Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 38 903 992 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 35 669 855 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 156 538 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 293 935 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 783 664 мың теңге;
2) шығындар – 36 839 103 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 428 132 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 450 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 1 958 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 958 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 638 715 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – - 1 638 715 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 859 544 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – - 2 498 259 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 09.12.2024 № 22/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2024 жылға арналған қала бюджетінде 4 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақшасымен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 28.03.2024 № 14/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 1 018 348 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 886 285 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 30 670 мың теңге;

О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2023 года № 12/4.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 903 992 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 669 855 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 156 538 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 293 935 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 783 664 тысяч тенге;
2) затраты – 36 839 103 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 428 132 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 450 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 1 958 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 958 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 638 715 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 638 715 тысяч тенге.
поступление займов – 859 544 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – - 2 498 259 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 09.12.2024 № 22/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете города на 2024 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено подпунктом 1-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 28.03.2024 № 14/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2024 год установлен в сумме 1 018 348 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2024 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2024 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" – 886 285 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 30 670 тысяч тенге;

2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 410 760 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 34 073 мың теңге;
4) 8 наурыз мерекесіне орай "Алтын алқа", "Күміс алқа"-мен наградталған көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 54 000 мың теңге;
5) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 39 948 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 63 380 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 155 120 мың теңге;
8) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 42 000 мың теңге.".
9) білім беру ұйымдарында тәрбиленетін балалары бар көпбалалы отбасыларға біржолғы ақшалай төлем түріндегі әлеуметтік көмекті көрсетуге – 56 334 мың теңге.

2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 410 760 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 34 073 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям награжденным "Алтын алқа", "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 54 000 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 39 948 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 63 380 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 155 120 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 42 000 тысяч тенге;
9) на оказание социальной помощи в виде единовременной денежной выплаты многодетным семьям, имеющим детей воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 56 334 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 09.12.2024 № 22/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қалалық бюджет шығындары құрамында 2024 жылға Ақтау кентінің бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 424 582 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында төменгі тұрған Ақтау кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес көзделді.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 09.12.2024 № 22/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета объем субвенций в бюджет посҰлка Актау на 2024 год в сумме 424 582 тысяч тенге.
6. В составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящему бюджету поселка Актау на 2024 год согласно приложению 5.

7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 46/01 "Қарағанды облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу 6-қосымша бойынша көзделсін.

7. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2024 год установление стимулирующих надбавок к должностным окладам работников подведомственных организаций, финансируемых из бюджета города Темиртау в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 11 июля 2023 года № 46/01 "Об утверждении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета Карагандинской области", по приложению 6.

8. Теміртау қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 212 689 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 09.12.2024 № 22/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2024 год в сумме 212 689 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 09.12.2024 № 22/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А. Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата
от 26 декабря 2023 года

135455
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116093
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19362
02
Қорғаныс
113396
1
Әскери мұқтаждар
43075
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43075
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
43075
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
70321
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
70321
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
69604
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
717
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
192830
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
192830
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
192830
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
192830
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2795247
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
70908
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70908
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
70908
2
Әлеуметтiк көмек
2305341
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2275790
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
319
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
886285
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3489
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
127905
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
216198
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездікортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторийкурорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1041594
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29551
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

135455
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
116093
015
Капитальные расходы государственного органа
19362
02
Оборона
113396
1
Военные нужды
43075
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43075
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
43075
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
70321
122
Аппарат акима района (города областного значения)
70321
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
69604
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
717
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
192830
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
192830
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
192830
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
192830
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2795247
1
Социальное обеспечение
70908
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70908
005
Государственная адресная социальная помощь
70908
2
Социальная помощь
2305341
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2275790
006
Оказание жилищной помощи
319
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
886285
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3489
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
127905
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
216198
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1041594
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29551
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

2328141
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
541
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
815928
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5181
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
135906
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
220455
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездікортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторийкурорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1150130
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
255925
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
255925
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88643
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2292
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
95984
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64506
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13020139
1
Тұрғын үй шаруашылығы
291421
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
240000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
240000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
51421
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51421
2
Коммуналдық шаруашылық
8917176
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8917176
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12992
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
8904184
3
Елді-мекендерді көркейту
3811542
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3811542
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
652434
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету

2328141
006
Оказание жилищной помощи
541
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
815928
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5181
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
135906
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
220455
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1150130
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
255925
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
255925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88643
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2292
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
95984
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64506
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13020139
1
Жилищное хозяйство
291421
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
240000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
240000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
51421
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
51421
2
Коммунальное хозяйство
8917176
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8917176
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12992
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
8904184
3
Благоустройство населенных пунктов
3811542
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3811542
015
Освещение улиц в населенных пунктах
652434
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов