2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 82 425 651 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 642 370 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 583 348 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 16 380 189 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 819 744 мың теңге;
2) шығындар – 92 243 697 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 803 568 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 803 568 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 11-2.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 425 651 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 33 642 370 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 583 348 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 380 189 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 819 744 тысяч тенге;
2) затраты – 92 243 697 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 803 568 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 803 568 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 621 614 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 621 614 мың теңге":
қарыздар түсімі – 29 106 710 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 369 026 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 883 930 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 15.03.2024 № 14-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 15-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 12.07.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5) дефицит (профицит) бюджета – -10 621 614 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
10 621 614 тысяч тенге;
поступление займов – 29 106 710 тенге;
погашение займов – 23 369 026 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 883 930 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 15.03.2024 № 14-6 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 10.05.2024 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 12.07.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

2. 2024 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 600 000 мың теңге сомасында бекітілсін".
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық
мәслихатының төрағасы К. Олжабай
Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №11-2 шешіміне 1 қосымша
Тараз қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 15.03.2024 № 14-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 15-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 12.07.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
І. КІРІСТЕР

2. Утвердить резерв акимата города на 2024 год в сумме 600 000 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Таразского
городского маслихата К. Олжабай
Приложение 1 к решению Таразского городского маслихата 27 декабря 2023 года №11-2
Бюджет города Тараз на 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 15.03.2024 № 14-6 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 10.05.2024 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 12.07.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
I. ДОХОДЫ

14 524
02
Қорғаныс
70 256
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
70 256
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 256
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
420 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
420 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
420 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 624 951
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 059 839
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 059 839
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 187 989
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
531 383
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
27 912
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
227 868
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
451 070
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
749 756
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 177 123
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 281
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 326
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 307
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 988 867
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 342
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
200 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
67 258 549
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
139 295
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
139 295

14 524
02
Оборона
70 256
122
Аппарат акима района (города областного значения)
70 256
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 256
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
420 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
420 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
420 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 624 951
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 059 839
005
Государственная адресная социальная помощь
2 059 839
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 187 989
006
Оказание жилищной помощи
200 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
531 383
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
27 912
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
227 868
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
451 070
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
749 756
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 177 123
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
157 281
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 326
021
Капитальные расходы государственного органа
6 307
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 988 867
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 342
467
Отдел строительства района (города областного значения)
200 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
200 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
67 258 549

220 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
661 084
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
30 773
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
252 040
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
483 704
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
621 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 391 658
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
177 404
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 282
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 458
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 192 726
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 205
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 582
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
220 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
220 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
38 108 023
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 291 059
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
371 689
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 495 021
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 424 349
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
6 502 300
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 861
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
341 355
081
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
5 923 084
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 586 303
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 093 968
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

220 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
661 084
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
30 773
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
252 040
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
483 704
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
621 592
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 391 658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
177 404
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 282
021
Капитальные расходы государственного органа
6 458
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2 192 726
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 205
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 582
467
Отдел строительства района (города областного значения)
220 500
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
220 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
38 108 023
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12 291 059
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
371 689
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 495 021
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 424 349
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
6 502 300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
237 861
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
341 355
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 586 303
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 093 968
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)