Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-3 "2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас ауданы мәслихатының 2023 жылғы 14 тамыздағы № 6-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37 – 3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176174 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 657 245 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 047 103 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 400 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 9 566 572 мың теңге;
2) шығындар – 11 916 439 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 702 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 048 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 277 896 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 277 896 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 048 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №37-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области 14 августа 2023 года № 6-2
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "О районном бюджете на 2023 – 2025 годы" внести в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №37–3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176174), следующие изменения:
пункт - 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11 657 245 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 047 103 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 34 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 566 572 тысяч тенге;
2) затраты – 11 916 439 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–18 702 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 048 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 277 896 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 277 896 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51 750 тысяч тенге;
погашение займов – 33 048 тысяч тенге;

290 938
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 875
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117 500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 033
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 498
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
76 759
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
183 492
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 108
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 495
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
107 656
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 843
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 390
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 918 657
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
83 483
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
83 483
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 477 655
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
603 959
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
88 096
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 785 600
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 425
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 425
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

290 938
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 875
006
Оказание жилищной помощи
11 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117 500
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 033
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 498
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
76 759
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
183 492
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 108
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000
021
Капитальные расходы государственного органа
1 495
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
107 656
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 843
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
8 390
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 918 657
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83 483
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
83 483
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 477 655
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
603 959
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
88 096
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 785 600
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
22 425
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
21 425
005
Капитальные расходы государственного органа
1 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

43 080
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
68 807
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 422
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 810
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
563 027
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
563 027
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
563 027
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
170 266
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
58 785
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 185
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
54 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 931
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 053
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 478
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23 550
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 550
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
54 098
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54 098
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52 629
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
769
12
Көлiк және коммуникация
944 808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
903 708
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 500
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
81 071
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

43 080
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
68 807
006
Капитальные расходы государственного органа
3 422
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 810
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
563 027
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
563 027
036
Развитие газотранспортной системы
563 027
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
170 266
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
58 785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
57 185
006
Капитальные расходы государственного органа
1 600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
54 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 931
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28 053
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 478
007
Капитальные расходы государственного органа
400
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23 550
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 550
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
54 098
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54 098
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52 629
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
700
015
Капитальные расходы государственного органа
769
12
Транспорт и коммуникации
944 808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
903 708
022
Развитие транспортной инфраструктуры
3 500
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
81 071
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

449 812
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
369 325
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 100
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
41 100
13
Басқалар
1 323 884
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 689
055
Кәсіпкерлікті дамытудың 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобасы аясында өндірістік инфрақұрылымды дамыту
64 689
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
36 413
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
36 413
Шұғыл шығындарға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
36 413
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 100 560
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
669 886
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
430 674
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
122 222
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
122 222
14
Борышқа қызмет көрсету
34
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
34
15
Трансферттер
1 086 929
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1 086 929
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
401
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
480 717
038
Субвенциялар
579 579
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
26 232
3. Таза бюджеттік кредиттеу
18 702
Бюджеттік кредиттер
51 750
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
51 750
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
51 750
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер

449 812
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
369 325
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 100
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
41 100
13
Прочие
1 323 884
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 689
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
64 689
452
Отдел финансов района (города областного значения)
36 413
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
36 413
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на неотложные затраты
36 413
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 100 560
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
669 886
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
430 674
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
122 222
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
122 222
14
Обслуживание долга
34
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
34
15
Трансферты
1 086 929
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1 086 929
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
401
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
480 717
038
Субвенции
579 579
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
26 232
3. Чистое бюджетное кредитование
18 702
Бюджетные кредиты
51 750
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
51 750
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
51 750
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов