2024-2026 жылдарға арналған ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 62 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Нұра кентінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 782 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 61 408 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 790 мың теңге;
трансферттер түсімі – 166 584 мың теңге;
2) шығындар – 245 582 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 800 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 800 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 800 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 79 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 – 2026 жылдарға арналған Шұбаркөл кентінің бюджеті 4, 5, 6қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 880 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 653 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 27 227 мың теңге;
2) шығындар – 37 750 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 870 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 870 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 870 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 79 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете сел, поселков и сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2023 года № 62.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Нура на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 782 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 61 408 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 790 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 166 584 тысяч тенге;
2) затраты – 245 582 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 800 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 800 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 800 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Шубарколь на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 880 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 653 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 27 227 тысяч тенге;
2) затраты – 37 750 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 870 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 870 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 870 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2024).

3. 2024 – 2026 жылдарға арналған Мұзбел ауылы бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 518 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 428 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 35 090 мың теңге;
2) шығындар – 39 988 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -470 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 470 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 470 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 79 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 – 2026 жылдарға арналған Тассуат ауылы бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 862 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 276 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 237 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 349 мың теңге;
2) шығындар – 38 862 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 79 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 – 2026 жылдарға арналған Егінді ауылы бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 629 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 573 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 703 мың теңге;
трансферттер түсімі – 54 353 мың теңге;

3. Утвердить бюджет села Мұзбел на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 7,8,9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 518 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 428 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 35 090 тысяч тенге;
2) затраты – 39 988 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -470 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 470 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 470 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет села Тассуат на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 862 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 276 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 237 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 349 тысяч тенге;
2) затраты – 38 862 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет села Егінді на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –59 629 тысяч тенге в том числе:
налоговые поступления – 4 573 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 703 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 353 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 79 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұра аудандық мәслихатының төрағасы К. Жунусбеков
Нұра аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 62 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған Нұра кентінің бюджеті

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 25 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2024).
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Нуринского районного маслихата К. Жунусбеков
Приложение 1
к решению Нуринского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года № 62
Бюджет поселка Нура на 2024 год