"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 132 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 125 237,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 095 240,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 204,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 23 817,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 14 972 974,1 мың теңге;
2) шығындар – 18 670 271,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 977 055 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 2001092,6 мың теңге;

"О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2023 года № 132.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 125 237,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 095 240,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 204,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 817,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 972 974,1 тысяч тенге;
2) расходы – 18 670 271,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 977 055 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 2 001 092,6 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 038 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 106 665 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 106 665 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 628 754,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 632 214,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 100 691,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 077 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 556 599,6 мың теңге.

погашение бюджетных кредитов – 24 038 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 106 665 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 106 665 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 628 754,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 2 632 214,2 тысяч тенге;
поступление займов – 2 100 691,6 тысяч тенге;
погашение займов – 25 077 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 556 599,6 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 285 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 07.11.2024 № 285 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджетв 2024 году в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты"– 50 процентов;

2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2024 жылға 4 214 863 мың теңге, 2025жылға 4 619 513 мың теңге, 2026 жылға 4 619 513 мың теңге болып белгіленгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2024-2026 жылдарға төмендегіше көзделсін, оның ішінде:
(мың теңге)
Қала, кент, ауылдық округ атауы
Жылдар

2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Учесть, что установлены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2024 год - 4 214863 тысяч тенге, на 2025 год - 4 619 513 тысяч тенге, на 2026 год – 4 619 513 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024-2026 годы нижеследующие объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселков и сельских округов, в том числе:
(тыс тенге)
Наименование города, поселка, сельских округов
Годы