Қала бюджеті туралы Қарағанды 2024-2026 жж
Қарағанды қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаланың 2024-2026 жылдарға арналған, оның ішінде 2024 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 138 775 386 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 103 567 414 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 587 328 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 235 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33 385 644 мың теңге;
2) шығындар – 163 845 669 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 962 685 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 962 685 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 24 107 598 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 24 107 598 мың теңге, оның ішінде:

О бюджете города Караганды на 2024-2026 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 119.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 138 775 386 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 103 567 414 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 587 328 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 235 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 385 644 тысячи тенге;
2) затраты – 163 845 669 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 962 685 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 962 685 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 24 107 598 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 107 598 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімдері – 8 172 049 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 440 894 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 18 376 443 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 03.07.2024 № 171 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 1 900 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

поступление займов – 8 172 049 тысяч тенге;
погашение займов – 2 440 894 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 376 443 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 03.07.2024 № 171 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2024 год в сумме 1 900 000 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.

4. 5-ші қосымшаға сәйкес Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Әлихан Бөкейхан ауданының 2024 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А.Бөкенов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2023 жылғы "22" желтоқсандағы
№119 шешіміне 1- қосымша
Қарағанды қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 03.07.2024 № 171 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

4. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и района Әлихан Бөкейхан города Караганды на 2024 год согласно приложению 5.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель городского маслихата А.Букенов
Приложение 1 к решению Карагандинского
городского маслихата
от "22" декабря 2023 года № 119
Бюджет города Караганды на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 03.07.2024 № 171 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I.Доходы

231 069
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
159 415
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
159 415
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
159 415
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 563 577
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 563 577
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 563 577
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 563 577
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 342 376
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
474 388
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
474 388
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
474 388
2
Әлеуметтiк көмек
11 691 761
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 727 628
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
36 946
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 666 071
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 848
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
173 139
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 049 838
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
228 919
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 418 314
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
148 553
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
964 133
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
964 133
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 176 227
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 176 227
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

231 069
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
159 415
122
Аппарат акима района (города областного значения)
159 415
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
159 415
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 563 577
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 563 577
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 563 577
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 563 577
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 342 376
1
Социальное обеспечение
474 388
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
474 388
005
Государственная адресная социальная помощь
474 388
2
Социальная помощь
11 691 761
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 727 628
006
Оказание жилищной помощи
36 946
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 666 071
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 848
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
173 139
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 049 838
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
228 919
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 418 314
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
148 553
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
964 133
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
964 133
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 176 227
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 176 227
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения