Жезқазған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/243 "2023-2025 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 23 мамырдағы № 2/12 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №33/243 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176977 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 614 663 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 150 714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 74 629 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 679 615 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12 709 705 мың теңге;
2) шығындар - 44 440 586 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 627 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 525 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –2 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 651 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 651 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 489 820 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 489 820 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 15 525 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 23 декабря 2022 года № 33/243 "О бюджете города Жезказган на 2023-2025 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 23 мая 2023 года № 2/12
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №33/243 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176977) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 614 663 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 150 714 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 74 629 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 679 615 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 709 705 тысяч тенге;
2) затраты – 44 440 856 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 627 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 525 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 651 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 651 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 489 820 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 489 820 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 15 525 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 602 898 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 077 193 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшасы осы шешімнің 1, 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының
2023 жылғы 23 мамырындағы
№ 2/12
шешіміне 1 қосымша
Жезқазған қалалық мәслихатының

погашения займов – 602 898 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 077 193 тысяч тенге."
приложение 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского
маслихата
от 23 мая 2023 года
№ 2/12
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского
маслихата

1677003
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
584595
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4495
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1890
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
169054
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2225
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
92338
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
322723
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
419377
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
80306
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25647
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
25647
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107714
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65729
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1706
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26779
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18429304
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4086159
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2292788
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
493499
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
254656
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
44633
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

1677003
002
Программа занятости
584595
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4495
006
Оказание жилищной помощи
1890
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
169054
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2225
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
92338
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
322723
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
419377
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
80306
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25647
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
25647
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65729
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1706
021
Капитальные расходы государственного органа
3500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
26779
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
10000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18429304
1
Жилищное хозяйство
4086159
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2292788
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
493499
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
254656
005
Снос аварийного и ветхого жилья
44633
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту