2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11156051 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3057698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30935 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47309 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8020109 мың теңге;
2) шығындар – 12200124 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 176199 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52705 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1220272 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1220272 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1138455 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52705 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.03.2024 №20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 24-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 25-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 08.07.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 35-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 03.12.2024 № 37-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2023 года № 16-2.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11157174 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3030504 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62435 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66809 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7997426 тысяч тенге;
2) затраты – 12201247 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 179389 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49515 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –-1232590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1232590 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1138455 тысяч тенге;
погашение займов – 49515 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 17.05.2024 № 24-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 03.06.2024 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 08.07.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 31.10.2024 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

124005
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1928
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
243527
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
150822
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51933
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16523
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82366
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
53354
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38129
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6477
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8748
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30279
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30279
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9072
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
9072
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
137616
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
137616
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
128470
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9146
12
Көлiк және коммуникация
564621
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
564621
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50334
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
434948
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
79339
13
Басқалар
654950
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

124005
006
Капитальные расходы государственного органа
1928
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
250005
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
149334
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
50445
006
Капитальные затраты государственного органа
16523
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82366
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7355
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7355
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
55406
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38129
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8529
007
Капитальные расходы государственного органа
8748
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29638
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29638
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8272
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
8272
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
136616
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
136616
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
127470
015
Капитальные расходы государственного органа
9146
12
Транспорт и коммуникации
575350
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
575350
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
51063
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
439948
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
79339
13
Прочие
682828
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

82630
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82630
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
82630
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1596968
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1596968
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
453529
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5526
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
240556
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114274
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90236
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15080
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
40000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
400567
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
140000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1282179
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35200
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
35200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1040000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1000000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
206979
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
50563
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
50000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
45416
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

82630
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82630
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
82630
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1596968
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1596968
005
Государственная адресная социальная помощь
453529
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86000
006
Оказание жилищной помощи
5526
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
240556
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
90236
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15080
021
Капитальные расходы государственного органа
1000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
40000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
400567
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
140000
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
1282179
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35200
016
Изъятие земельных участков для государственных нужды
35200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1040000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилищного фонда коммунального жилищного фонда
1000000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
206979
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
50563
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50000
027
Организация пользования газовыми системами, находящимися в коммунальной собственности района (города областного значения).
30000
058
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах
45416
015
Освещение улиц в населенных пунктах

46098
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44598
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
44554
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43554
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
48658
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47658
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
02
Қорғаныс
43316
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43316
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6531
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
36785
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
85000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
85000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1691845
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1691845
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
485069
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
90000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6699
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
261075
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек тігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130622
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96563
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17096
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

46098
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
44598
004
Капитальные расходы государственного органа
1500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
44554
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43554
013
Капитальные расходы государственного органа
1000
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
48658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
47658
003
Капитальные расходы государственного органа
1000
02
Оборона
43316
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43316
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6531
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
36785
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
85000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
85000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1691845
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1691845
005
Государственная адресная социальная помощь
485069
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
90000
006
Оказание жилищной помощи
6699
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
261075
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
96563
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17096
021
Капитальные расходы государственного органа