2024-206 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-2 шешімі.
ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1-3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша:
1) кірістер – 1304952 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 280693 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1207 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –8382 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1014670 мың теңге;
2) шығындар – 1352607 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -47655 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47655 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 47655 мың теңге.
2 тармақта:
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 198652 мың теңге,оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 33253 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –669 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 164674 мың теңге;
2) шығындар – 206647 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7995 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7995 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 7995 мың теңге.
3 тармақта:
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 130933 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 93924 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 37009 мың теңге;
2) шығындар – 165643 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34710 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34710 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 34710 мың теңге.
4 тармақта:
Жаңаарық ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 118290 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 28588 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –277 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 89425 мың теңге;
2) шығындар – 120766 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2476 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2476 мың теңге.
5 тармақта:
Жаңаталап ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 89945 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 4889 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 85056 мың теңге;
2) шығындар – 92128 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2183 мың теңге;

О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2024-2026 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 29 декабря 2023 года № 17-2.
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов Сарысуского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1-3, в том числе на 2024 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 1304952 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 280693 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1207 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8382 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1014670 тысяч тенге;
2) затраты – 1352607 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47655 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47655 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47655тысяч тенге.
в пункте 2:
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 198652 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33253 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 669 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 164674 тысяч тенге;
2) затраты – 206647 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7995 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7995 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7995 тысяч тенге.
в пункте 3:
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 130933 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 93924 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37009 тысяч тенге;
2) затраты – 165643 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 34710 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34710 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34710 тысяч тенге.
в пункте 4:
По Жанаарыкскому сельскому округу:
1) доходы – 118290 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28588 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 277 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 89425 тысяч тенге;
2) затраты – 120766 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2476 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2476 тысяч тенге.
в пункте 5:
По Жанаталапскому сельскому округу:
1) доходы – 89945тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4889 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 85056 тысяч тенге;
2) затраты – 92128 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2183 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2183 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2183 мың теңге.
6 тармақта:
Игілік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 121134 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 8396 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –617 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 112121мың теңге;
2) шығындар – 124319 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3185 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3185 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 3185 мың теңге.
7 тармақта:
Тоғызкент ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 70442 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 8035 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 136 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 62271 мың теңге;
2) шығындар – 72740 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2298 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2298 мың теңге.
8 тармақта:
Түркістан ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 154454 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 6224 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 605 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 147625 мың теңге;
2) шығындар – 159952 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5498 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5498 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 5498 мың теңге.
9 тармақта:
Досбол ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 64278 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 2365 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 61913 мың теңге;
2) шығындар – 65787 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1509 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1509 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1509 мың теңге.
10 тармақта:
Қамқалы ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 54617 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 10769 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43848 мың теңге;
2) шығындар – 56969 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2352 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2352 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2352 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 23.05.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 18.07.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 17.09.2024 № 29-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2183 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2183 тысяч тенге.
в пункте 6:
По Игиликскому сельскому округу:
1) доходы – 121134 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8396 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 617 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 112121 тысяч тенге;
2) затраты – 124319 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3185 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3185 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3185 тысяч тенге.
в пункте 7:
По Тогызкентскому сельскому округу:
1) доходы – 70442 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8035 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62271 тысяч тенге;
2) затраты – 72740 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2298 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2298 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2298 тысяч тенге.
в пункте 8:
По Туркестанскому сельскому округу:
1) доходы – 154454 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6224 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147625 тысяч тенге;
2) затраты – 159952 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5498 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5498 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5498 тысяч тенге.
в пункте 9:
По Досболскому сельскому округу:
1) доходы – 64278 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2365 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 61913 тысяч тенге;
2) затраты – 65787 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1509 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1509 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1509 тысяч тенге.
в пункте 10:
По Камкалинскому сельскому округу:
1) доходы – 54617 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10769 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43848 тысяч тенге;
2) затраты – 56969 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2352 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2352 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2352 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 27.03.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.05.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 18.07.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 17.09.2024 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

2. 2024 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 364 986 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 74 638 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 42 685 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 36 527 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 38 594 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 30 257 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 38 334 мың теңге;

2. Установить на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 364 986 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 74 638 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 42 685 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 36 527 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 38 594 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 30 257 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 38 334 тысяч тенге;

Тоғызкент ауылдық округіне – 27 918 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 31 198 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 21 475 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 23 360 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
4. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.

Тогызкентскому сельскому округу – 27 918 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 31 198 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 21 475 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 23 360 тысяч тенге.
3. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2024 год не предусмотрены.
4. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год не предусмотрены.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №17-2 шешіміне 1-1 қосымша
2024 жылға арналған Жаңатас қаласы әкімі аппаратының бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарысуского
районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение 1-1 к решению Сарысуского районного маслихата от 29 декабря 2023 года №17-2
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2024 год