Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 326 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 57 шешімі
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 326 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176514 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12393952,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1997803 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 67028 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10322121,7 мың теңге;
2) шығындар – 12586080,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 256350,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 446500,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 190150 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -448478,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 448478,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 445319 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 190150 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 193309,7 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге 23804 мың теңге;
2) санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмекке 690 мың теңге;
3) сумен жабдықтау нысандарын сатып алуға, ағымдағы жөндеуге және абаттандыруға 22252 мың теңге;
4) облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу әлеуметтік жобасын іске асыруға 17545 мың теңге;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 535869,1 мың теңге;
6) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 1371698 мың теңге";

О внесении изменений в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 326 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 22 августа 2023 года № 57
Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 326 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176514) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12393952,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1997803 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 67028 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10322121,7 тысяч тенге;
2) затраты – 12586080,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 256350,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 446500,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 190150 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -448478,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 448478,7 тысяч тенге;
поступление займов – 445319 тысяч тенге;
погашение займов – 190150 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 193309,7 тысяч тенге.";
Пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям 23804 тысяч тенге;
2) на оказание социальной помощи для возмещение затраты сопровождающего лица, лицам с инвалидностью получающим услуги санаторно-курортного лечения 690 тысяч тенге;
3) на приобретение объектов водоснабжения, текущий ремонт и благоустройство 22252 тысяч тенге;
4) на реализацию социального проекта проведение религиозно-просветительской работы среди населения области 17545 тысяч тенге;
5) на рееализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 535869,1 тысяч тенге;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 1371698 тысяч тенге";

7) Жер асты және жер үсті инженерлік желілерді түгендеуге 80890 мың теңге";
8) елді мекендерді ауыз сумен қамтамасыз етуге 58129,7 мың теңге";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 166476 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 81469 мың теңге;
3) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 10416,8 мың теңге;
4) мәдениет объектілерін дамытуға 325753 мың теңге";
5) газ тасымалдау жүйесін дамытуға 36153 мың теңге";
6) көлік инфрақұрылымын дамытуға 2000 мың теңге";
7) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 60841 мың теңге";

7) на инвентаризацию подземных и надземных инженерных сетей 80890 тысяч тенге";
8) на обеспечение поливной водой сельских населенных пунктов 58129,7 тысяч тенге";
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 166476 тысяч тенге;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 81469 тысяч тенге;
3) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 10416,8 тысяч тенге;
4) на развитие объектов культуры 325753 тысяч тенге";
5) на развитие газотранспортной системы 36153 тысяч тенге";
6) на развитие транспортной инфраструктуры 2000 тысяч тенге";
7) на развитие системы водоснабжения и водоотведения 60841 тысяч тенге";

2824
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10094
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10094
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10094
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2055502,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
837791,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
125171
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектігі бар адамдарды жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
121
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
62667
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1063
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109829
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
176
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6681
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
160335
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
351645
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20103,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1031365,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
954370,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76995,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185646
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140671
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1844
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

2824
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10094
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10094
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10094
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2055502,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
837791,1
005
Государственная адресная социальная помощь
125171
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и лиц с инвалидностью войны
121
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
62667
006
Оказание жилищной помощи
1063
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109829
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
176
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6681
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
160335
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
351645
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20103,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1031365,8
004
Программа занятости
954370,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76995,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185646
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
140671
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1844
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
054
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
011
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Өзгелер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
054
Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
011
Развитие объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах