2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10489400 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2782171 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7597929 мың теңге;
2) шығындар – 10623922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 188517 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40387 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 323039 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 323039 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 228904 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40387 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2023 года № 16-2
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10489400 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2782171 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7597929 тысяч тенге;
2) затраты – 10623922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 188517 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40387 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -323039 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –323039 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 228904 тысяч тенге;
погашение займов – 40387 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.03.2024 №20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3720538 мың теңге белгіленген.
3. 2024-2026 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 1-в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2024 год установлено в размере 3720538 тысяч тенге.
3. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2024 год установить согласно приложению 4.

4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат
төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №16-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.03.2024 №20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Байзакского
районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года №16-2
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы

978
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
242269
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
145904
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41876
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10660
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
93368
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4355
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4355
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
52655
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35828
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9529
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7298
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30768
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30768
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8587
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
8587
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58644
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
58644
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46770
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
200
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11674
12
Көлiк және коммуникация
506210
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
506210
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13340
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
428531
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
64339
13
Басқалар
773283
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

978
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
242269
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
145904
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
41876
006
Капитальные затраты государственного органа
10660
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
93368
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4355
010
Развитие объектов сельского хозяйства
4355
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
52655
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35828
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9529
007
Капитальные расходы государственного органа
7298
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30768
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30768
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8587
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
8587
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58644
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
58644
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46770
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
200
015
Капитальные расходы государственного органа
11674
12
Транспорт и коммуникации
506210
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
506210
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13340
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
428531
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
64339
13
Прочие
773283
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

82630
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82630
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
82630
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1596968
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1596968
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
453529
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5526
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
240556
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114274
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90236
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15080
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
40000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
400567
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
140000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1282179
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35200
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
35200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1040000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1000000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
206979
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
50563
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
50000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
45416
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

82630
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82630
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
82630
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1596968
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1596968
005
Государственная адресная социальная помощь
453529
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86000
006
Оказание жилищной помощи
5526
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
240556
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
90236
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15080
021
Капитальные расходы государственного органа
1000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
40000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
400567
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
140000
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
1282179
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35200
016
Изъятие земельных участков для государственных нужды
35200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1040000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилищного фонда коммунального жилищного фонда
1000000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
206979
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
50563
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50000
027
Организация пользования газовыми системами, находящимися в коммунальной собственности района (города областного значения).
30000
058
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах
45416
015
Освещение улиц в населенных пунктах

46098
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44598
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
44554
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43554
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
48658
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47658
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
02
Қорғаныс
43316
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43316
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6531
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
36785
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
85000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
85000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1691845
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1691845
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
485069
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
90000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6699
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
261075
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек тігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130622
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96563
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17096
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

46098
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
44598
004
Капитальные расходы государственного органа
1500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
44554
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43554
013
Капитальные расходы государственного органа
1000
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
48658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
47658
003
Капитальные расходы государственного органа
1000
02
Оборона
43316
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43316
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6531
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
36785
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
85000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
85000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1691845
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1691845
005
Государственная адресная социальная помощь
485069
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
90000
006
Оказание жилищной помощи
6699
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
261075
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
96563
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17096
021
Капитальные расходы государственного органа