2024-206 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-2 шешімі.
ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1-3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша
1) кірістер – 1194328 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 111863 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 537 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –7882 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1074046 мың теңге;
2) шығындар – 1241983 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -47655 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47655 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 47655 мың теңге.
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 147284 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 21870 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –669 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 124689 мың теңге;
2) шығындар – 155279 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7995 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7995 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 7995 мың теңге.
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 131046 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 93924 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 37122 мың теңге;
2) шығындар – 165756 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2024-2026 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 29 декабря 2023 года № 17-2.
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов Сарысуского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1-3, в том числе на 2024 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 1194328 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 111863 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 537 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7882 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1074046 тысяч тенге;
2) затраты – 1241983 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47655 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47655 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47655 тенге.
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 147284 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21870 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 669 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124689 тысяч тенге;
2) затраты – 155279 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7995 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7995 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7995 тысяч тенге.
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 131046 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 93924 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37122 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1509 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1509 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге; бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1509 мың теңге.
Қамқалы ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 51995 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 27669 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 24326 мың теңге;
2) шығындар – 54347 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2352 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2352 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2352 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 364 986 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 74 638 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 42 685 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 36 527 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 38 594 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 30 257 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1509 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1509 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1509 тысяч тенге.
По Камкалинскому сельскому округу:
1) доходы – 51995 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27669 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 24326 тысяч тенге;
2) затраты – 54347 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2352 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2352 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2352 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 27.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 364 986 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 74 638 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 42 685 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 36 527 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 38 594 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 30 257 тысяч тенге;

Игілік ауылдық округіне – 38 334 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 27 918 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 31 198 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 21 475 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 23 360 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
4. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.

Игиликскому сельскому округу – 38 334 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 27 918 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 31 198 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 21 475 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 23 360 тысяч тенге.
3. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2024 год не предусмотрены.
4. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год не предусмотрены.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №17-2 шешіміне 1-1 қосымша
2024 жылға арналған Жаңатас қаласы әкімі аппаратының бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарысуского
районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение 1-1 к решению Сарысуского районного маслихата от 29 декабря 2023 года №17-2
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2024 год