2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № VIII-15/112 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12307373 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2403502 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 679144 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7280 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9217447 мың теңге;
2) шығындар – 12386675 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 122367 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155064 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32697 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -201669 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201669 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155064 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33680 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 80285 теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2023 года № VIII-15/112.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 12307373 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2403502 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 679144 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7280 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 9217447 тысяч тенге;
2) затраты – 12386675 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 122367 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155064 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32697 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -201669 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201669 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155064 тысячи тенге;
погашение займов – 33680 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 80285 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 04.07.2024 № VIII-25/193 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2024-2026 жылдарға арналған қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 15000 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 04.07.2024 № VIII-25/193 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложению 4.
3. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 15000 тысяч тенге.

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61599
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
391
2
Әлеуметтiк көмек
519288
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
519288
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50035
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1115
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
120776
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
520
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
164308
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
182534
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
123179
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123179
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75053
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1200
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
36
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8816
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
33574
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4219409
1
Тұрғын үй шаруашылығы
583732
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық
202528
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
135537
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
57991
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

005
Государственная адресная социальная помощь
61599
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
391
2
Социальная помощь
519288
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
519288
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50035
006
Оказание жилищной помощи
1115
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
120776
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
520
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
164308
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
182534
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
123179
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75053
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1200
021
Капитальные расходы государственного органа
36
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8816
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
33574
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4219409
1
Жилищное хозяйство
583732
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
202528
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
135537
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
57991
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)