2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 7 704 676 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 228 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 195 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –4 465 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 449 546 мың теңге;
2)шығындар – 8 030 527 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 103 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 179 062 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 800 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -429 113 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429 113 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 179 062 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 800 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325 851 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 19.03.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 19-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.06.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 09.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 10.09.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 08.11.2024 № 30-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024-2026 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2024-2026 жылдарға корпоративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 70 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. 2024-2026 жылдарға өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлше-рінде белгіленсін.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 14-3.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 704 676 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 228 470 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 195 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 465 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 449 546 тысяч тенге;
2) затраты – 8 030 527 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 262 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 179 062 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 800 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -429 113 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 429 113 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 179 062 тысяч тенге;
погашение займов – 75 800 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 851 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 19.03.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 19-5 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.06.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 09.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области 10.09.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 08.11.2024 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить норматив распределения поступлений по индивидуальному подоходному и социальному налогам районному бюджету на 2024-2026 годы в размере 30 процентов.
3. Установить норматив распределения поступлений по корпоративному подоходному налогу районному бюджету на 2024 - 2026 годы в размере 70 процентов.
4. Установить норматив распределения поступлений по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры районному бюджету на на 2024-2026 годы в размере 30 процентов.

5. 2024 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция мөлшері 2 436 514 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 62 815 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 41 013 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 39 694 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 43 464 мың теңге;
Ұланбел ауылдық округіне – 23 618 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне - 39 240 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне – 18 695 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 25 726 мың теңге;
Қызылотау ауылдық округіне – 23 725 мың теңге;
Қызылтал ауылдық округіне - 25 381 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне – 25 433 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне - 28 328 мың теңге;
Мирный ауылы – 27 919 мың теңге;
Ақбақай ауылы - 24 373 мың теңге;

5. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2024 год в сумме 2 436 514 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу – 62 815 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 41 013 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 39 694 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 43 464 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 23 618 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 39 240 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 18 695 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 25 726 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 23 725 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 25 381 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 25 433 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 28 328 тысяч тенге;
село Мирный – 27 919 тысяч тенге;
село Акбакай – 24 373 тысяч тенге;

Ақсүйек ауылы – 23 702 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне - 28 870 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

село Аксуек – 23 702 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 28 870 тысяч тенге.
6. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
7. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.

8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2024 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 46 541 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

8. В районном бюджете на 2024 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в объеме 46 541 тысяч тенге.
10. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.

11. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық
мәслихатының төрағасы Н. Саурықов
Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №14-3 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 19.03.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 19-5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 12.06.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 09.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 10.09.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 08.11.2024 № 30-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы,
Сыныбы
Ішкі сыныбы
мың теңге
Атауы
1
2
3
4
5

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Маслихата
Мойынкумского района Н. Саурықов
Приложение 1 к решению Мойынкумского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №14-3
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 19.03.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 19-5 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12.06.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 09.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области 10.09.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 08.11.2024 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
Класс
Подкласс
тысяч тенге
Наименование
1
2
3
4
5

361802
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24738
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24738
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83564
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39099
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21204
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
826
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
22435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
253500
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102161
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
111
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9309
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63191
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
68376
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10352
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1953540
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46258
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
21357
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
24901
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
292939
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
292939
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1562205
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
304178
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

361802
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24738
005
Государственная адресная социальная помощь
24738
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83564
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39099
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21204
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
826
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
253500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
102161
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
111
021
Капитальные расходы государственного органа
9309
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
63191
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
68376
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10352
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1953540
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46258
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
21357
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24901
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
292939
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
292939
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1562205
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
304178
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

864892
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
175862
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35018
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
100613
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40231
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
608800
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
608800
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43110
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29866
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
13204
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37120
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37120
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67947
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
67947
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35168
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
31379
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1400
12
Көлiк және коммуникация
1151581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1006581
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
555555
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
380838
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
70188
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
145000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
145000
13
Басқалар
514611
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
46541
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
46541
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

864892
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
175862
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
35018
006
Капитальные расходы государственного органа
100613
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
40231
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
608800
010
Развитие объектов сельского хозяйства
608800
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43110
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29866
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
13204
007
Капитальные расходы государственного органа
40
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37120
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37120
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67947
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
67947
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35168
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
31379
015
Капитальные расходы государственного органа
1400
12
Транспорт и коммуникации
1151581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1006581
022
Развитие транспортной инфраструктуры
555555
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
380838
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
70188
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
145000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
145000
13
Прочие
514611
452
Отдел финансов района (города областного значения)
46541
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
46541
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

283936
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45890
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
182000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2215
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
52631
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
214680
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2320
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44492
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
604651
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
460232
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
444632
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
15600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61469
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
61469
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82950
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
82950
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1047636
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
510707
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
510707
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

283936
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45890
006
Оказание жилищной помощи
1200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
182000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2215
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
52631
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
214680
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92868
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2320
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
44492
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
604651
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
460232
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
444632
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
15600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61469
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
61469
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82950
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
82950
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1047636
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
510707
003
Поддержка культурно-досуговой работы
510707
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)

225220
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27322
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
156607
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
18951
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
22340
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
114335
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
114335
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
52955
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26955
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
114419
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46343
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
67276
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
800
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
50000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
50000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117583
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30890
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30490
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28373
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28373
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29092
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29092
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

225220
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
27322
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
156607
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
18951
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
22340
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
114335
006
Функционирование районных (городских) библиотек
114335
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
52955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26955
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
114419
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
46343
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
67276
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
800
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
50000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50000
036
Развитие газотранспортной системы
50000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117583
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30890
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30490
006
Капитальные расходы государственного органа
400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28373
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28373
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29092
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29092
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)