Маңғыстау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 16/175 "2023 - 2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 29 қарашадағы № 6/68 шешімі
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 16/175 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 382 521 078,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 156 788 526,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 661 482,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 405,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 219 054 664,2 мың теңге;
2) шығындар – 391 064 019,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 837 209,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 210 425,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 047 634,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – - 11 584,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 11 584,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 7 694 147,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 694 147,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 210 425,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 458 497,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 942 219,0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған қала мен аудан бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 34,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50,0 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 19,0 пайыз;
Қарақия ауданына – 6 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 40 пайыз;
Түпқараған ауданына – 65 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 39 пайыз;
Ақтау қаласына – 4,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 20 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 9 декабря 2022 года № 16/175 "Об областном бюджете на 2023 - 2025 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 29 ноября 2023 года № 6/68
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 9 декабря 2022 года № 16/175 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 382 521 078,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 156 788 526,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 661 482,7 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 405,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 219 054 664,2 тысячи тенге;
2) затраты – 391 064 019,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 837 209,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 210 425,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 047 634,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 11 584,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 11 584,0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 7 694 147,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 694 147,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 210 425,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 458 497,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 942 219,0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2023 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 34,4 процентов;
городу Жанаозен – 50,0 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 19 процентов;
Каракиянскому району – 6 процентов;
Мангистаускому району – 40 процентов;
Тупкараганскому району – 65 процентов;
Мунайлинскому району – 39 процентов;
городу Актау – 4,5 процентов;
городу Жанаозен – 20 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 15,3 пайыз;
Қарақия ауданына – 5 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 40 пайыз;
Түпқараған ауданына – 65 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 35 пайыз;
Ақтау қаласына – 5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 12,6 пайыз.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудан және қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 21 772 860,8 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 1 070 195,0 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 1 478 921,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 2 389 019,6 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 3 117 502,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 4 394 498,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 6 297 978,0 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 3 024 747,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 15,3 процентов;
Каракиянскому району – 5 процентов;
Мангистаускому району – 40 процентов;
Тупкараганскому району – 65 процентов;
Мунайлинскому району – 35 процентов;
городу Актау – 5 процентов;
городу Жанаозен – 12,6 процентов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 21 772 860,8 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеуского района – 1 070 195,0 тысяч тенге;
Каракиянского района – 1 478 921,0 тысяча тенге;
Мангистауского района – 2 389 019,6 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 3 117 502,0 тысячи тенге;
Мунайлинского района – 4 394 498,0 тысяч тенге;
города Актау – 6 297 978,0 тысяч тенге;
городу Жанаозен – 3 024 747,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

6 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 852 577,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10 839 875,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 960 269,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 356 814,7
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
381 727,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
855 474,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
172 090,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
625 571,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
314 707,7
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 245,0
261
Облыстың білім басқармасы
603 255,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
497 109,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
85 953,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
20 193,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
200,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
200,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 276 216,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 276 216,5
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
46 298,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 229 918,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 603 389,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 420 233,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
251 470,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

6 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 852 577,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 839 875,2
1
Социальное обеспечение
2 960 269,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 356 814,7
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
381 727,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
855 474,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
172 090,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
625 571,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
314 707,7
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 245,0
261
Управление образования области
603 255,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
497 109,0
037
Социальная реабилитация
85 953,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
20 193,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
200,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
200,0
2
Социальная помощь
5 276 216,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 276 216,5
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
46 298,0
068
Программа занятости
5 229 918,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 603 389,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 420 233,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
251 470,0
007
Капитальные расходы государственного органа