2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 465 103 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 361 376 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 195 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –2 650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 078 882 мың теңге;
2) шығындар – 8 790 954 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 179 062 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 800 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -429 113 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429 113 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 179 062 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 800 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325 851 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 19.03.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 19-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.06.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 09.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 10.09.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024-2026 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2024-2026 жылдарға корпоративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 70 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. 2024-2026 жылдарға өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлше-рінде белгіленсін.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 14-3.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 465 103 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 361 376 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 195 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 078 882 тысяч тенге;
2) затраты – 8 790 954 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 262 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 179 062 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 800 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -429 113 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 429 113 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 179 062 тысяч тенге;
погашение займов – 75 800 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 851 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 19.03.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 19-5 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.06.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 09.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области 10.09.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить норматив распределения поступлений по индивидуальному подоходному и социальному налогам районному бюджету на 2024-2026 годы в размере 30 процентов.
3. Установить норматив распределения поступлений по корпоративному подоходному налогу районному бюджету на 2024 - 2026 годы в размере 70 процентов.
4. Установить норматив распределения поступлений по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры районному бюджету на на 2024-2026 годы в размере 30 процентов.

5. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция мөлшері 2 436 514 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 62 815 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 41 013 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 39 694 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 43 464 мың теңге;
Ұланбел ауылдық округіне – 23 618 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне - 39 240 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне – 18 695 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 25 726 мың теңге;
Қызылотау ауылдық округіне – 23 725 мың теңге;
Қызылтал ауылдық округіне - 25 381 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне – 25 433 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне - 28 328 мың теңге;
Мирный ауылы – 27 919 мың теңге;

5. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2024 год в сумме 2 436 514 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу – 62 815 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 41 013 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 39 694 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 43 464 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 23 618 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 39 240 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 18 695 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 25 726 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 23 725 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 25 381 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 25 433 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 28 328 тысяч тенге;
село Мирный – 27 919 тысяч тенге;

Ақбақай ауылы - 24 373 мың теңге;
Ақсүйек ауылы – 23 702 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне - 28 870 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

село Акбакай – 24 373 тысяч тенге;
село Аксуек – 23 702 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 28 870 тысяч тенге.
6. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
7. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.

8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2024 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 46 541 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

8. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в объеме 46 541 тысяч тенге.
10. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.

11. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық
мәслихатының төрағасы Н. Саурықов
Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №14-3 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 19.03.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 19-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.06.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 09.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 10.09.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. КІРІСТЕР

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Маслихата
Мойынкумского района Н. Саурықов
Приложение 1 к решению Мойынкумского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №14-3
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 19.03.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 19-5 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.06.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 09.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области 10.09.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
1. ДОХОДЫ

119552
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40612
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41090
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1015
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
36435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
271198
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104382
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
320
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9309
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
78165
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
68376
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10646
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2535375
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
71258
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
21357
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
49901
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
292939
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
292939
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2115979
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
241820
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1874159
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16168
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

119552
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40612
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41090
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1015
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
36435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
271198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
104382
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
320
021
Капитальные расходы государственного органа
9309
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
78165
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
68376
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10646
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2535375
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
71258
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
21357
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
49901
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
292939
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
292939
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2115979
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
241820
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1874159
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16168
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

100400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
64949
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
654479
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
654479
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
53237
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28095
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
25142
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
65126
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
65126
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32347
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
31379
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1400
12
Көлiк және коммуникация
1131581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1006581
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
555555
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
380838
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
70188
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
125000
13
Басқалар
515469
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
46541
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
46541
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
242793
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
242793
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

100400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
64949
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
654479
010
Развитие объектов сельского хозяйства
654479
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
53237
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28095
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
25142
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
65126
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
65126
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
32347
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
31379
015
Капитальные расходы государственного органа
1400
12
Транспорт и коммуникации
1131581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1006581
022
Развитие транспортной инфраструктуры
555555
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
380838
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
70188
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
125000
13
Прочие
515469
452
Отдел финансов района (города областного значения)
46541
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
46541
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
242793
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
242793
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

3300
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
204368
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау жәнекоммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43148
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
400
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
820
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
160000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37848
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37448
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
342201
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
197201
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
120000
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30088
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29788
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
02
Қорғаныс
23706
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2450
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2450
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21256
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
21256
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35000
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
35000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
679437
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180821
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
180821
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283936
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

3300
452
Отдел финансов района (города областного значения)
204368
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43148
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
400
018
Капитальные расходы государственного органа
820
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
160000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37848
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
37448
004
Капитальные расходы государственного органа
400
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
342201
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
197201
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
120000
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
29788
003
Капитальные расходы государственного органа
300
02
Оборона
23706
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2450
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2450
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21256
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
21256
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
679437
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180821
005
Государственная адресная социальная помощь
180821
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283936
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

45890
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
182000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2215
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
52631
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
214680
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2320
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44492
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
604651
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
460232
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
444632
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
15600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61469
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
61469
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82950
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
82950
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1047636
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
510707
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
510707
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
225220
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27322
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
156607
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

45890
006
Оказание жилищной помощи
1200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
182000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2215
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
52631
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
214680
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92868
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2320
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
44492
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
604651
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
460232
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
444632
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
15600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61469
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
61469
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82950
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
82950
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1047636
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
510707
003
Поддержка культурно-досуговой работы
510707
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
225220
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
27322
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
156607
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

18951
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
22340
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
114335
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
114335
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
52955
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26955
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
114419
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46343
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
67276
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
800
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
50000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
50000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117583
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30890
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30490
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28373
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28373
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29092
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29092
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29092
12
Көлiк және коммуникация
650000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

18951
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
22340
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
114335
006
Функционирование районных (городских) библиотек
114335
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
52955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26955
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
114419
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
46343
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
67276
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
800
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
50000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50000
036
Развитие газотранспортной системы
50000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117583
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30890
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30490
006
Капитальные расходы государственного органа
400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28373
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28373
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29092
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29092
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
29092
12
Транспорт и коммуникации
650000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)