2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 133 772 165 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 244 413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 078 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 85 449 338 мың теңге;
2) шығындар – 136 935 545 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 013 918 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 464 202 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 450 284 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 177 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 177 298 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 664 202 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 473 231 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 986 327 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 06.12.2024 № 208 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) Корпоративтік табыс салығы бойынша:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына және Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған қаласына – 35 пайыздан, Қаражал қаласына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 80 пайыздан, Сәтбаев қаласына – 75 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жана-Арқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Жезқазған қаласына – 40 пайыз, Ұлытау ауданына – 75 пайыз, Жанаарқа ауданына – 76 пайыз, Қаражал қаласына – 80 пайыз, Сәтбаев қаласына – 75 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.

Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Решение маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 133 772 165 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46 244 413 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 281 987 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 85 449 338 тысяч тенге;
2) затраты – 136 935 545 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 013 918 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 464 202 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 450 284 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 177 298 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 177 298 тысяч тенге:
поступление займов – 14 664 202 тысяч тенге;
погашение займов – 2 473 231 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 986 327 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 06.12.2024 № 208 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев и Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Жезказган – 35 процента, города Каражал, Жанааркинского, Улытауского районов – по 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского и Улытауского районов – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
3) по социальному налогу:
города Жезказган – 40 процента, Улытауского района – 75 процентов, Жанааркинского района – 76 процентов, города Каражал – 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов.
4) по исчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.

3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 4 498 457 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Қаражал қаласына – 82 537 мың теңге,
Сәтбаев қаласына – 2 316 533 мың теңге,
Жаңаарқа ауданына – 2 099 387 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 10 453 297 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан – 8 765 083 мың теңге,
Ұлытау ауданынан – 1 688 214 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 27.02.2024 № 108 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).

3. Учесть в областном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4 498 457 тысяча тенге, в том числе:
города Каражал – 82 537 тысяч тенге,
города Сатпаев – 2 316 533 тысяча тенге,
Жанааркинского района – 2 099 387 тысяча тенге.
4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2024 год в сумме 10 453 297 тысяч тенге, в том числе:
города Жезказган – 8 765 083 тысяч тенге,
Улытауского района – 1 688 214 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 27.02.2024 № 108 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған облыстық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.

5. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2024 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата области.

7. Ұлытау облысы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 792 632 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ұлытау облыстық
мәслихатының IX сессиясының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджет

7. Утвердить резерв акимата области Ұлытау на 2024 год в сумме 792 632 тысячи тенге.
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год, согласно приложению 6.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов
Приложение 1
к решению
IX сессии маслихата
области Ұлытау
от 13 декабря 2023 года № 95
Областной бюджет на 2024 год

571 068
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 479 815
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 479 815
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 730
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
50 955
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 054
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
78 072
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
206 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 361 822
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
633 182
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 896 135
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 433 705
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 117 347
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
714 266
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
403 081
261
Облыстың білім басқармасы
316 358
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
285 646
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
30 712
2
Әлеуметтiк көмек
1 955 788
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 933 755
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 933 755
261
Облыстың білім басқармасы
22 033
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
22 033
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
506 642
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
426 470
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 626
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
125 584
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу

571 068
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 479 815
253
Управление здравоохранения области
4 479 815
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
148 730
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
50 955
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 054
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
78 072
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
206 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 361 822
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
633 182
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 896 135
1
Социальное обеспечение
1 433 705
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 117 347
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
714 266
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
403 081
261
Управление образования области
316 358
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
285 646
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
30 712
2
Социальная помощь
1 955 788
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 933 755
068
Программа занятости
1 933 755
261
Управление образования области
22 033
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
22 033
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
506 642
256
Управление координации занятости и социальных программ области
426 470
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
105 626
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
125 584
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи

22 895
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
13 827
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
47 712
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 950 580
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
948
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
529
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
57 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
3 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 932
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
827 600
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
998 571
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 054 000
2
Су шаруашылығы
94 662
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
94 662
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
46 088
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
48 574
3
Орман шаруашылығы
260 466
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
260 466
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
260 466
4
Балық шаруашылығы
10 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 282 535
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 282 535
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

22 895
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
13 827
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
47 712
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 950 580
002
Субсидирование развития семеноводства
948
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
529
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
57 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
3 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 932
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
827 600
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
998 571
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 054 000
2
Водное хозяйство
94 662
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
94 662
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
46 088
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
48 574
3
Лесное хозяйство
260 466
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
260 466
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
260 466
4
Рыбное хозяйство
10 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 000
5
Охрана окружающей среды
1 282 535
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 282 535
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

54 528
009
Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
166 674
010
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
386 151
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
29 945
009
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
29 945
4
Туризм
20 005
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
20 005
021
Туристік қызметті реттеу
20 005
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
702 070
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
98 927
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 927
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
603 143
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
521 945
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
81 198
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
9 488 843
1
Ауыл шаруашылығы
7 351 320
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 222 305
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 305
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
10 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
25 000
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
24 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
86 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
965 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
36 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
6 129 015
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

54 528
009
Обеспечение функционирования областных библиотек
166 674
010
Обеспечение сохранности архивного фонда
386 151
752
Управление общественного развития области
29 945
009
Услуги по проведению государственной информационной политики
29 945
4
Туризм
20 005
265
Управление предпринимательства и промышленности области
20 005
021
Регулирование туристской деятельности
20 005
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
702 070
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
98 927
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
98 927
752
Управление общественного развития области
603 143
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
521 945
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
81 198
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
9 488 843
1
Сельское хозяйство
7 351 320
719
Управление ветеринарии области
1 222 305
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
62 305
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
10 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
25 000
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
24 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
86 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
965 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
6 129 015
002
Субсидирование развития семеноводства
12 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

8 523 569
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
112 454
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
2 680 845
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
1 805 498
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 924 772
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 215 695
көлік инфрақұрылымын дамытуға
3 215 695
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
500 000
Жаңаарқа ауданы Атасу кентінде 70 га орман питомнигін салуға
500 000
Бюджеттік кредиттер:
6 713 816
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
360 000
жастардың кәсiпкерлiк бастамашылығына жәрдемдесуге
360 000
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5 992 000
ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
2 992 000
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
3 000 000
Облыстың экономика басқармасы
361 816
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
361 816
Ұлытау облыстық
мәслихатының IX сессиясының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
5 қосымша
2024 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 06.12.2024 № 208 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енеді).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
31 879 743
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4 949 626
Нысаналы даму трансферттері
18 617 915
Бюджеттік кредиттер
8 312 202
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
4 502 249
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
5 299
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
5 299
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
185 113
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
185 113
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
748 800
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
748 800
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
440 000
көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін ағымдағы жөндеу бойынша іс-шараларды жүргізуге
440 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 123 037
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге

8 523 569
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
112 454
на развитие систем теплоснабжения
2 680 845
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
1 805 498
на развитие газотранспортной системы
3 924 772
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 215 695
на развитие транспортной инфраструктуры
3 215 695
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
500 000
на строительство лесного питомника на 70 га в п.Атасу Жанааркинского района
500 000
Бюджетные кредиты
6 713 816
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
360 000
на содействие предпринимательской инициативе молодежи
360 000
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5 992 000
на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
2 992 000
на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
3 000 000
Управление экономики области
361 816
для реализации мер социальной поддержки специалистов
361 816
Приложение 5
к решению
IX сессии маслихата
области Ұлытау
от 13 декабря 2023 года № 95
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 06.12.2024 № 208 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
31 879 743
в том числе:
Целевые текущие трансферты
4 949 626
Целевые трансферты на развитие
18 617 915
Бюджетные кредиты
8 312 202
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
4 502 249
в том числе:
Управление экономики области
5 299
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 299
Управление координации занятости и социальных программ области
185 113
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
185 113
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
748 800
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
748 800
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
440 000
на проведение мероприятий по текущему ремонту фасадов многоквартирных жилых домов
440 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 123 037
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов

2 012 808
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 110 229
Нысаналы даму трансферттері
18 617 915
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 282 702
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
317 937
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
1 154 960
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
139 433
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 229 633
спорт нысандарын дамыту
793 677
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
647 029
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
14 135 213
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
112 454
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 725 138
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
6 332 637
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
2 032 961
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
932 063
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
200 000
көлік инфрақұрылымын дамытуға
200 000
Бюджетные кредиты:

2 012 808
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 110 229
Целевые трансферты на развитие:
18 617 915
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 282 702
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
317 937
на строительство жилых домов жилищного фонда
1 154 960
развития объектов чрезвычайных ситуаций
139 433
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 229 633
на развитие систем теплоснабжения
793 677
развитие объектов спорта
647 029
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
14 135 213
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
112 454
на развитие систем теплоснабжения
4 725 138
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
6 332 637
на развитие газотранспортной системы
2 032 961
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
932 063
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
200 000
на развитие транспортной инфраструктуры
200 000
Бюджетные кредиты:

8 312 202
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
361 816
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
361 816
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 950 386
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
4 840 351
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 110 035
Ұлытау облыстық мәслихатының
IX сессиясының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

8 312 202
в том числе:
Управление экономики области
361 816
для реализации мер социальной поддержки специалистов
361 816
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 950 386
на строительство жилых домов жилищного фонда
4 840 351
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 110 035
Приложение 6
к решению IX сессии
маслихата области Ұлытау
от 13 декабря 2023 года
№ 95
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан