Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 38 677 984 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 34 112 174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 298 702 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 326 019 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 941 089 мың теңге;
2) шығындар – 40 403 416 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 428 132 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 450 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 153 564 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 2 153 564 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 153 564 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 17.05.2024 № 15/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2024 жылға арналған қала бюджетінде 4 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақшасымен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 28.03.2024 № 14/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 1 018 348 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 821 905 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 49 020 мың теңге;

О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2023 года № 12/4.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 677 984 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 34 112 174 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 298 702 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 326 019 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 941 089 тысяч тенге;
2) затраты – 40 403 416 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 428 132 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 450 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 153 564 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 153 564 тысяч тенге.
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 153 564 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.05.2024 № 15/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете города на 2024 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено подпунктом 1-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 28.03.2024 № 14/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2024 год установлен в сумме 1 018 348 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2024 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2024 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" – 821 905 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 49 020 тысяч тенге;

2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 406 800 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 38 207 мың теңге;
4) 8 наурыз мерекесіне орай "Алтын алқа", "Күміс алқа"-мен наградталған көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 54 000 мың теңге;
5) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 23 998 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 63 380 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 142 000 мың теңге;
8) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 44 500 мың теңге.

2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 406 800 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 38 207 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям награжденным "Алтын алқа", "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 54 000 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 23 998 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 63 380 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 142 000 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 44 500 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 17.05.2024 № 15/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қалалық бюджет шығындары құрамында 2024 жылға Ақтау кентінің бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 424 582 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында төменгі тұрған Ақтау кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес көзделді.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.05.2024 № 15/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета объем субвенций в бюджет посҰлка Актау на 2024 год в сумме 424 582 тысяч тенге.
6. В составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящему бюджету поселка Актау на 2024 год согласно приложению 5.

7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 46/01 "Қарағанды облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу 6-қосымша бойынша көзделсін.

7. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2024 год установление стимулирующих надбавок к должностным окладам работников подведомственных организаций, финансируемых из бюджета города Темиртау в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 11 июля 2023 года № 46/01 "Об утверждении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета Карагандинской области", по приложению 6.

8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 327 689 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 17.05.2024 № 15/4 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2024 год в сумме 327 689 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17.05.2024 № 15/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А. Ломакин
Приложение 1
к решению
Темиртауского городского маслихата
от 26 декабря 2023 года

1196
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
237872
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
237872
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
237872
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
237872
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2954457
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
121325
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121325
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
121325
2
Әлеуметтiк көмек
2387041
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2387041
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
821905
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5181
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
123719
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
215740
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездікортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторийкурорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1219996
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
446091
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446091
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83916
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2272
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
94510
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
161420
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
102473
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12886940
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3545018
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1196
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
237872
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
237872
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
237872
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
237872
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2954457
1
Социальное обеспечение
121325
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121325
005
Государственная адресная социальная помощь
121325
2
Социальная помощь
2387041
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2387041
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
821905
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5181
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
123719
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
215740
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1219996
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
446091
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83916
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2272
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
94510
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
161420
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
102473
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12886940
1
Жилищное хозяйство
3545018
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

54796
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115584
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115584
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
114421
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114421
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
02
Қорғаныс
102380
1
Әскери мұқтаждар
59140
122
Аудан ( облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
59140
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
59140
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
43240
122
Аудан ( облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43240
006
Аудан ( облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
41946
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1294
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
266573
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
266573
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
266573
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
266573
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2764555
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
180489
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180489
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
180489
2
Әлеуметтiк көмек
2328141
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2328141
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
541
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
815928
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5181
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
135906
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
220455
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездікортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторийкурорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

54796
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115584
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
115584
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
114421
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
114421
02
Оборона
102380
1
Военные нужды
59140
122
Аппарат акима района (города областного значения)
59140
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
59140
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
43240
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43240
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
41946
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1294
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
266573
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
266573
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
266573
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
266573
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2764555
1
Социальное обеспечение
180489
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180489
005
Государственная адресная социальная помощь
180489
2
Социальная помощь
2328141
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2328141
006
Оказание жилищной помощи
541
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
815928
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5181
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
135906
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
220455
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью