Қала бюджеті туралы Қарағанды 2024-2026 жж
Қарағанды қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаланың 2024-2026 жылдарға арналған, оның ішінде 2024 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 138 892 758 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 104 718 779 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 739 014 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 255 634 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31 179 331 мың теңге;
2) шығындар – 162 844 416 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 962 685 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 962 685 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 988 973 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 22 988 973 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 6 253 424 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 440 894 мың теңге;

О бюджете города Караганды на 2024-2026 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 119.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 138 892 758 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 104 718 779 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 739 014 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 255 634 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 31 179 331 тысяча тенге;
2) затраты – 162 844 416 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 962 685 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 962 685 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 988 973 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 988 973 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 6 253 424 тысячи тенге;
погашение займов – 2 440 894 тысячи тенге;

бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 19 176 443 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 04.12.2024 № 209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 298 216 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 04.12.2024 № 209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

используемые остатки бюджетных средств – 19 176 443 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 04.12.2024 № 209 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2024 год в сумме 298 216 тысяч тенге
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 04.12.2024 № 209 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
4. 5-ші қосымшаға сәйкес Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Әлихан Бөкейхан ауданының 2024 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А.Бөкенов
Қарағанды қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
"22" желтоқсандағы №119
шешіміне 1- қосымша
Қарағанды қаласының 2024 жылға арналған бюджеті

3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и района Әлихан Бөкейхан города Караганды на 2024 год согласно приложению 5.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель городского маслихата А.Букенов
Приложение 1 к решению Карагандинского
городского маслихата от "22"
декабря 2023 года № 119
Бюджет города Караганды на 2024 год

111 161
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 161
02
Қорғаныс
188 778
1
Әскери мұқтаждар
188 383
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
188 383
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
188 383
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
395
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
395
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
395
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 144 524
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 144 524
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 144 524
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 144 524
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 112 655
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
498 107
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
498 107
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
498 107
2
Әлеуметтiк көмек
11 003 547
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 991 207
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
38 794
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 091 459
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 140
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
178 963
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 067 173
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
176 243
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 334 666
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
97 769
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 012 340
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

111 161
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
111 161
02
Оборона
188 778
1
Военные нужды
188 383
122
Аппарат акима района (города областного значения)
188 383
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
188 383
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
395
122
Аппарат акима района (города областного значения)
395
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
395
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 144 524
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 144 524
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 144 524
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 144 524
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 112 655
1
Социальное обеспечение
498 107
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
498 107
005
Государственная адресная социальная помощь
498 107
2
Социальная помощь
11 003 547
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 991 207
006
Оказание жилищной помощи
38 794
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 091 459
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 140
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
178 963
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 067 173
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
176 243
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 334 666
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
97 769
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 012 340
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов