2024 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 442 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 107-бабы, 1) тармағына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты на рабочие места для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2024 год
Постановление акимата области Жетісу от 26 декабря 2023 года № 442
В соответствии с пунктом 1 статьи 107 Социального Кодекса Республики Казахстан, Приказу Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес, ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтар үшін өңірлік еңбек нарығында қалыптасқан жағдайды, ағымдағы жылғы түлектер санын және олардың жұмысқа орналасуына жәрдем көрсету қажеттілігін ескере отырып ұйымдар үшін квота белгіленсін.
2.Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін өңірлік еңбек нарығында қалыптасқан жағдайды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар санын және олардың жұмысқа орналасуына жәрдем көрсету қажеттілігін ескере отырып ұйымдар үшін квота белгіленсін.

1. Установить квоты рабочих мест для труоустройства молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования с учетом складывающейся ситуации на региональных рынках труда, численности выпускников текущего года и необходимости оказания им содействия в трудоустройстве, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы с учетом складывающейся ситуации на региональных рынках труда, численности лиц, освобожденных из мест лишения свободы и необходимости оказания им содействия в трудоустройстве, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін өңірлік еңбек нарығында қалыптасқан жағдайды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар санын және олардың жұмысқа орналасуына жәрдем көрсету қажеттілігін ескере отырып ұйымдар үшін квота белгіленсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Жетісу облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Исабаев

3. Установить квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации с учетом складывающейся ситуации на региональных рынках труда, численности лиц, состоящих на учете службы пробации и необходимости оказания им содействия в трудоустройстве, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Исабаев

Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы "____"_________ №____қаулысына 1-қосымша
2024 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасының мөлшері
Мекеме/ұйым атауы
Жалпы жұмысшылар саны (адам.)
2024 жылға белгіленген квота мөлшері
қызметкерлердің тізімдік санының %
Жұмыс орындарының саны (бірлік)
6
Жетісу облысы

Приложение 1 к постановлению акимата области от "___" _____ 2023 г. №____
Размер квоты рабочих мест для трудоустройства молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2024 год
Наименование учреждения/организации
Общая численность работников (чел.)
Размер установленной квоты на 2024 год
% от списочной численности работников
Количество рабочих мест (единиц)
6
Область Жетісу