2024-2026 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1-19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1. Ақсу ауылдық округі:
1)кірістер – 65979 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8730 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57249 мың теңге;
2)шығындар – 67654 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -1675 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1675 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1675 мың теңге.
1.2. Алға ауылдық округі:
1)кірістер – 88656 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15121 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67035 мың теңге;
2)шығындар – 113074 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -24418 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24418 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-24418 мың теңге.
1.3. Ақтөбе ауылдық округі:
1)кірістер – 195265 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі –188255 мың теңге;
2)шығындар – 196820 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

О бюджете города Шу и сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 15-2.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1-19 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1.1. Аксуский сельский округ:
1) доходы – 65979 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8730 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –57249 тысяч тенге;
2) затраты – 67654 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1675 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1675 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1675 тысяч тенге.
1.2. Алгинский сельский округ:
1) доходы - 88656 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15121 тысяч тенге;
неналоговые поступления –6500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67035 тысяч тенге;
2) затраты – 113074 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 24418 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 24418 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -24418 тысяч тенге.
1.3. Актюбинский сельский округ:
1) доходы - 195265 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7010 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 188255 тысяч тенге;
2) затраты –196820 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;

4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1434 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1434 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1434 мың теңге.
1.19. Шу қаласы:
1)кірістер – 803991 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 342756 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 448035 мың теңге;
2)шығындар – 821765 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -17774 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17774 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-17774 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 19-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 801280 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі - 41817 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі – 39272 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі - 31797 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі - 32780 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі - 41729 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі - 37699 мың теңге;
Далақайнар ауылы - 32121 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 28341 мың теңге;
Ескі - Шу ауылдық округі - 39805 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 35119 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 39721 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі – 31061 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 37851 мың теңге;
Қонаев ауылы - 46410 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 30982 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 84861 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 32987 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі - 39769 мың теңге;
Шу қаласы - 97158 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1434 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1434 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1434 тысяч тенге.
1.19. города Шу:
1) доходы – 803991 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –342756 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –13200 тысяч тенге;
поступления трансфертов –448035 тысяч тенге;
2) затраты –821765 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 17774 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 17774 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -17774 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 19-2 (вводится в действие с 1 января 2024 года).
2. Объем субвенции на 2024 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 801280 тысяч тенге.
Алгинского сельского округа-41817 тысяч тенге;
Аксуского сельского округа – 39272 тысяч тенге;
Актюбинского сельского округа-31797 тысяч тенге;
Балуан Шолакского сельского округа- 32780 тысяч тенге;
Берликского сельского округа-41729 тысяч тенге;
Берликустемского сельского округа-37699 тысяч тенге;
село Далакайнар-32121 тысяч тенге;
Дулатского сельского округа-28341 тысяч тенге;
Ески-Шуского сельского округа-39805 тысяч тенге;
Жанажолского сельского округа-35119 тысяч тенге;
Жанакогамского сельского округа-39721 тысяч тенге;
Коккайнарского сельского округа-31061 тысяч тенге;
Корагатинского сельского округа-37851 тысяч тенге;
село Конаева-46410 тысяч тенге;
Тасуткельского сельского округа-30982 тысяч тенге;
Толебийского сельского округа-84861 тысяч тенге;
Ондирисского сельского округа-32987 тысяч тенге;
Шокпарскогосельского округа-39769 тысяч тенге;
город Шу -97158 тысяч тенге.

3. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Шу аудандық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 15-2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 19-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2024 жыл сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР

3. Учесть в бюджетах сельских округов на 2024 год суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Приложение к решению Шуского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 15-2
Бюджет Аксуского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 19-2 (вводится в действие с 1 января 2024 года).
Категория
2024 год сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ

056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1675
Шу аудандық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 15-2 шешіміне 2-қосымша
2024 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 19-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2024 жыл сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР

056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
1675
Приложение 2 к решению Шуского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 15-2
Бюджет Алгинского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 19-2 (вводится в действие с 1 января 2024 года).
Категория
2024 год сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ