"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 327 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қарашадағы № 99 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жаңақорған ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюжет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 327 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 15 727 551,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 681 775,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 86 584,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 930,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 932 262,6 мың теңге;
2) шығындар – 15 858 219,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 305 200,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 512 654,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 207 454,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 435 867,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Жанакорганского района от 26 декабря 2022 года № 327 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 17 ноября 2023 года № 99. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат Жанакорганского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жанакорганского района от 26 декабря 2022 года № 327 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующем объеме:
1) доходы – 15 727 551,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 681 775,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 86 584,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 930,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 932 262,6 тысяч тенге;
2) затраты – 15 858 219,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 305 200,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 512 654,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –207 454,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 435 867,4 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 435 867,4 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы мәслихатының төрағасы Ғ.Сопбеков
Жаңақорған аудандық мәслихатының
2023 жылғы 17 қарашадағы
№ 99 шешіміне 1-қосымша
Жаңақорған аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 327 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Түсімдер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 435 867,4 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председаталь маслихата Жанакорганского района Г.Сопбеков
Приложение 1 к решению
маслихата Жанакорганского района
от 17 ноября 2023 года № 99
Приложение 1 к решению
маслихата Жанакорганского района
от 26 декабря 2022 года № 327
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Поступления

68 913,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 515,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 398,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 377 570,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 863,6
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 595,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 200 111,9
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
37 908,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 174,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 734,0
02
Қорғаныс
18 152,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 650,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 650,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 502,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 812,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 690,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
50 091,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 091,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
50 091,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 118 611,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
451 431,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
451 431,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 436 714,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
877 934,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
73 168,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 790,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
120 043,0
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау

68 913,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
66 515,0
013
Капитальные расходы государственного органа
2 398,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 377 570,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
171 863,6
015
Капитальные расходы государственного органа
5 595,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 200 111,9
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
37 908,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
36 174,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 734,0
02
Оборона
18 152,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 650,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 650,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 502,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 812,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 690,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
50 091,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 091,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
50 091,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 118 611,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
451 431,0
005
Государственная адресная социальная помощь
451 431,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 436 714,0
002
Программа занятости
877 934,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
73 168,0
006
Оказание жилищной помощи
1 790,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
120 043,0
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики

79,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 229,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
35 271,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
232 366,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73 359,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
11 473,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 025,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 025,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
229 441,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 123,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 626,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 988,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
111 357,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17 347,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 211 697,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 849,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
19 494,0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
355,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 421 262,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
893 262,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
528 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
615 021,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
9 648,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10,0
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

79,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 229,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 271,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
232 366,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
73 359,5
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
11 473,8
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 025,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 025,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229 441,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95 123,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 626,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 988,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
111 357,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17 347,0
07
Жилищно–коммунальное хозяйство
3 211 697,3
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 849,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
19 494,0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
355,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 421 262,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
893 262,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
528 000,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
615 021,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
9 648,0
029
10,0
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов

2 920 663,9
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
73 484,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 847 179,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
265 319,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
89 819,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 015,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 804,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
100 000,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
100 000,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
6 308,0
009
Елдi мекендердi жерге және шаруашылық жағынан орналастыру
6 308,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
69 192,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
69 192,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
159 949,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
159 949,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
68 975,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
89 230,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 744,0
12
Көлiк және коммуникация
198 545,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
162 855,6
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
87 931,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
70 132,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 792,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 690,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
35 690,0
13
Басқалар
295 001,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 817,6
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

2 920 663,9
019
Развитие теплоэнергетической системы
73 484,0
036
Развитие газотранспортной системы
2 847 179,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
265 319,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
89 819,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
88 015,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 804,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
100 000,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
100 000,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
6 308,0
009
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 308,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
69 192,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
69 192,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
159 949,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
159 949,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
68 975,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
89 230,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 744,0
12
Транспорт и коммуникации
198 545,6
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
162 855,6
022
Развитие транспортной инфраструктуры
87 931,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
70 132,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 792,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 690,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
35 690,0
13
Прочие
295 001,5
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 817,6
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы