2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № VIII-15/112 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12485049 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2570699 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 679144 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7280 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9227926 мың теңге;
2) шығындар – 12529181 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 122367 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155064 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32697 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -166499 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 166499 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155064 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43820 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 55255 теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2023 года № VIII-15/112.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 12485049 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2570699 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 679144 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7280 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9227926 тысяч тенге;
2) затраты – 12529181 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 122367 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155064 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32697 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -166499 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 166499 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155064 тысячи тенге;
погашение займов – 43820 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 55255 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 16.10.2024 № VIII-28/209 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2024-2026 жылдарға арналған қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 15000 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 16.10.2024 № VIII-28/209 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложению 4.
3. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 15000 тысяч тенге.

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162074
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
161683
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
391
2
Әлеуметтiк көмек
426505
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
426505
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50035
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1148
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82567
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
538
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181883
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
110334
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
125683
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125683
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74602
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9407
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34474
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
230178
1
Тұрғын үй шаруашылығы
69865
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
50000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
50000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
19865
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19865
2
Коммуналдық шаруашылық

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162074
005
Государственная адресная социальная помощь
161683
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
391
2
Социальная помощь
426505
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
426505
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50035
006
Оказание жилищной помощи
1148
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82567
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
538
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181883
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
110334
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
125683
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125683
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74602
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9407
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34474
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
230178
1
Жилищное хозяйство
69865
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
50000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
50000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
19865
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
19865
2
Коммунальное хозяйство