Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 1 желтоқсандағы № 355 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.09.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
"2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-қосымшасына және "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 235-17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2023 – 2024 учебный год
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 1 декабря 2023 года № 355
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.09.2023.
В соответствии с приложением 1 к Закону Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" и подпунктом 235-17) пункта 15 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "О некоторых вопросах Министерства просвещения Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2023 – 2024 учебный год.

2. Осы бұйрықтың орындалуын Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту бірінші вице-министрі Н.В. Жұмаділдаеваға жүктелсін.
3. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Ғ. Бейсембаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
2023 жылғы _____
________________
№ _____ бұйрығымен
бекітілген
Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының атауы
Мамандықтың атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі (күндізгі оқу)
Жылына 1 маманды даярлауға жан басына шаққандағы қаржыландыру нормативі (мың теңге)
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
0110100 Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
25
464,4
0110400 Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
75
464,4
0110900 Негізгі орта білім берудегі тіл мен әдебиетті оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
50
464,4
0111000 Информатика
25
464,4
Жиыны

2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра просвещения Республики Казахстан Жумадильдаеву Н.В.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 сентября 2023 года.
Министр Г. Бейсембаев
Утвержден приказом
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 1 декабря 2023 года № 355
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2023 – 2024 учебный год
Администратор бюджетных программ: Министерство просвещения Республики Казахстан
Наименование организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Наименование специальности
Объем государственного образовательного заказа (очное обучение)
Подушевой норматив финансирования на подготовку 1 специалиста в год (тыс. тенге)
1
2
3
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек"
0110100 Дошкольное воспитание и обучение
25
464,4
0110400 Педагогика и методика начального обучения
75
464,4
0110900 Педагогика и методика преподавания языка и литературы основного среднего образования
50
464,4
0111000 Информатика
25
464,4
Итого