2024-2026 жылдарға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 116 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123 751 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 738 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 121 013 мың теңге;
2) шығындар – 123 772,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу - 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 21,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 143 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 179 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 230 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 61 587 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3-1. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,7 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.

О бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 116.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа алдашбай Ахун на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 123 751 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 738 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 121 013 тысяч тенге;
2) затраты – 123 772,5 тысяч тенге
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 21,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21,5 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 21,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 179 (вводится в действие с 01.01.2024); от 26.12.2024 № 230 ( вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в 2024 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Алдашбай Ахун установлен в размере 61 587 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун, на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 4.
3-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 0,7 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 143 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-2. 2024 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 143 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
3-2. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).

4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 116 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 230 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 116
Бюджет сельского округа Алдашбай Ахун на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2024 № 230 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

5774
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
26383
1
Мәдениет саласындағы қызмет
26383
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
26383
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
26383
3. Таза бюджеттік кредит беру
0
Бюджеттік кредиттер
0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0
7
Қарыздар түсімдері
0
16
Қарыздарды өтеу
0
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 116 шешіміне 4-қосымша
2024 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 230 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
59 359,0
1
Алдашбай Ахун ауылына паспорт орнату жұмыстары
8 953,8
2
Алдашбай Ахун ауылдық округіне қарасты аумақтағы Бекет құм каналы және Шырпылы ой маңынан сумен қамтамасыз ету үшін ұңғыма қазу жұмысына жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге
3 980,0
3
Алдашбай Ахун елді мекеніне балаларға арналған ойын алаңын орналастыруға
15 749,7
4
Алдашбай Ахун ауылдық округінің клубына "АДАЛ АДАМ" МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" атты көлемді жарықтандырылған әріптермен маңдайша дайындау жұмыстарына
150,0
5
Алдашбай ахун ауылдық округін абаттандыру мақсатында "Тағзым алаңын" орнату жұмыстары үшін
10 888,6
6
Алдашбай ахун ауылдық округін абаттандыру мақсатында кіре беріс арканы ағымдағы жөндеу жұмыстары үшін
810,1
7
Алдашбай Ахун ауылдық округіндегі Майлыөзек көшесіне жаяу жүргіншілер жолын орналастыру жұмыстарына
13 826,8
8
Алдашбай Ахун ауылдық округтегі балабақша ғимаратына тұрғын үй сатып алуға
5 000,0
9
Алдашбай Ахун ауылдық округіндегі Ә.Егізбаев, Түпбөгет, Ынтымақ көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарына ведомотволық сараптама қорытындысын алуға
0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 116 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 5-қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 143 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
67,0
1
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
67,0
оның ішінде:
Алдашбай Ахун ауылдық округі әкімінің аппаратына

5774
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
26383
1
Деятельность в области культуры
26383
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
26383
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
26383
3.Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
7
Поступления займов
0
16
Погашение займов
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 116
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2024 год за счет районного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2024 № 230 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
59 359,0
1
На работы по паспортизации села Алдашбай Ахун
8 953,8
2
На разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы на бурение скважин для водоснабжения в районе канала Бекет құм и Шырпылы ой на территории сельского округа Алдашбай Ахун
3 980,0
3
На размещение детской игровой площадки в населенном пункте Алдашбай Ахун
15 749,7
4
На изготовление вывески с объемными освещенными буквами "АДАЛ АДАМ" МӘДЕНИ ТӘРБИЕ ОРТАЛЫҒЫ" к клубу сельского округа Алдашбай Ахун
150,0
5
На установку "Площади Тагзым" в целях благоустройства сельского округа Алдашбай-Ахун
10 888,6
6
На текущий ремонт арки въездной в целях благоустройства сельского округа Алдашбай-Ахун
810,1
7
На установку пешеходной дорожки улицы Майлыозек в сельском округе Алдашбай Ахун
13 826,8
8
На приобретение жилого дома для здания детского сада сельского округа Алдашбай Ахун
5 000,0
9
На получение заключения ведомственной экспертизы среднего ремонта Ә.Егізбаев, Түпбөгет, Ынтымақ сельского округа Алдашбай Ахун
0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 116
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2024 год за счет республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
67,0
1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
67,0
в том числе:
аппарат акима сельского округа Алдашбай Ахун