2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11157174 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3030504 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62435 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66809 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7997426 мың теңге;
2) шығындар – 12201247мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 179389 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49515 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1232590 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1232590 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1138455 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49515 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2023 года № 16-2.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11157174 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3030504 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62435 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66809 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7997426 тысяч тенге;
2) затраты – 12201247 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 179389 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49515 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –-1232590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1232590 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1138455 тысяч тенге;
погашение займов – 49515 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.03.2024 №20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 24-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 25-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 08.07.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 35-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 1-в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 17.05.2024 № 24-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 03.06.2024 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 08.07.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 31.10.2024 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

2. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3720538 мың теңге белгіленген.
3. 2024-2026 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат
төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №16-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2024 год установлено в размере 3720538 тысяч тенге.
3. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2024 год установить согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Байзакского
районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года №16-2
Районный бюджет на 2024 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.03.2024 №20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 24-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 25-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 08.07.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 35-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

Сноска. Приложение 1-в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 17.05.2024 № 24-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 03.06.2024 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 08.07.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 31.10.2024 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Под
класс
1. Доходы

8795
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
41248
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
81272
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29049
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
29049
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52223
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
52223
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1216699
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1216699
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
305115
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
83601
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
239
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
94847
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7412
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111389
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69682
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1616
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
599
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
28240
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
441083
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54056
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9984
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
836
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
836
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3243393
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

8795
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
41248
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
81272
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29049
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
29049
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52223
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
52223
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1216699
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1216699
005
Государственная адресная социальная помощь
305115
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
83601
006
Оказание жилищной помощи
239
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
94847
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7412
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111389
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69682
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1616
021
Капитальные расходы государственного органа
599
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
28240
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
441083
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54056
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9984
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
836
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
836
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
3243393
458
Управление жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
110000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

26628
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24627
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2001
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
167262
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41329
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
124005
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1928
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
250005
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
149334
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50445
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16523
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
82366
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7355
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7355
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
55406
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38129
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8529
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8748
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29638
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29638
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8272
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
8272
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
136616
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
136616
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
127470
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9146
12
Көлiк және коммуникация
575350
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

26628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
24627
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2001
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
167262
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
41329
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
124005
006
Капитальные расходы государственного органа
1928
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
250005
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
149334
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
50445
006
Капитальные затраты государственного органа
16523
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82366
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7355
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7355
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
55406
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38129
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8529
007
Капитальные расходы государственного органа
8748
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29638
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29638
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8272
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
8272
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
136616
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
136616
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
127470
015
Капитальные расходы государственного органа
9146
12
Транспорт и коммуникации
575350
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)