Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 329 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 12 мамырдағы № 44 шешімі
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 329 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 176575 нөмірімен тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 141 462,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 651324 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 231568 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 23 333 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 15 235 237,7 мың теңге;
2) шығындар – 18 139 396,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 42 167 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 933 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7 500 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 7 500 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 47 600,7мың теңге;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 329 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 12 мая 2023 года № 44
Аральский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аральского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 329 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 176575) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 141 462,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 651 324 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 231 568 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23333 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 235 237,7 тысяч тенге;
2) расходы – 18 139 396,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 167 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19933 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 500 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 7 500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -47 600,7 тысяч тенге;

005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 855
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8 622
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 070
03
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 070
03
458
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
20 070
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 500 965
06
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 380 222
06
451
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
140998
06
451
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1410579
06
451
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 254
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 850
06
451
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
549
06
451
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 597
06
451
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
140979
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
199 710
06
451
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
303 260
06
451
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
93908
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
45538
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
995
050
ҚазақстанРеспубликасындамүгедектігібарадамдардыңқұқықтарынқамтамасызетуге жәнеөмір сүрусапасынжақсарту
995
06
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
119 748
06
451
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 855
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8 622
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 070
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 070
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 070
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 500 965
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 380 222
010
Государственная адресная социальная помощь
140998
004
Программа занятости
1410579
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 254
007
Жилищная помощь
7 850
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
549
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 597
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
140979
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
199 710
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
303 260
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
93908
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
45538
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
995
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
995
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
119 748
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

745 917
ІІ
Нысаналы даму трансферттері
1 611 728,9
1
"Қызылорда облысы Арал ауданы Көктем елді мекенінде су жүйесін құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
31 126
2
Қызылорда облысы Арал ауданының Сексеуіл кентінде АГТС орната отырып "Бейнеу-Шымкент" магистральды газ құбырынан бастап газ құбыры тармағын салу" Түзету" жобасын қоса қаржыландыру
100 000
3
"Қызылорда облысы Арал ауданы Сексеуіл кентіне газ жеткізу құбырының және кварталішілік газ тарату желілерінің құрылысы" Түзету" жобасын қоса қаржыландыру
55 555
4
"Арал ауданы Арал қаласы Мақатаев көшесі 4Б Рыбаков аллеясын қайта жаңғырту"
170 000
5
"Қызылорда облысы Арал ауданы Арал қаласының №6 шағын ауданының су құбыры желісінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
31 939,1
6
"Арал қаласындағы №6 шағын ауданына электр желісінің құрылысын жүргізу" жобасын қоса қаржыландыру
14 929,7
7
"Арал ауданы Арал қаласынан әкімшілік ғимаратының құрылысы" жобасына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
4 538,4
8
"Арал ауданы Арал қаласынан әкімшілік ғимаратының құрылысы" жобасына жобалау-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізу
1 294,8
9
Арал ауданы Сексеуіл кентінде Мир көшесінде спорт және ойын алаңының құрылысы
79 505
10
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманоткел-Жанакурылыс" (21км) автомобиль жолының құрылысы
458 735
11
Арал ауданындағы Хан елді мекеніндегі Сырдария өзені арқылы өтетін көпірді қайта жаңғырту
207 000
12
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылжар-Шөмішкөл" автомобиль жолының құрылысы (12 км)
75 931
13
Арал қаласындағы А. Сатаев көшесінің құрылысы
10 814,1
14
Арал қаласындағы А. Жұбаниязов көшесінің құрылысы
4 703,6
15
Арал қаласындағы С. Мұқанов көшесінің құрылысы
8 805,8
16
Арал қаласындағы Ж. Тәжімбетов көшесінің құрылысы
9 608,7
17
Арал қаласы Төле би көшесінің құрылысы
9 878
18
Арал қаласында Б. Майлин көшесі бойынша автомобиль жолын салу
16 703
19
Арал қаласында Ғ. Мүсірепов көшесі бойынша автомобиль жолын салу
16 094,8
20
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Бекбауыл (1,2-22,4 км)" автомобиль жолының құрылысы
157 661
21
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманөткел-Жаңақұрылыс" (21км) автомобиль жолының құрылысы
3700
22
Арал қаласындағы Ә.Байтаханов көшесінің автомобиль жолының құрылысы
141,9
23
Арал қаласындағы А.Байтұрсынов көшесінің автомобиль жолын қайта жаңғырту
356
24
Арал қаласындағы М.Үмбет би көшесінің автомобиль жолын қайта жаңғырту
110,5
25
Арал қаласындағы С.Сәдібеков көшесінің автомобиль жолын қайта жаңғырту
98
26
Арал қаласындағы Т.Палуан көшесінің автомобиль жолын қайта жаңғырту
9
27

745917
ІІ
Целевые текущие трансферты на развитие:
1611728,9
1
Софинансирование проекта "Строительство водопроводных линий в н.п. Коктем Аральского района Кызылординской области"
31126
2
Софинансирование проекта "Строительство газопровода-отвода от магистрального газопровода "Бейнеу-Шымкент" с установкой АГРС в поселке Саксаульск Аральского района Кызылординской области. Корректировка"
100000
3
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газаораспределительных сетей поселка Саксаульск Аральского района Кызылординской области. Корректировка"
55555
4
Реконструкция Аллеи Рыбаков по ул. Макатаева 4Б г.Аральск Аральского района
170000
5
Софинансирование проекта "Строительство водопроводной линии в микрорайоне №6 в г.Аральск Аральского района"
31939,1
6
Софинансирование проекта "Строительство электроснабжения линий микрорайона №6 в г.Аральск"
14929,7
7
Разработка ПСД проекта "Строительство административного здания в г.Аральск Аральского района"
4538,4
8
Проведение ГЭ ПСД проекта "Строительство административного здания в г.Аральск Аральского района"
1294,8
9
Строительство спортивно-игровой площадки на улице Мир в поселке Саксаульск Аральского района
79505
10
Строительства автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманоткел-Жанакурылыс (21 км) в Аральского района
458735
11
Реконструкция моста через реку Сырдарья в близи населенного пункта Хан в Аральского района
207000
12
Строительства автомобильной дороги районного значения "Кызылжар-Шомишкол" (12 км) в Аральском районе
75931
13
Строительство улицы А. Сатаева в г. Аральск
10814,1
14
Строительство улицы А. Жубаниязова в г.Аральск
4703,6
15
Строительство улицы С. Муканова в г. Аральск
8805,8
16
Строительство улицы Ж. Тажимбетова в г.Аральск
9608,7
17
Строительство улицы Толе би г. Аральск
9878
18
Строительство автомобильной дороги по улице Б. Майлина в городе Аральск
16703
19
Строительство автомобильной дороги по улице Г. Мусрепова в городе Аральск
16094,8
20
Строительства автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Бекбауыл (1,2-22,4 км)" в Аральском районе
157661
21
Строительство автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманоткел-Жанакурылыс" (21 км) в Аральском районе
3700
22
Строительство автомобильной дороги улицы А.Байтаханова в городе Аральск
141,9
23
Реконструкция автомобильной дороги улицы А.Байтурсынова в городе Аральск
356
24
Реконструкция автомобильной дороги улицы М.УмбетБи в городе Аральск
110,5
25
Реконструкция автомобильной дороги улицы С.Садибекова в городе Аральск
98
26
Реконструкция автомобильной дороги улицы Т.Палуан в городе Аральск
9
27

"ҚО ДШСБ, Бекмырзахан көшесі, №13 мекенжайында орналасқан "Арал ауданының №19 Олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер мектебі" КММ қазандығын газбен жылытатындай етіп реконструкциялау"
14144,3
28
"ҚО ДШСБ, "№19 Арал ауданының олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер мектебі" КММ-нің Бақтыбай батыр көшесі, №7А мекен-жайында орналасқан ғимарат қазандығын газбен жылытатындай етіп реконструкциялау"
43,1
29
Арал қаласындағы "Жалаңтөс Баһадүр" алаңының аумағын абаттандыру
104579,1
30
"Қызылорда облысы Арал қаласының №5 шағын ауданында электрмен жабдықтау желісінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
15 704
31
"Арал ауданды, Арал қаласы Р.Тұрымбетов, Б.Тәңірбергенов, Т.Әубәкіров, Н.Балапанов және А.Каюпов көшелерін жарықтандыру" жобасын қоса қаржыландыруға
3 020
32
"Қызылорда облысы, Арал қаласы, №4 мөлтек ауданын газбен жабдықтау"
5 000
Арал аудандық мәслихатының
2023 жылғы "12" мамырдағы
№ 44 шешіміне 4-қосымша
Арал аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 329 шешіміне 7-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі
Функционалдық топ
2023 жыл сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
2. Шығындар
36 405
09
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
21 354
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
21 354
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
12 945
"Арал ауданы, Сексеуіл кентінің электр желісін кеңейту және жаңадан ашылатын мөлтек ауданға электр желісін тарту" жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамасына түзету енгізу
6000
"Арал ауданы, Бекбауыл елді мекенінің электр желісін кеңейту" жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамасына түзету енгізу
6945
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8409
Арал қаласы № 2 мөлтекауданына газ желісін тарту жұмыстарына әзірленген жоба-сметалық құжаттамаға түзетуге енгізуге және сараптамадан өткізу
6191,3
Арал қаласы № 4 мөлтек ауданға газ желісін тарту жұмыстарына әзірленген жоба-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізуді аяқтау
957,4
Арал ауданы, Шижағаелді мекеніне газ желісін тарту жұмыстарына әзірленген жоба-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізуді аяқтау
1260,3
10
Ауыл, су, орман, балықшаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 051
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

Реконструкция котельной на газовое отопление КГУ "Специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва №19 Аральского района, расположенная по адресу: ул. Бекмырзахан №13, УФКС КО"
14144,3
28
Реконструкция котельной на газовое отопление КГУ "Специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва №19 Аральского района, расположенная по адресу: ул. Бактыбай батыра №7А, УФКС КО"
43,1
29
Благоустройство территорий площади "ЖалантосБахадура" в городе Аральск
104579,1
30
Софинансирование проекта "Строительство электроснабжения линий микрорайона №5 города Аральск"
15704
31
Софинансирование проекта "Освещение улиц Р.Турумбетова, Б.Танирбергенова, Т.Аубакирова, Н.Балапанова и А.Каюпова в городе Аральск Аральского района"
3020
32
"Строительство газопроводных линии микрорайона №4 города Аральск, Аральского района"
5000
Приложение 4 к решению
Аральского районного маслихата
№ 44 от 12 мая 2023 года
Приложение 7 к решению
Аральского районного маслихата
№ 329 от 21 декабря 2022 года
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2023 год и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Сумма на 2023 год (тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
2. Затраты
36 405
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
21 354
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
21 354
009
Развитие теплоэнергетической системы
12 945
Внесение корректировок в проектно-сметную документацию работ "Расширение электрической сети поселка Саксаульск Аральского района и прокладка электрической сети к вновь открывающемуся микрорайону"
6 000
Внесение корректировок в проектно-сметную документацию работ "Ррасширение электрической сети населенного пункта Бекбаул Аральского района"
6 945
036
Развитие газотранспортной системы
8 409
Внесение корректировок и проведение экспертизы разработанной проектно-сметной документации на работы по прокладке газопровода в микрорайон № 2 города Аральск
6 191,3
Завершение государственной экспертизы разработанной проектно-сметной документации на работы по прокладке газопровода в микрорайоне № 4 города Аральск
957,4
Завершение государственной экспертизы разработанной проектно-сметной документации на работы по прокладке газопровода в населенном пункте Шижага Аральского района
1 260,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 051
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

5 051
010
Ауылшаруашылығыобъектілеріндамыту
5 051
Қосжар, Қосаман, Ақбасты, Жалаңаш, Жіңішкеқұм елді мекендеріне биотермиялық шұңқыр салу құрылысы жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамаларына түзету енгізу
5 051
12
Көлiк және коммуникация
27485
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27485
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
27485
Арал қаласының 15 көшесінің құрылысына жоба-сметалық құжаттамаларын әзірлеу
18757
"Самара-Шымкент-Шөміш-Аралқұм" автожолының құрылыс жұмыстарын бастауға
100
2022 жылы Ақеспе елді мекеніне кіре беріс" автомобиль жолының құрылысына жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуді бастау алған жұмысты жалғастыруға
8628

5 051
010
Развитие объектов сельского хозяйства
5 051
Корректировка проектно-сметной документации на строительство биотермической ямы в населенных пунктах Косжар, Косаман, Акбасты, Жаланаш, Жинишкекум
5 051
12
Транспорт и коммуникации
27485
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27485
022
Развитие транспортной инфраструктуры
18757
Начать работы по строительству автомобильной дороги "Самара-Шымкент-Шомиш-Аралкум".
100
Разработка проектно-сметной документации на строительство 15 улиц в городе Аральск
8628