"Valdisere Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелеріне геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 8 тамыздағы № 47/01 қаулысы
"Valdisere Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішін қарастырып, Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, "Valdisere Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімге жер учаскелерін алып қоймай, Бұқар жырау ауданының аумағында орналасқан жалпы ауданы 218,0670 гектар жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Valdisere Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне:
1) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға залалдарды толық көлемде өтеу, залалдардың мөлшері және оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен (келісім бойынша) анықталсын;
2) жер учаскесін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау қажет;
3. "Бұқар жырау ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ басшысы (Мадениетов Е.М.) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Бұқар жырау ауданы әкімінің орынбасары Арман Шалиевич Дардаковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Султанғали
Бұқар жырау ауданы әкімдігінің

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения операций по разведке полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "Valdisere Mining"
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 8 августа 2023 года № 47/01
Рассмотрев заявление товарищества с ограниченной ответственность "Valdisere Mining", в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 218,0670 гектар, расположенные на территории Бухар-Жырауского района без изъятия земельных участков сроком до 31 декабря 2023 года для проведения операций по разведке полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственность "Valdisere Mining", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Valdisere Mining" необходимо:
1) возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан (по согласованию);
2) при использовании земельного участка соблюдать требования законодательства Республики Казахстан;
3. Руководителю ГУ "Отдел земельных отношений Бухар-Жырауского района" (Мадениетов Е.М.) в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Дардакова Армана Шалиевича.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А.Султангали
Приложение
к постановлению акимата
Бухар-Жырауского района