Теміртау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 38/4 "Теміртау қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 3/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 38/4 "Теміртау қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176122 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсін:
1) кірістер – 33 365 855 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 27 510 891 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 303 292 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 320 659 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 231 013 мың теңге;
2) шығындар – 37 280 789 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 178 132 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 200 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 093 066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – - 4 093 066 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 91 653 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 184 719 мың теңге";
келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
"1-1. 2023 жылға арналған қала бюджетінде 937 054 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 650 906 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 49 020 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 406 800 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 24 150 мың теңге;
4) 18 жасқа дейінгі адамның иммун тапшылығы вирусы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 13 631 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Темиртауского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 38/4 "О бюджете города Темиртау на 2023-2025 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 27 апреля 2023 года № 3/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 38/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 176122) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 365 855 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 27 510 891 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 303 292 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 320 659 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 231 013 тысяч тенге;
2) затраты – 37 280 789 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 178 132 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 200 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 093 066 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 093 066 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 91 653 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 184 719 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в бюджете города на 2023 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 937 054 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2023 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 650 906 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 49 020 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 406 800 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 24 150 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи детям до 18 лет с вирусом иммунодефицита человека – 13 631 тысяч тенге;

5) тұрғын үйлерді газдандыру бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 22 425 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге –19 880 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 71 000 мың теңге;
8) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 44 000 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

5) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 22 425 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 19 880 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 71 000 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 44 000 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 554 782 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5-қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының
2023 жылғы " 27 " сәуірдегі
№ 3/4 шешіміне
1-қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының

"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2023 год в сумме 554 782 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата А.Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата
от " 27 " апреля 2023 года
№ 3/4
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
328366
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
328366
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3175475
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
212416
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212416
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
209309
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3107
2
Әлеуметтiк көмек
2690138
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2690138
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
709776
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
650906
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5123
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
125235
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
207414
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
864500
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
125684
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
272921
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
272921
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82387
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2405
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13776
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
66423
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1358
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
65033
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
37039
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
328366
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
328366
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3175475
1
Социальное обеспечение
212416
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212416
005
Государственная адресная социальная помощь
209309
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3107
2
Социальная помощь
2690138
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2690138
002
Программа занятости
709776
006
Оказание жилищной помощи
1500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
650906
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5123
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
125235
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207414
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
864500
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
125684
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
272921
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
272921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82387
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2405
021
Капитальные расходы государственного органа
13776
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
66423
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1358
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
65033
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37039
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

1031539
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1031539
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру, оның ішінде:
181163
Ақтау кентінің Жаңа бөлігіндегі су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге
95132
Ақтау кентінің Ескі бөлігіндегі су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге
69288
"Оқжетпес-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне суық сумен жабдықтау және су бұру бойынша шығындарын өтеуге
16743
Көшелерді жарықтандыру, оның ішінде:
57421
25 кварталдың көшені жарықтандыруын Мырза стансасына дейін қалпына келтіруге
29542
Новая көшесіне көшені жарықтандыруды орнатуға
27879
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру барлығы, оның ішінде:
211390
Ақтау кентінің ескі бөлігіндегі, Центральная көшесі, бетон қоршауды бұзуға
7598
бір балалар алаңын орнатуға
16649
Ақтау кентінің фонтанын ағымды жөндеуге
8435
Бірыңғай сәулет келбетіне келтіру мақсатында тұрғын үйлердің қасбеті мен шатырын ағымды жөндеуге
178708
Автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу барлығы, оның ішінде:
581565
Ақтау кенті Восточная көшесінің жолын орташа жөндеуге
67671
Ақтау кенті Коллективная көшесінің жолын орташа жөндеуге
87080
Ақтау кенті Почтовая көшесінің жолын орташа жөндеуге
102971
Ақтау кентінің кварталішілік автожолдарын орташа жөндеуге
125718
Ақтау кентінің Первомайская көшесіндегі жолдарын орташа жөндеуге
198125
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
3543
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
3543
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
3543
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3543
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау, оның ішінде:
3543
мерекелік іс-шараларды өткізуге
3543

1031539
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1031539
Организация водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
181163
на капитальный ремонт водопроводных сетей Новой части поселка Актау
95132
на капитальный ремонт водопроводных сетей Старой части поселка Актау
69288
на возмещение убытков Товариществу с ограниченной ответственностью "Окжетпес - Т" по холодному водоснабжению и водоотведению
16743
Освещение улиц, в том числе:
57421
на восстановление уличного освещения 25 квартала до станции Мырза
29542
на установку уличного освещения по улице Новая
27879
Благоустройство и озеленение населенных пунктов всего, в том числе:
211390
на демонтаж бетонного ограждения старой части поселка Актау, улица Центральная
7598
на установку одной детской площадки
16649
на текущий ремонт фонтана поселка Актау
8435
на текущий ремонт фасадов и кровель жилых домов в целях придания Единого архитектурного облика
178708
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог всего, в том числе:
581565
на средний ремонт дороги поселка Актау по улице Восточная
67671
на средний ремонт дороги поселка Актау по улице Коллективная
87080
на средний ремонт дороги поселка Актау по улице Почтовая
102971
на средний ремонт внутриквартальных дорог поселка Актау
125718
на средний ремонт дороги поселка Актау по улице Первомайская
198125
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
3543
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
3543
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
3543
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3543
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне, в том числе:
3543
на проведение праздничных мероприятий
3543