2024-206 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-2 шешімі.
ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1-3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша:
1) кірістер – 1325608 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 270719 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –13438 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1040326 мың теңге;
2) шығындар – 1373263 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -47655 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47655 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 47655 мың теңге.
2 тармақта:
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 219640 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 46157 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –669 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 172764 мың теңге;
2) шығындар – 227635 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7995 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7995 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 7995 мың теңге.
3 тармақта:
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 134513 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 97504 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 37009 мың теңге;
2) шығындар – 169223 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34710 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34710 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 34710 мың теңге.
4 тармақта:
Жаңаарық ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 110022 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 26664 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 142 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 83126 мың теңге;
2) шығындар – 112498 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2476 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2476 мың теңге.
5 тармақта:
Жаңаталап ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 94236 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 5559 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 367 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 88310 мың теңге;

О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2024-2026 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 29 декабря 2023 года № 17-2.
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов Сарысуского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1-3, в том числе на 2024 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 1325608 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 270719 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13438 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1040326 тысяч тенге;
2) затраты – 1373263 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47655 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47655 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47655тысяч тенге.
в пункте 2:
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 219640 тысяч тенге,в том числе:
налоговые поступления – 46157 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 669 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 172764 тысяч тенге;
2) затраты – 227635 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7995 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7995 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7995 тысяч тенге.
в пункте 3:
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 134513 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 97504 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37009 тысяч тенге;
2) затраты – 169223 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 34710 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34710 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34710 тысяч тенге.
в пункте 4:
По Жанаарыкскому сельскому округу:
1) доходы – 110022 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26664 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 142 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83126 тысяч тенге;
2) затраты – 112498 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2476 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2476 тысяч тенге.
в пункте 5:
По Жанаталапскому сельскому округу:
1) доходы – 94236 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5559 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 367 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88310 тысяч тенге;

2) шығындар – 96419 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2183 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2183 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2183 мың теңге.
6 тармақта:
Игілік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 140768 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 11712 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 242 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 128814 мың теңге;
2) шығындар – 143953 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3185 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3185 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 3185 мың теңге.
7 тармақта:
Тоғызкент ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 71485 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 9035 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 136 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 62314 мың теңге;
2) шығындар – 73783 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2298 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2298 мың теңге.
8 тармақта:
Түркістан ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 162796 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 7762 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 767 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 154267 мың теңге;
2) шығындар – 168294 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5498 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5498 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 5498 мың теңге.
9 тармақта:
Досбол ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 93764 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 2365 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 91399 мың теңге;
2) шығындар – 95273 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1509 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1509 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1509 мың теңге.
10 тармақта:
Қамқалы ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 56745 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 12269 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 44476 мың теңге;
2) шығындар – 59097 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2352 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2352 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2352 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 23.05.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 18.07.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 17.09.2024 № 29-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 26.11.2024 № 33-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 11.12.2024 № 35-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2) затраты – 96419 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2183 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2183 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2183 тысяч тенге.
в пункте 6:
По Игиликскому сельскому округу:
1) доходы – 140768 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11712 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 242 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 128814 тысяч тенге;
2) затраты – 143953 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3185 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3185 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3185 тысяч тенге.
в пункте 7:
По Тогызкентскому сельскому округу:
1) доходы – 71485 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9035 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62314 тысяч тенге;
2) затраты – 73783 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2298 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2298 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2298 тысяч тенге.
в пункте 8:
По Туркестанскому сельскому округу:
1) доходы – 162796 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7762 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 767 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 154267 тысяч тенге;
2) затраты – 168294 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5498 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5498 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5498 тысяч тенге.
в пункте 9:
По Досболскому сельскому округу:
1) доходы – 93764 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2365 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 91399 тысяч тенге;
2) затраты – 95273 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1509 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1509 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1509 тысяч тенге.
в пункте 10:
По Камкалинскому сельскому округу:
1) доходы – 56745 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12269 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44476 тысяч тенге;
2) затраты – 59097 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2352 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2352 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2352 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 27.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.05.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 18.07.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 17.09.2024 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26.11.2024 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2024 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

2. 2024 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 364 986 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 74 638 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 42 685 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 36 527 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 38 594 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 30 257 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 38 334 мың теңге;

2. Установить на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 364 986 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 74 638 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 42 685 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 36 527 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 38 594 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 30 257 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 38 334 тысяч тенге;

Тоғызкент ауылдық округіне – 27 918 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 31 198 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 21 475 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 23 360 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
4. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.

Тогызкентскому сельскому округу – 27 918 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 31 198 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 21 475 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 23 360 тысяч тенге.
3. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2024 год не предусмотрены.
4. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год не предусмотрены.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №17-2 шешіміне 1-1 қосымша
2024 жылға арналған Жаңатас қаласы әкімі аппаратының бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарысуского
районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение 1-1 к решению Сарысуского районного маслихата от 29 декабря 2023 года №17-2
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2024 год