"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 1-к бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 3 қарашадағы № 562 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 1-к бұйрығына мынадай өзгерістер пен толықтыру енгізілсін.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің ережесін бекіту туралы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комитеттің орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 11-кіреберіс";
13-тармақта:
мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) әкімшілік рәсімдер шеңберінде өтініш берушілер өтініштерінде көтерілетін жүйелі проблемаларға талдау жүргізеді және оларды анықтайды";
48) және 49) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"48) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің субъектілеріне аккредиттеу жүргізеді;
49) Қазақстан Республикасының Заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.".
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім
министрі
С. Нұрбек

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 1-к "Об утверждении положения Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 3 ноября 2023 года № 562
В соответствии с подпунктом 3) статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 1-к "Об утверждении положения Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о государственном учреждении "Комитет науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о республиканском государственном учреждении "Комитет науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Комитета: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, Административное здание "Дом министерств", подъезд 11.";
в пункте 13:
дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) проводит анализ и выявляет системные проблемы, поднимаемые заявителями в обращениях в рамках административных процедур";
подпункты 48) и 49) изложить в следующей редакции:
"48) проводит аккредитацию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности;
49) осуществляет иные функции, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек