Көксу ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы "Көксу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 38-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 3-22 шешімі
ШЕШТІ:
1. Көксу ауданы мәслихатының "Көксу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176185 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 317 288 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 651 685 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 96 003 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 23 970 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 545 630 мың теңге;
2) шығындар 5 628 085 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 94 049 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 170 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 76 551 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 404 846 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Коксуского района от 26 декабря 2022 года № 38-2 "О бюджете Коксуского района на 2023-2025 годы"
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 25 апреля 2023 года № 3-22
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Коксуского района "О бюджете Коксуского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 38-2 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176185), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 5 317 288 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 651 685 тысяч тенге;
неналоговые поступления 96 003 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 23 970 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 545 630 тысяч тенге;
2) затраты 5 628 085 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 94 049 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 170 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 76 551 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 404 846 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 404 846 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 428 474 мың теңге;
қарыздарды өтеу 76 553 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 52 925 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Бейсенбай

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 404 846 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 428 474 тысячи тенге;
погашение займов 76 553 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 52 925 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Коксуского района Бейсенбай Ж.

13 011
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13 011
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 304 584
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
129 212
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
129 212
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
127 742
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 470
2
Әлеуметтiк көмек
1 110 967
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 110 967
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
738 841
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 222
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 367
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 054
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 567
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
117 042
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
121 457
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62 417
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64 405
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 280
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 323
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 159
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 798
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 125
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу

13 011
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13 011
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 304 584
1
Социальное обеспечение
129 212
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
129 212
005
Государственная адресная социальная помощь
127 742
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 470
2
Социальная помощь
1 110 967
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 110 967
002
Программа занятости
738 841
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 222
006
Оказание жилищной помощи
3 367
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 054
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 567
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
117 042
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
121 457
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62 417
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 405
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 323
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 159
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16 798
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 125
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)