Қызылорда облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 153 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 172 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 153 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеттуралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 489 239 261,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 38 375 347,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 602 030,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 445 251 883,6 мың теңге;
2) шығындар – 489 557 360,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –- 2 218 298,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 8 864 767,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 083 065,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 587 318,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1 587 318,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 312 881,2 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 153 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 17 января 2023 года № 172. Прекращено действие в связи с истечением срока
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 153 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 489 239 261,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 38 375 347,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 602 030,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 445 251 883,6 тысяч тенге;
2) затраты – 489 557 360,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –-2 218 298,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 8 864 767,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 083 065,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –1 587 318,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1 587 318,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 312 881,2 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -312 881,2 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихаты төрағасының міндетін уақытша атқарушы Т. Жақыпбаев
Қызылорда облыстық мәслихатының
2023 жылғы "17" қаңтардағы
№ 172 шешіміне қосымша
Қызылорда облыстық мәслихатының
2022 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 153 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -312 881,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Временный исполняющий обязанности председателя Кызылординского областного маслихата Т. Жакипбаев
Приложение к решению
Кызылординского областного маслихата
от "17" января 2023 года № 172
Приложение 1 к решению
Кызылординского областного маслихата
от "13" декабря 2022 года № 153
Областной бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

007
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
250 947,0
009
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізу
204 477,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
363 602,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
363 602,0
282
Облыстың тексеру комиссиясы
352 621,0
001
Облыстың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
352 621,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 281 400,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 281 400,0
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
528 557,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту, жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
526 040,0
021
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 717,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
800,0
718
Облыстың мемлекеттік сатып алу басқармасы
147 398,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 398,0
730
Қазақстан Республикасы Президентінің "Байқоныр" кешеніндегі арнаулы өкілінің қызметін қамтамасыз ету басқармасы
170 354,0
001
Қазақстан Республикасы Президентінің "Байқоныр" кешеніндегі арнаулы өкілінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
170 354,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
202 452,0
075
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
202 452,0
02
Қорғаныс
2 490 828,0
120
Облыс әкімінің аппараты
1 800 631,0
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13 667,0
011
Аумақтық қорғанысты дайындау және облыстық ауқымдағы аумақтық қорғанысы
128 670,0
012
Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
272 221,0
014
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
1 386 073,0
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
690 197,0
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
690 197,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 534 416,0

007
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
250 947,0
009
Обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
204 477,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
363 602,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
363 602,0
282
Ревизионная комиссия области
352 621,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии области
352 621,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 281 400,0
061
Развитие объектов государственных органов
1 281 400,0
299
Управление экономики и финансов области
528 557,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью.
526 040,0
021
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 717,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
800,0
718
Управление государственных закупок области
147 398,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
147 398,0
730
Управление по обеспечению деятельности специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур"
170 354,0
001
Услуги по обеспечению деятельности специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур"
170 354,0
752
Управление общественного развития области
202 452,0
075
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
202 452,0
02
Оборона
2 490 828,0
120
Аппарат акима области
1 800 631,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13 667,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба
128 670,0
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
272 221,0
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
1 386 073,0
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
690 197,0
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
690 197,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 534 416,0

252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
11 534 416,0
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 773 372,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 761 044,0
04
Бiлiм беру
293 002 649,6
120
Облыс әкімінің аппараты
20 563,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
20 563,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 092 146,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
88 160,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
841 518,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
162 468,0
261
Облыстың білім басқармасы
257 911 644,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
831 884,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
2 041 943,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
681 000,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 759 816,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 624 990,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
121 578,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
599 186,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
711 686,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 130,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
48 000,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
14 005 076,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
558 542,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
1 196 209,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 997 469,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
89 185,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 675 023,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" талантарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру

252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
11 534 416,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
8 773 372,0
006
Капитальные расходы государственного органа
2 761 044,0
04
Образование
293 002 649,6
120
Аппарат акима области
20 563,0
019
Обучение участников избирательного процесса
20 563,0
253
Управление здравоохранения области
1 092 146,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
88 160,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
841 518,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
162 468,0
261
Управление образования области
257 911 644,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
831 884,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
2 041 943,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
681 000,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов государственных организациях образования
1 759 816,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 624 990,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
121 578,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
599 186,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
711 686,0
013
Капитальные расходы государственного органа
24 130,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
48 000,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
14 005 076,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
558 542,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 196 209,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 997 469,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
89 185,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 675 023,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"

46 119,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
126 175 405,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
456 181,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
4 824 415,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
204 354,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
5 208 165,0
202
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
39 970 314,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
48 060 974,0
760
Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
11 647 121,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
10 945 930,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
701 191,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
22 331 175,6
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
8 164,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 721 850,6
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
19 601 161,0
05
Денсаулық сақтау
14 122 729,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 298 178,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
300 448,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
304 290,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
65 933,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
215 066,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
68 564,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
50 459,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
32 248,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 076 068,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
56 572,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 655 076,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

46 119,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
126 175 405,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
456 181,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения
4 824 415,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
204 354,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
5 208 165,0
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
39 970 314,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
48 060 974,0
760
Управление культуры и спорта области
11 647 121,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
10 945 930,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
701 191,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
22 331 175,6
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
8 164,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 721 850,6
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
19 601 161,0
05
Здравоохранение
14 122 729,0
253
Управление здравоохранения области
10 298 178,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
300 448,0
006
Услуги по охране материнства и детства
304 290,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
65 933,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
215 066,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
68 564,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
50 459,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
32 248,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 076 068,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
56 572,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 655 076,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

427 036,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
294 607,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 285,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
750 526,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 824 551,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 824 551,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 488 465,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 816 391,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 716,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
628 749,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
1 517 313,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 041,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 051 955,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
813 457,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедтігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
887 703,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
127 746,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
4 770,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
97 104,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 758,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
426 079,0
261
Облыстың білім басқармасы
619 818,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру

427 036,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
294 607,0
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 285,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
750 526,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 824 551,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 824 551,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 488 465,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 816 391,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
241 716,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
628 749,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 517 313,0
007
Капитальные расходы государственного органа
9 041,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 051 955,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
813 457,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
887 703,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
127 746,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 770,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарнымимплантам
97 104,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 758,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
426 079,0
261
Управление образования области
619 818,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

360 135,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
165 796,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
723 944,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
30 863,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 156 673,0
018
Пестицидтерді (ұлы химикаттарды) залалсыздандыру
4 159,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
343 715,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
901 688,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 481,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 341 152,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 871 493,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
24 440,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 575 525,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 848 288,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
23 117,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 469 076,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
167 443,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
14 651,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
25 790,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
81 430,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
72 065,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 122 934,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 960,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

360 135,0
002
Субсидирование развития семеноводства
165 796,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
723 944,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
30 863,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 156 673,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 159,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
343 715,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
901 688,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 481,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 341 152,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 871 493,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
24 440,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 575 525,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 848 288,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
23 117,0
719
Управление ветеринарии области
3 469 076,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
167 443,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
14 651,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
25 790,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
81 430,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
72 065,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
2 122 934,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 960,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

1 312 778,0
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
137 011,0
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 175 767,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
116 209,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 209,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 112 465,0
004
2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
54 250,0
014
2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 694 461,0
011
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
6 663,0
015
2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
287 091,0
082
2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
70 000,0
760
Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
335 387,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
335 387,0
120
Облыс әкімінің аппараты
801 074,0
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
801 074,0
761
Облыстың бақылау жөніндегі басқармасы
262 492,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
262 492,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 101 026,0
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
2 101 026,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 020 791,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
80 235,0
15
Трансферттер
37 939 154,1
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
37 939 154,1
007
Субвенциялар
37 686 596,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
106 271,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
146 287,1
3. Таза бюджеттік кредиттеу
-2 218 298,0
Бюджеттік кредиттер
8 864 767,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

1 312 778,0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
137 011,0
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 175 767,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
116 209,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 209,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
2 112 465,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы
54 250,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы и механизма кредитования приоритетных проектов
1 694 461,0
011
Поддержка предпринимательской деятельности
6 663,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы и механизма кредитования приоритетных проектов
287 091,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы
70 000,0
760
Управление культуры и спорта области
335 387,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
335 387,0
120
Аппарат акима области
801 074,0
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
801 074,0
761
Управление по контролю области
262 492,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственного архитектурно-строительного контроля и регулирования трудовых отношений на местном уровне
262 492,0
14
Обслуживание долга
2 101 026,0
299
Управление экономики и финансов области
2 101 026,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 020 791,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
80 235,0
15
Трансферты
37 939 154,1
299
Управление экономики и финансов области
37 939 154,1
007
Субвенции
37 686 596,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
106 271,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
146 287,1
3. Чистое бюджетное кредитование
-2 218 298,0
Бюджетные кредиты
8 864 767,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение