"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жалдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 457 611 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 584 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 450 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 813 961 мың теңге;
2) шығындар – 10 601 192 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 154 775 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 223 366 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 68 591 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 064 326 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 064 326 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 132 917 мың теңге;

"О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 14-3.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 457 611 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 584 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 450 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 813 961 тысяч тенге;
2) затраты – 10 601 192 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 154 775 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 223 366 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 68 591 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 064 326 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 064 326 тысяч тенге:
поступление займов – 1 132 917 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 68 591 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 234 030 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 16.05.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

погашение займов – 68 591 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 234 030 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 16.05.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

2. 2024 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жуалы ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
3. 2024 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 15 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әкімшілік-аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдардың құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

2. Объем трансфертов бюджетам сельских округов на 2024 год определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в объеме 15 000 тысяч тенге.
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально - экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.

5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы З. Бурлибаев
Жуалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне 1-қосымша
Жуалы ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 16.05.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.07.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. КІРІСТЕР

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного
маслихата З. Бурлибаев
Приложение 1 к решению Жуалынского районного маслихата № 14-3 от 25 декабря 2023 года
Районный бюджет Жуалынского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 16.05.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 11.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

381 128
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
57 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 328
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 865
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
85 635
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
133 300
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
саласындағы өзге де қызметтер
208 010
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205 010
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 966
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
760
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
81 941
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
42 167
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 176
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 773 696
01
Тұрғын үй шаруашылығы
909 551
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
909 551
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
909 551
02
Коммуналдық шаруашылық
1 864 145
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 864 145
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
333 372
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
210 547
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 320 226
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

381 128
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
57 000
006
Оказание жилищной помощи
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 328
010
Материальное обеспечение детей с инвалидность, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 865
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 635
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
133 300
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
208 010
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
205 010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 966
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
760
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
13 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
81 941
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
42 167
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 176
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 773 696
01
Жилищное хозяйство
909 551
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
909 551
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
909 551
02
Коммунальное хозяйство
1 864 145
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 864 145
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
333 372
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
210 547
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 320 226
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство