Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 2/18 "Маңғыстау облысының аумағында ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 5/52 шешімі
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Маңғыстау облысының аумағында ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларын бекіту туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы №2/18 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4478 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Маңғыстау облысының аумағында ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидасында:
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю және айдап өту жерлерін айқындау кезінде жануарлар дүниесі объектілерінің мекендеу ортасын және көбею жағдайларын, жануарлардың қоныс аудару жолдары мен шоғырлану орындарын сақтау жөніндегі іс-шаралар көзделеді және жүзеге асырылады, сондай-ақ "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 1-тармағына сәйкес жабайы жануарлардың мекендеу ортасы ретінде ерекше құнды учаскелерге қол сұғылмаушылық қамтамасыз етіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Ж. Матаев

О внесении изменения в решение Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2021 года № 2/18 "Об утверждении Правил выпаса сельскохозяйственных животных на территории Мангистауской области"
Решение Мангистауского областного маслихата от 27 сентября 2023 года № 5/52
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2021 года № 2/18 "Об утверждении Правил выпаса сельскохозяйственных животных на территории Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4478) следующее изменение:
в Правилах выпаса сельскохозяйственных животных в Мангистауской области, утвержденном указанным решением:
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. При определении мест выпаса и прогона сельскохозяйственных животных предусматриваются и осуществляются мероприятия по сохранению среды обитания и условий размножения объектов животного мира, путей миграции и мест концентрации животных, а также обеспечивается неприкосновенность участков, представляющих особую ценность в качестве среды обитания диких животных в соответствии с пунктом 1 статьи 17 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата Ж. Матаев