"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 3 шілдедегі № 5-2 шешімі
Шу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14273951 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер– 3956901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 236125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 80000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10000925 мың теңге.
2) шығындар – 14159065 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38328 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 116922 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 126540 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 126540 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 126540 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 38-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 3 июля 2023 года № 5-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 38-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14273951 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3956901 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 236125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 80000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10000925 тысяч тенге.
2) затраты – 14159065 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38328 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116922 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – -49982 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49982 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 116922 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11654 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі
Мәслихат төрағасы Ж. Әбенов
Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 03 шілдедегі № 5-2 шешімге қосымша
Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 38-3 шешіміне 1 – қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. КІРІСТЕР

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 126540 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 126540 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 126540 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49982 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –49982 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155250 тысяч тенге;
погашение займов – 116922 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11654 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Ж. Абенов
Приложение к решению Шуского районного маслихата от 03 июля 2023 года № 5-2
Приложение 1 к решению Шуского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 38-3
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
1. ДОХОДЫ

60200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
30000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30200
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
30200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2658186
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
543976
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
543976
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1831853
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1266246
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
46661
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
101429
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9274
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
198447
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50091
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
152705
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
282357
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55920
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1697
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
211088
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2685
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10967
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4992512
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
177295
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

60200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
30000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
30000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30200
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
30200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2658186
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
543976
005
Государственная адресная социальная помощь
543976
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1831853
002
Программа занятости
1266246
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
46661
006
Оказание жилищной помощи
7000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
101429
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9274
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
198447
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
50091
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
152705
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
282357
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55920
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1697
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
211088
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2685
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10967
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4992512
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
177295
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда