Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 қазандағы № 11-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы негізінде және "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №23-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 18 қазандағы №8-3 шешімі негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12787339 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4953503 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31359 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7758577 мың теңге;
2) шығындар – 13936044 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 98343 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56907 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 148000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 148000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1395048 мың теңге;

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2022 года №39-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 30 октября 2023 года № 11-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата №8-3 от 18 октября 2023 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2022 года №23-3 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года №39-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12787339 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4953503 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31359 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7758577 тысяч тенге;
2) затраты – 13936044 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 98343 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 148000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 148000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1395048 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1395048 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56907 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1296705 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық
мәслихатының төрағасы М. Көкрекбаев

6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1395048 тысяч тенге;
поступление займов – 155250 тысяч тенге;
погашение займов – 56907 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1296705 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата
Меркенского района М. Кокрекбаев

426727
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
426727
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
765277
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
410720
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
55573
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
138089
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2552
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
26781
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50154
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
77908
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
331833
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73609
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2751
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
238768
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9186
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6919
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3228759
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
575647
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
391448
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
171051
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
5000
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
7648
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2653112
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

426727
005
Государственная адресная социальная помощь
426727
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
765277
002
Программа занятости
410720
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
55573
006
Оказание жилищной помощи
3500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
138089
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2552
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26781
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
50154
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
77908
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
331833
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73609
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2751
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
238768
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9186
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6919
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3228759
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
575647
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
391448
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
171051
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5000
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
7648
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2653112
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

82738
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82738
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1172466
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1172466
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40891
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40891
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31560
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
31560
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
234811
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
234811
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
158148
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
74817
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1846
12
Көлік және коммуникация
742404
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
742404
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
57000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
529992
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
110412
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40000
13
Басқалар
546962
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
852
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
852
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
50845
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
50845
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
99148
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
99148
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

82738
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
82738
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1172466
010
Развитие объектов сельскогохозяйства
1172466
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40891
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
40891
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
31560
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31560
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
234811
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
234811
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
158148
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
74817
015
Капитальные расходы государственного органа
1846
12
Транспорт и коммуникации
742404
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
742404
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
57000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
529992
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
110412
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40000
13
Прочие
546962
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
852
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
852
452
Отдел финансов района (города областного значения)
50845
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
50845
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
99148
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
99148
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)