6. осы жоспардың 6-қосымшасына сәйкес ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын;
7. осы жоспардың 7-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигін қамтиды.
7-1. Көксу ауданының жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға, халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы негізінде, мемлекет мұқтажы үшін қайтарылатын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жайылымдық алқаптардың экспликациясы.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық обьектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшіліктері, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Ауданның әкімшілік-аумақтық бөлінісі 10 ауылдық округтен, 34 ауылдық елді мекеннен тұрады.
Көксу ауданының жалпы жерінің көлемі 706,7 мың гектар, оның ішінде жайылымдық жерлер 498,1 га.
Жер санаттары бойынша келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы нысанындағы жерлер 540,3 мың гектар;
елді мекен жерлері 32,9 мың гектар;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналған өзге де жерлер - 2,3 мың гектар;
орман қорының жерлері 14,0 мың гектар;
су қорының жерлері 0,4 мың гектар;
босалқы жер қоры 102,9 мың гектар.
Көксу ауданының климаты континенталды. Жылдық жауын-шашын мөлшері жазық аймақтарда 150-260 мм, таулы аймақтарда 350-550 мм. Қаңтардың орташа температурасы -12-16°С, шілдеде +18+23°С.
Жазық даласы жартылай шөлейтті сұры-қоңыр топырақтан, ал тау бөктері ашық-қоңыр, қара топырақтан тұрады.
Аудан аумағында Көксу, Быжы, Жарлыөзек, Мұқыры, Мұқаншы өзендері ағып жатыр.
Аудан аумағында өсімдіктердің 109 түрі тараған. Ең көп таралған үш тұқымдастар: дәнді, күрделі гүлділер және бұлдырлар.

6. схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе, согласно приложеню 6 к настоящему Плану;
7. календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 7 к настоящему Плану;
7-1. экспликация возвращаемых пастбищных угодий сельскохозяйственного назначения для государственных нужд в зависимости от местных условий и особенностей Коксуского района на основании карты пастбищ, определяемой внешними и внутренними границами и площадями, необходимыми для выпаса сельскохозяйственных животных в частном подворье, удовлетворения потребностей населения.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных обьектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах.
Администиративно-территориальное деление района состоит из 10 сельских округов, 34 сельских населенных пунктов.
Общая площадь земель Коксуского района 706,7 тысяч гектаров, из них пастбищные земли 498,1 тысяча гектаров.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 540,3 тысяч гектаров;
земли населенных пунктов – 32,9 тысяч гектаров;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного не сельскохозяйственного назначения – 2,3 тысячи гектаров;
земли лесного фонда – 14 тысяч гектаров;
земли водного фонда – 0,4 тысячи гектаров;
земли запаса – 102,9 тысяч гектаров.
Климат района континентальный. Годовое количество атмосферных осадков на равнинной территории 150-260 мм, в горных районах 350-550 мм. Средние температуры в январе –12-16°С, в июле +18+23°С.
На равнине распространены серо-бурые полупустынные почвы, в предгорьях светло-каштановые и черноземные.
На территории района протекают реки – Коксу, Биже, Жарлыозек, Мукры, Муканчи.
На территории района насчитывается 109 видов растений. Наибольше распространные три вида семейства: злаковые, сложноцветные и маревые.