2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 86 343 407 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 984 809 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 712 127 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 13 953 675 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 692 796 мың теңге;
2) шығындар – 95 080 400 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 898 908 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 898 908 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 11-2.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 343 407 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 34 984 809 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 712 127 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 953 675 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 692 796 тысяч тенге;
2) затраты – 95 080 400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 898 908 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 898 908 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 635 901 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 635 901 мың теңге":
қарыздар түсімі – 28 106 710 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 354 739 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 883 930 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 15.03.2024 № 14-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 15-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 12.07.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 06.09.2024 № 19-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 01.11.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 11.12.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 26.12.2024 № 25-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 635 901 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
9 635 901 тысяч тенге;
поступление займов – 28 106 710 тенге;
погашение займов – 23 354 739 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 883 930 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 15.03.2024 № 14-6 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 10.05.2024 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 12.07.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 19-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 01.11.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 11.12.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 26.12.2024 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

2. 2024 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 600 000 мың теңге сомасында бекітілсін".
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық
мәслихатының төрағасы К. Олжабай
Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №11-2 шешіміне 1 қосымша
Тараз қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 15.03.2024 № 14-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 15-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 12.07.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 06.09.2024 № 19-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 01.11.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 11.12.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 26.12.2024 № 25-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
І. КІРІСТЕР

2. Утвердить резерв акимата города на 2024 год в сумме 600 000 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Таразского
городского маслихата К. Олжабай
Приложение 1 к решению Таразского городского маслихата 27 декабря 2023 года №11-2
Бюджет города Тараз на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 15.03.2024 № 14-6 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 10.05.2024 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 12.07.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 19-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 01.11.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 11.12.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 26.12.2024 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
I. ДОХОДЫ

6 077 802
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 503 978
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 503 978
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 042 706
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
80 977
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
314 639
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 278
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
227 591
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
439 270
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
958 951
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 231 118
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 204
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 263
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 130
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 041 448
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
11 731
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 342
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
300 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
300 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
69 976 464
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
139 295
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
139 295
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
151 323
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
151 323
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
42 139 331
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
17 077 890

6 077 802
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 503 978
005
Государственная адресная социальная помощь
1 503 978
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 042 706
006
Оказание жилищной помощи
80 977
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
314 639
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
21 278
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
227 591
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
439 270
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
958 951
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 231 118
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
165 204
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 263
021
Капитальные расходы государственного органа
6 130
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 041 448
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11 731
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 342
467
Отдел строительства района (города областного значения)
300 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
300 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
69 976 464
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
139 295
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
139 295
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
151 323
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
151 323
467
Отдел строительства района (города областного значения)
42 139 331
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
17 077 890

661 084
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
30 773
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
252 040
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
483 704
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
621 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 391 658
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
177 404
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 282
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 458
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 192 726
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 205
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 582
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
220 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
220 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
38 108 023
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 291 059
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
371 689
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 495 021
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 424 349
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
6 502 300
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 861
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
341 355
081
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
5 923 084
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 586 303
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 093 968
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
110 250
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

661 084
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
30 773
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
252 040
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
483 704
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
621 592
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 391 658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
177 404
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 282
021
Капитальные расходы государственного органа
6 458
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2 192 726
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 205
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 582
467
Отдел строительства района (города областного значения)
220 500
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
220 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
38 108 023
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12 291 059
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
371 689
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 495 021
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 424 349
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
6 502 300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
237 861
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
341 355
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 586 303
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 093 968
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
110 250
028
Развитие коммунального хозяйства