізілетін айдын алдындағы әр айдың 27-күніне ай сайын қалыптастырады.
9. Қажеттілік қалыптастырылғаннан кейін Мемлекеттік корпорация келесі жұмыс күнінен кешіктірмей әлеуметтік көмекті төлеуге қажеттілік сомасы туралы өтінімді уәкілетті органға жібереді.
Уәкілетті орган әлеуметтік көмекті төлеуге қажеттілік сомасы туралы өтінім келіп түскен күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек төлеуге қажеттілік сомасы туралы өтінімде көзделген сома шегінде ақшалай қаражатты Мемлекеттік корпорацияға аударады.
Төлем жасалатын айға дейінгі айдың 27-күнінен кейін келіп түскен өтінімдер бойынша, уәкілетті орган әлеуметтік көмек төлеуге қажеттілік сомасы туралы өтінімде көзделген сома шегінде ақшалай қаражатты Мемлекеттік корпорацияға келесі айдың 1-нен кейін аударады.
10. Мемлекеттік корпорация трансферттер түскеннен кейін 2 жұмыс күні ішінде төлеу кестесіне сәйкес МТ-102 форматында төлем тапсырмаларын қалыптастырады және алушылардың банк шоттарына төлемді жүзеге асырады.
11. Әлеуметтік көмек сомалары екінші деңгейдегі банктерден қайтарылған кезде Мемлекеттік корпорация қайтарылған күннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей қайтарулар туралы мәліметтерді уәкілетті органға жібереді.
12. Уәкілетті орган 3 жұмыс күні ішінде қайтарулар себебін қарайды және "Е-Собес" ААЖ-да өзгерістер енгізеді, одан кейін қайта қаржыландыру немесе ақшалай қаражатты уәкілетті органға қайтару үшін мәліметтерді "ОДҚ" ААЖ-ға жібереді.
13. Мемлекеттік корпорация ағымдағы айдың соңғы жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға қайта жіберілмеген әлеуметтік көмекті қайтарулар сомаларын уәкілетті органға жібереді.
14. Мемлекеттік корпорация ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей:
- осы Алгоритмге 1-қосымшаға сәйкес уәкілетті органмен әлеуметтік көмек төлеуге аударылған трансферттер туралы тексеру актісіне қол қояды;
- осы Алгоритмге 2-қосымшаға сәйкес уәкілетті органға екінші деңгейдегі банктер және "Қазпочта" АҚ бөлінісінде әлеуметтік көмек төлемдері туралы ақпаратты жолдайды.

7. После подписания решения о назначении руководителем уполномоченного органа данные, содержащиеся в решении о назначении, автоматически передаются в АИС "ЦБД" для осуществления выплаты социальной помощи через Государственную корпорацию.
8. На основании решений о назначении Государственная корпорация формирует потребность в бюджетных средствах на выплату социальной помощи:
- при выплате социальной помощи к праздничным датам и памятным дням – за 10 календарных дней до наступления памятной даты или праздничного дня;
- при выплате социальной помощи при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, наличии социально значимого заболевания:
по единовременным – ежедневно, со дня поступления решений о назначении;
по ежемесячным и ежеквартальным выплатам – ежемесячно к 27 числу месяца, предшествующего месяцу выплаты.
9. После формирования потребности Государственная корпорация не позднее следующего рабочего дня направляет заявку о сумме потребности на выплату социальной помощи в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган в течение 2-х рабочих дней после поступления заявки о сумме потребности на выплату социальной помощи перечисляет в Государственную корпорацию денежные средства в пределах сумм, предусмотренных заявкой о сумме потребности на выплату социальной помощи.
По заявкам, поступившим после 27 числа каждого месяца, уполномоченный орган перечисляет в Государственную корпорацию денежные средства в пределах сумм, предусмотренных заявкой о сумме потребности на выплату социальной помощи после 1-го числа следующего месяца.
10. Государственная корпорация в течение 2-х рабочих дней после поступления трансфертов формирует в соответствии с графиком выплаты платежные поручения формата МТ-102 и осуществляет выплату на банковские счета получателей.
11. При возврате суммы социальной помощи из банков второго уровня Государственная корпорация не позднее следующего рабочего дня после возврата направляет сведения о возврате в уполномоченный орган.
12. Уполномоченный орган в течение 3-х рабочих дней рассматривает причину возврата и вносит изменения в АИС "Е-Собес", с передачей сведений в АИС "ЦБД" для повторного финансирования или возрата денежных средств в уполномоченный орган.
13. Государственная корпорация не позднее последнего рабочего дня текущего месяца направляет в уполномоченный орган неотправленные услугополучателям суммы возвратов социальной помощи.
14. Государственная корпорация ежемесячно не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным:
- подписывает с уполномоченным органом акт сверки о поступивших трансфертах на выплату социальной помощи в соответствии с приложением 1 к настоящему Алгоритму;
- направляет в уполномоченный орган сведения по произведенным выплатам социальной помощи в разрезе банков второго уровня и АО "Казпочта" в соответствии с приложением 2 к настоящему Алгоритму.

15. Берілетін дербес деректердің толықтығын, түпнұсқалығын, дәйектілігін, сондай-ақ қорғалуын ақпарат беретін Ақпараттық жүйенің тарапы (сервис иесі) қамтамасыз етеді.
ЕРДО ақпараттандыру, ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңнама талаптарын және ақпараттық жүйелерді пайдаланушылар қалыптастырған мәліметтердің қауіпсіздігі мен өзгермейтіндігін қалыптастыруды және форматтық-логикалық бақылау орнатудың уақтылығын, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге көрсетілетін қызметті алушының келісімін алуды растауды қамтамасыз етеді, соның ішінде Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Дербес деректерге қолжетімділікті бақылау" мемлекеттік сервисі арқылы.
16. Мемлекеттік корпорация әлеуметтік көмекті алушылар санатын қалыптастыру үшін қажетті зейнетақы мен барлық жәрдемақы түрлерінің төлем кодтарының дұрыс таңдалуына жауапкершілікте болады.
17. Уәкілетті орган және Мемлекеттік корпорация қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасының заңдарында және басқа да нормативтік құқықтық актілерінде көзделген тәртіп, мерзімдердің және басқа да талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді.
____________________
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамы арқылы жекелеген
санаттағы мұқтаж азаматтарға
жергілікті атқарушы органдар
ұсынатын әлеуметтік көмекті
төлеу жөніндегі пилоттық
жобаны іске асыру кезінде
мемлекеттік органдар мен
ұйымдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
1-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ
мен _________________________
уәкілетті органның атауы
арасындағы АӘК төлеуге түскен трансферттер туралы
салыстырып тексеру актісі
______________ есепті кезең
Жолдың коды
Уәкілетті органның БСН-сі
Уәкілетті органның атауы
Түскен трансферттер туралы төлем тапсырмасының №
Түскен трансферттер туралы төлем тапсырмасының күні
Сомасы, теңге
Әлеуметтік көмек атауы
1
2
3
4
5
6
7
БАРЛЫҒЫ 0,00
Барлығы: _______________ (сомасы жазбаша)
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ
_______________________________       ______________________________________
уәкілетті органның атауы
_______________________________       ______________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты                   (жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), лауазымы және қолы)                        (бар болса), лауазымы және қолы)
_______________________________       ______________________________________
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамы арқылы жекелеген
санаттағы мұқтаж азаматтарға
жергілікті атқарушы органдар
ұсынатын әлеуметтік көмекті
төлеу жөніндегі пилоттық
жобаны іске асыру кезінде
мемлекеттік органдар мен
ұйымдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
2-қосымша
________________________ облысы _______________________ ауданы бойынша
(уәкілетті органның атауы)
екінші деңгейлі банктер (ЕДБ) және "Қазпочта" АҚ бөлінісінде жүргізілген
әлеуметтік көмек төлемдері жөніндегі мәліметтер
Есепті кезең ____________________
Р/с №
Екінші деңгейдегі банктердің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ аударылды
ЕДБ мен "Қазпочта" АҚ қайтарылды
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ төленді
Әлеуметтік көмек атауы
алушылардың саны сомасы алушылардың саны сомасы алушылардың саны сомасы
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1
2
3
Орталық филиалдың
директоры __________________________
Орталық филиал
директорының орынбасары __________________________

15. Полноту, подлинность, достоверность, а также защиту передаваемых персональных данных обеспечивает сторона Информационной системы (владелец сервиса), передающая информацию.
ЦРТР обеспечивает требования законодательства в сфере информатизации, информационной безопасности и неизменность сведений, сформированных пользователями информационных систем, и своевременность установлений форматно-логического контроля, а также подтверждение получения согласия услугополучателя на сбор и обработку персональных данных, в том числе посредством государственного сервиса "Контроль доступа к персональным данным" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
16. Государственная корпорация несет ответственность за правильность выбора кодов выплат пенсий и всех видов пособий, требуемых для формирования категорий получателей социальной помощи.
17. Уполномоченный орган и Государственная корпорация при оказании услуги обеспечивают соблюдение порядка, сроков и иных требований, предусмотренных законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами.
Приложение 1
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов и
организаций при реализации
пилотного проекта по выплате
социальной помощи,
предоставляемой местными
исполнительными органами
отдельным категориям
нуждающихся граждан через
некоммерческое акционерное
общество "Государственная
корпорация "Правительство
для граждан"
Акт сверки о поступивших трансфертах на выплату социальной помощи между
НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
и ____________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчетный период __________ года
Код строки
БИН уполномоченного органа
Наименование уполномоченного органа
№ платежного поручения о поступивших трансфертах
Дата платежного поручения о поступивших трансфертах
Сумма, тенге
Наименование социальной помощи
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
0,00
Всего: _______________ (сумма прописью)
НАО "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
_______________________________________ ______________________________________
наименование уполномоченного органа
_______________________________________ ______________________________________
_______________________________________ ______________________________________
_______________________________________ ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должность и подпись ответственного лица)       должность и подпись ответственного лица)
Приложение 2
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов и
организаций при реализации
пилотного проекта по выплате
социальной помощи,
предоставляемой местными
исполнительными органами
отдельным категориям
нуждающихся граждан через
некоммерческое акционерное
общество "Государственная
корпорация "Правительство
для граждан"
Сведения по произведенным выплатам социальной помощи
в разрезе банков второго уровня (БВУ) и АО "Казпочта"
по __________________________ району _______________________ области
(наименование уполномоченного органа)
Отчетный период _______________
№ п/п
Наименование
Перечислено НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Возращено БВУ и АО "Казпочта"
Выплачено НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Наименование социальной помощи
количество получателей
сумма тенге
количество получателей
сумма тенге
количество получателей
сумма тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Директор
Центрального филиала __________________________
Заместитель директора
Центрального филиала __________________________