Сырдария ауданының кент және ауылдық округтерінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 77 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес, Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тереңөзек кентінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1483645,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68915 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4579,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1410125,4 мың теңге;
2) шығындар – 1504110,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 20465,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20465,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20465,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Айдарлы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110245 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7302 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 373 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 102570 мың теңге;
2) шығындар – 110535,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 290,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 290,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 290,9 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджетах поселка и сельских округов Сырдарьинского района на 2024-2026 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27 декабря 2023 года № 77.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуравлении в Республике Казахстан", Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Теренозек на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1483645,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 68915 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4579,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1410125,4 тысяч тенге;
2) затраты – 1504110,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 20465,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20465,4 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 20465,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет сельского округа Айдарлы на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110245 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7302 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 373 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 102570 тысяч тенге;
2) затраты – 110535,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 290,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 290,9 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 290,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 586 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 586 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 586 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Нағи Ілиясов ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 171399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5208 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 292 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 165899 мың теңге;
2) шығындар – 171776 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 377 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 377 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 377 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Сәкен Сейфуллин ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 294584,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5618,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 551 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 288362 мың теңге;
2) шығындар – 295037,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 453 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 453 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 453 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 586 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 586 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 586 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить бюджет сельского округа Наги Ильясов на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 171399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5208 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 292 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 165899 тысяч тенге;
2) затраты – 171776 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 377 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 377 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 377 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Утвердить бюджет сельского округа Сакен Сейфуллина на 2024-2026 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 294584,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5618,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 551 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 288362 тысяч тенге;
2) затраты – 295037,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 453 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 453 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 453 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).

13. Шаған ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 179217,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19216,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 159852,9 мың теңге;
2) шығындар – 179947 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 729,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 729,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 729,8 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Шіркейлі ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146145 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8637 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 590 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 136918 мың теңге;
2) шығындар – 146387,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 242,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 242,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 242,7 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері алдағы 2024 – 2026 жылдарға 6875497 мың теңге сомасында көзделсін, атап айтқанда:
2024 жылға 2121221 мың теңге, оның ішінде:
Тереңөзек кенті 741160 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі 101956 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі 107807 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі 129024 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі 94021 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі 104209 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі 80864 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі 89371 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі 85857 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі 107560 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі 126284 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі 91152 мың теңге;
Шаған ауылдық округі 134252 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі 127704 мың теңге.

13. Утвердить бюджет сельского округа Шаган на 2024-2026 годы согласно приложениям 37, 38 и 37 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 179217,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19216,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 159852,9 тысяч тенге;
2) затраты – 179947 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 729,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 729,8 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 729,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Утвердить бюджет сельского округа Ширкейли на 2024-2026 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 146145 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8637 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 590 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 136918 тысяч тенге;
2) затраты – 146387,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 242,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 242,7 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 242,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 – 2026 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 6875497 тысяч тенге, а именно:
на 2024 год 2121221 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек 741160 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы 101956 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма 107807 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды 129024 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова 94021 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык 104209 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь 80864 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария 89371 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун 85857 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь 107560 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов 126284 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина 91152 тысяч тенге;
сельский округ Шаган 134252 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли 127704 тысяч тенге;

16. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 77 шешіміне 1-қосымша
Тереңөзек кентінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 15.05.2024 № 103 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е.Әжікенов
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 27 декабря 2023 года № 77
Бюджет поселка Теренозек на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 15.05.2024 № 103 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование