Алакөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 38-6 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 11 тамыздағы № 9-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-6 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 9, 10, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22 - тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Үшарал қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 257 065 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 225 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 31 581 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 277 904мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 20 839 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 20 839 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 20 839 мың теңге.
2.Қабанбай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 83 168 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 37 071 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 46 097 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 84 807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 639 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 639 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 639 мың теңге.
3. Бескөл ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 38-6 "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2023-2025 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 11 августа 2023 года № 9-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2023-2025 годы" от 30 декабря 2022 года № 38-6 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 9, 10, 12, 14, 16, 19, 20, 21, 22 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Ушарал на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 257 065 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 225 484 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 31 581 тысячи тенге, в том числе;
2) затраты 277 904 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 20 839 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 20 839 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 20 839 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Кабанбайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 83 168 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 37 071 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 097 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 84 807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 639 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 639 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 639 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Бескольского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 25 354 мың теңге.
12. Екпінді ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35 және 36-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 51 277 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 445 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 46 832 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 51 837 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 560 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 560 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 560 мың теңге.
14. Жайпақ ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 40, 41 және 42-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 101 357 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 699 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 98 658 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 101 614 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 257 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 257 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 257 мың теңге.
16. Ақтүбек ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 46, 47 және 48-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 60 363 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 959 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 57 404 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 60 774 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств 25 354 тысячи тенге.
12. Утвердить бюджет Екпендинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 51 277 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 445 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 832 тысячи тенге, в том числе;
2) затраты 51 837 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 560 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 560 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 560 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Жайпакского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 101 357 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 699 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 98 658 тысячи тенге, в том числе;
2) затраты 101 614 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 257 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 257 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 257 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет Актубекского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 46, 47 и 48 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 60 363 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 959 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 57 404 тысяча тенге, в том числе;
2) затраты 60 774 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 024 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 024 мың теңге.";
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 25, 28, 34, 40, 46, 55, 58, 61, 64-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихатының төрағасы: Д.Е. Каримов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 024 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 024 тысяч тенге.";
2. Приложения 1, 4, 7, 25, 28, 34, 40, 46, 55, 58, 61, 64 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно.
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2023 года.
Председатель Алакольского районного маслихата: Д.Е. Каримов