Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қарамағындағы "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 493/НҚ бұйрығы
"Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы № 145 қаулысының 1-4 тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қарамағындағы "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттары айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне электрондық түрде ресми жариялауға жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Мусин
Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қарамағындағы "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны үшін автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттары
1. Радиожиілік спектріне мониторинг жүргізу және радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды анықтау бойынша жұмыстардың орындалуын техникалық қамтамасыз етуге арналған өлшеу-пеленгациялық кешенімен жабдықталған жүріп өту мүмкіндігі жоғары автокөлік:
өлшеу-пеленгациялық жабдықпен жабдықтау (радиоқабылдағыштар, антенна-фидер құрылғылары).

Об определении критериев отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам в республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба", находящегося в ведении Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 октября 2023 года № 493/НҚ
В соответствии с пунктом 1-4 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 "Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить критерии отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам для республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба", находящегося в ведении Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в на казахском и русском языках на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр Б. Мусин
Приложение к приказу
Критерии отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам для республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба", находящегося в ведении Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
1. Автотранспорт с повышенной проходимостью, оборудованный измерительно-пеленгационным комплексом для технического обеспечения выполнения работ по мониторингу радиочастотного выявления радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств:
оснащение измерительно-пеленгационным оборудованием (радиоприемные устройства, антенно-фидерные устройства).

2. Байланыс қызметтерінің сапасын бақылау бойынша жұмыстардың орындалуын техникалық қамтамасыз етуге арналған байланыс сапасын бақылау кешенімен жабдықталған, жүріп өту мүмкіндігі жоғары автокөлік:
байланыс сапасын бақылау жабдықтарының мамандандырылған жиынтығымен жабдықтау (ұялы байланыс желісінің сканері, электр қуат көзімен жабдықтау жүйесінің жабдықтары, антенно-фидер құрылғылары).
3. Телерадио хабар тарату сигналының техникалық параметрлерінің сапасын бақылау бойынша жұмыстардың орындалуын техникалық қамтамасыз етуге арналған теле -, радиохабар тарату сапасын бақылау кешенімен жабдықталған, жүріп өту мүмкіндігі жоғары автокөлік:
теле-, радио хабарларын тарату сапасын бақылауға арналған мамандандырылған жабдықтар жиынтығымен жабдықтау (теледидарлық сигнал анализаторы, электр қуат көзімен жабдықтау жүйесінің жабдықтары, антенно-фидер құрылғысы).
4. Радиожиілік спектріне мониторинг жүргізу бойынша жұмыстардың орындалуын техникалық қамтамасыз етуге арналған өлшеу кешенімен жабдықталған, жүріп өту мүмкіндігі жоғары автокөлік:
мамандандырылған радиоқабылдағыш құралдарымен жабдықтау (радиоқабылдағыш құрылғысы, антенно-фидер құрылғысы);
жердегі және спутниктік теледидарлық хабар таратуды қабылдауға арналған жабдықтармен жабдықтау (антенна, теледидар сигналдарын қабылдағыш).

2. Автотранспорт с повышенной проходимостью, оборудованный комплексом контроля качества связи для технического обеспечения выполнения работ по контролю качества услуг связи:
оснащение специализированным комплексом оборудования контроля качества связи (сканер сетей сотовой связи, оборудование системы электропитания, антенно-фидерные устройства).
3. Автотранспорт с повышенной проходимостью, оборудованный комплексом контроля качества теле-, радиовещания для технического обеспечения выполнения работ по контролю качества технических параметров сигнала телерадиовещания:
оснащение специализированным комплексом оборудования контроля качества теле-, радиовещания (анализатор телевизинных сигналов, оборудование системы электропитания, антенно-фидерное устройство).
4. Автотранспорт с повышенной проходимостью, оборудованный измерительным комплексом для технического обеспечения выполнения работ по мониторингу радиочастотного спектра:
оснащение специализированным радиоприемным оборудованием (радиоприемное устройство, антенно- фидерное устройство);
оснащение оборудованием приема наземного и спутникового телевизионного вещания (антенна, приемник телевизионных сигналов).