"Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 314/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 431/НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2024 жылғы 22 шiлдедегi № 434/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 22.07.2024 № 434/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 314/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19637 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" ШЖҚ РМК-ға жіберуді;
3) Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары
№ р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
ҚҚС-ты есепке алмағанда қызмет құны, теңге
1
Халықтың теле -, радиоарналарды қабылдау сапасын қоса алғанда, байланыс қызметтері сапасының параметрлерін өлшеу жөніндегі жұмыстарды орындау, сондай-ақ радиожиілік спектрінің, радиоэлектрондық құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың мониторингі:
1.1.
радиожиілік спектрінің, радиоэлектрондық құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың мониторингі бойынша жұмыстарды орындау
жылына
1 қызмет

О внесении изменения в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 314/НҚ "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 сентября 2023 года № 431/НҚ. Утратил силу приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 22.07.2024 № 434/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 22.07.2024 № 434/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 314/НҚ "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19637) следующее изменение:
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи, утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмическоой промышленности Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направить в РГП на ПХВ "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан";
3) представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию
конкуренции Республики Казахстан
Утверждены приказом
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена за услугу, без учета НДС, тенге
1
Выполнение работ по измерению параметров качества услуг связи, включая качество приема населением теле-, радиоканалов, а также мониторинг радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств:
1.1.
выполнение работ по мониторингу радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
1 услуга в год

823 330 347
1.2.
байланыс қызметтерінің сапа параметрлерін өлшеу бойынша жұмыстарды орындау
жылына
1 қызмет
204 883 110
1.3.
халықтың теле -, радиоарналарды қабылдау сапасының параметрлерін өлшеу бойынша жұмыстарды орындау
жылына
1 қызмет
51 690 976
2
Қазақстан Республикасының радиожиіліктер ресурстарын және орбиталық позицияларын халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу:
2.1.
Қазақстан Республикасының орбиталық позицияларын халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу
1 спутниктік желі
4 004 445
2.2.
Қазақстан Республикасының Радиожиіліктер ресурстарын (жерүсті радиоқызметтерін) халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу
1 радиобайланыс түрі
15 762 146
3
Радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігіне есептеу жүргізу:
3.1.
радиорелелік станциялар
1 станция үшін 1 радиожиілік
9 513
3.2.
стационарлық (базалық) ұялы байланыс станциялары
1 сектор үшін
1 станция
6 579
3.3.
теледидарлық хабар таратуға арналған радио таратқыш құрылғылар;
эфирлік-кәбілді теледидар станциялары;
дыбыстық (радио) хабарларды таратуға арналған радио таратқыш құрылғылар
1 станция үшін 1 радиожиілік
4 450
3.4.
спутниктік байланыстың стационарлық (жердегі) станциялары
1 станция үшін 1 радиожиілік
3 595
3.5.
сымсыз радиоқолжетімділік жүйелерінің стационарлық (базалық) станциялары (WLL)
1 станция үшін 1 радиожиілік
13 673
3.6.
ультрақысқатолқынды радиобайланысқа және УҚТ-диапазонына сымсыз радиоқолжетімділік жүйелеріне арналған стационарлық қабылдау-тарату радиоэлектрондық құралдары;
транкингтік радиобайланыс жүйесіне арналған қабылдау-тарату радиоэлектрондық құралдары;
радиотелеметрияға арналған стационарлық (базалық) қабылдау-тарату станциялары;
ұзын толқынды, орташа толқынды, қысқа толқынды диапазонға арналған стационарлық радиоэлектрондық құралдары
1 станция үшін 1 радиожиілік
8 890
4
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғыларының сәйкестендіру кодтарының дерекқорын және абоненттік нөмірлердің орталықтандырылған дерекқорын қалыптастыруды, жұмыс істеуді, сүйемелдеуді және дамытуды қамтамасыз ету, оларға қол жеткізуді қамтамасыз ету:
4.1.
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғыларының сәйкестендіру кодтарының дерекқорына қол жеткізуді қамтамасыз ету
айына 1 қызмет
5 444 412
4.2.
Абоненттік нөмірлердің орталықтандырылған дерекқор ресурстарына қолжетімділікті қамтамасыз ету:
4.2.1.
ұялы байланыс операторларына
айына 1 қызмет
3 337 667
4.2.2.
қалааралық және халықаралық байланыс операторына
айына 1 қызмет
188 417
5
Радиоэлектрондық құралдар мен радиожиілік берілімдер тізілімін (дерекқорын) жүргізуді техникалық қамтамасыз ету:
5.1.
Радиоэлектрондық құралдар мен радиожиілік тоқтауларының тізілімін (деректер базасын) жүргізуді техникалық қамтамасыз ету
жылына
1 қызмет

823 330 347
1.2.
выполнение работ по измерению параметров качества услуг связи
1 услуга в год
204 883 110
1.3.
выполнение работ по измерению параметров качества приема населением теле-, радиоканалов
1 услуга в год
51 690 976
2
Техническое сопровождение мероприятий по международной координации ресурсов радиочастот и орбитальных позиций Республики Казахстан:
2.1.
техническое сопровождение мероприятий по международной координации орбитальных позиций Республики Казахстан
1 спутниковая сеть
4 004 445
2.2.
техническое сопровождение мероприятий по международной координации ресурсов радиочастот (наземных радиослужб) Республики Казахстан
1 вид радиосвязи
15 762 146
3
Проведение расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств:
3.1.
радиорелейные станции
1 радиочастота
для 1 станции
9 513
3.2.
стационарные (базовые) станции сотовой связи
1 сектор для
1 станции
6 579
3.3.
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи телевизионного вещания;
станции эфирно-кабельного телевидения;
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи звукового (радио) вещания
1 радиочастота
для 1 станции
4 450
3.4.
стационарные (земные) станции спутниковой связи
1 радиочастота
для 1 станции
3 595
3.5.
стационарные (базовые) станции системы беспроводного радиодоступа (WLL)
1 радиочастота
для 1 станции
13 673
3.6.
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для ультракоротковолновой радиосвязи и системы беспроводного радиодоступа УКВ-диапазона;
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для транкинговой системы радиосвязи;
стационарные (базовые) приемопередающие станции, предназначенные для радиотелеметрии;
стационарные радиоэлектронные средства, предназначенные для длинноволнового, средневолнового, коротковолнового диапазона
1 радиочастота
для 1 станции
8 890
4
Обеспечение формирования, функционирования, сопровождения и развития базы данных идентификационных кодов абонентских устройств сотовой связи и централизованной базы данных абонентских номеров, предоставление доступа к ним:
4.1.
Предоставление доступа к базе данных идентификационных кодов абонентских устройств сотовой связи
1 услуга
в месяц
5 444 412
4.2.
Предоставление доступа к ресурсам централизованной базы данных абонентских номеров:
4.2.1.
операторам сотовой связи
1 услуга
в месяц
3 337 667
4.2.2.
операторам междугородной и международной связи
1 услуга
в месяц
188 417
5
Техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений:
5.1.
Техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений
1 услуга в год