Талдықорған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 199 "Талдықорған қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 2-10 шешімі
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 199 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 49 276 803 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 979 867 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 474 219 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 6 925 173 мың теңге;
трансферттер түсімі 32 897 544 мың теңге;
2) шығындар 49 075 594 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 575 591 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 107 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 683 216 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 776 800 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 199 "О бюджете города Талдыкорган на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 27 апреля 2023 года № 2-10
Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 199 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 49 276 803 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 979 867 тысяч тенге;
неналоговые поступления 1 474 219 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 6 925 173 тысячи тенге;
поступления трансфертов 32 897 544 тысячи тенге;
2) затраты 49 075 594 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование(-) 575 591тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 107 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 683 216 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 776 800 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 776 800 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 4 508 094 мың теңге;
қарыздарды өтеу 6 769 524 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 484 630 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т. Ахажан

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 776 800 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 4 508 094 тысячи тенге;
погашение займов 6 769 524 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 484 630 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Талдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан

29 221
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
29 221
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
26 765
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26 765
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
26 765
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
355 800
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
355 800
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
355 800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
355 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 046 068
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 409 512
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 409 512
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 409 512
2
Әлеуметтiк көмек
4 070 419
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
3 830 419
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 497 150
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 400
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 601
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 923
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
294 233
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
190 205
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
216 839
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 484 694
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
122 374
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
240 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
240 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
566 137
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
368 137
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

29 221
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
29 221
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
26 765
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26 765
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
26 765
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
355 800
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
355 800
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
355 800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
355 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 046 068
1
Социальное обеспечение
1 409 512
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 409 512
010
Государственная адресная социальная помощь
1 409 512
2
Социальная помощь
4 070 419
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
3 830 419
004
Программа занятости
1 497 150
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 400
007
Оказание жилищной помощи
5 601
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 923
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
294 233
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
190 205
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
216 839
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 484 694
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
122 374
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
240 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
240 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
566 137
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
368 137
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат