Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 19/140 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 шілдедегі № 6/55 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №19/140 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №177223 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 20 612 595 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 246 301 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 157 515 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 126 344 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 082 435 мың теңге;
2) шығындар – 21 237 608 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 625 013 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 625 013 мың теңге:
қарыздар түсімі – 357 815 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 307 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 301 505 мың теңге.";
6 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Балқаш қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 170 603 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 6-4 тармағымен толықтырылсын:
"6-4. 2023 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Саяқ кентінің бюджетіне 2023 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін".
келесі мазмұндағы 6-5 тармағымен толықтырылсын:
"6-5. 2023 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Гүлшат кентінің бюджетіне 2023 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 8 сәйкес ескерілсін".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 және 6 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген шешім осы шешімнің 5 және 6 қосымшасына сәйкес 7 және 8 қосымшалармен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Балхашского городского маслихата от 21 декабря 2022 года № 19/140 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26 июля 2023 года № 6/55
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 21 декабря 2022 года №19/140 "О городском бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №177223) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 612 595 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 246 301 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 157 515 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 126 344 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12 082 435 тысяч тенге;
2) затраты – 21 237 608 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 625 013 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 625 013 тысяч тенге:
поступление займов – 357 815 тысяч тенге;
погашение займов – 34 307 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 301 505 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2023 год в сумме 170 603 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 6-4 следующего содержания:
"6-4. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2023 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Саяк на 2023 год согласно приложению 7".
дополнить пунктом 6-5 следующего содержания:
"6-5. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2023 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Гулшат на 2023 год согласно приложению 8".
приложение 1, 4, 5 и 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
дополнить указанное решение приложением 7 и 8 согласно приложениям 5 и 6 к настоящему решению.

53 088
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 769
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
75 690
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
75 690
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 690
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
75 690
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 381 291
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
23 336
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 336
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 336
2
Әлеуметтiк көмек
1 122 716
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 122 716
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
389 537
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 748
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
210 507
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 988
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
196 868
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
253 194
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
64 874
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
235 239
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
235 239
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 486
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 450
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 899
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
70 404
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 167 865
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 196 421
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 748 250
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

53 088
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 769
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
75 690
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
75 690
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 690
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
75 690
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 381 291
1
Социальное обеспечение
23 336
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 336
005
Государственная адресная социальная помощь
23 336
2
Социальная помощь
1 122 716
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 122 716
002
Программа занятости
389 537
006
Оказание жилищной помощи
5 748
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
210 507
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 988
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
196 868
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
253 194
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
64 874
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
235 239
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
235 239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
157 486
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 450
021
Капитальные расходы государственного органа
4 899
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
70 404
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 167 865
1
Жилищное хозяйство
3 196 421
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 748 250
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда