2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/71 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 17 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 460 014 376,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 175 910 515,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 206 851,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41 405,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 277 855 604,9 мың теңге;
2) шығындар – 479 260 175,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 17 027 431,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19 380 155,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 352 723,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -36 273 231,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 273 231,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 18 880 155,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 703 763,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 096 839,6 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 03.05.2024 № 11/118 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған қала мен аудан бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 50 пайыз;
Ақтау қаласына – 50 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 32 пайыз;
Түпқараған ауданына – 50 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 27 пайыз;
Ақтау қаласына – 6,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 8,8 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 38 пайыз;

Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/71.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 460 014 376,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 175 910 515,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 206 851,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 41 405,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 277 855 604,9 тысячи тенге;
2) затраты – 479 260 175,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 027 431,7 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 380 155,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 352 723,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 273 231,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 273 231,0 тысяча тенге;
поступление займов – 18 880 155,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4 703 763,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 096 839,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мангистауского обласного маслихата от 03.05.2024 № 11/118 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 50 процентов;
городу Актау – 50 процентов;
городу Жанаозен – 50 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 32 процентов;
Тупкараганскому району – 50 процентов;
Мунайлинскому району – 27 процентов;
городу Актау – 6,5 процентов;
городу Жанаозен – 8,8 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 38 процентов;

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 10 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 32 пайыз;
Түпқараған ауданына – 48 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 23,4 пайыз;
Ақтау қаласына –6,7 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 8,2 пайыз.
Ескерту. 2 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 05.04.2024 № 10/101 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 3 606 112,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 2 043 022,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 563 090,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттен облыстық бюджетке алып қоюлар көлемі 13 496 651,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 460 344,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 9 036 307,0 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудан және қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 9 567 429,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 1 161 394,0 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 215 840,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 549 180,0 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 1 382 126,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 1 253 579,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 2 254 030,0 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 2 751 280,0 мың теңге.
Ескерту. 5 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 05.04.2024 № 10/101 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық және аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 5 799 921,3 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 2 033 863,3 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 3 195 932,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 570 126,0 мың теңге.
Ескерту. 6 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 05.04.2024 № 10/101 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары:
Меншікті облыстық бюджетке - 100 пайыз.
8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен облыс бюджетіне берілетін субвенция көлемі 135 605 790,0 мың теңге сомасында көзделсін.

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 10 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 42 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 32 процентов;
Тупкараганскому району – 48 процентов;
Мунайлинскому району – 23,4 процентов;
городу Актау – 6,7 процентов;
городу Жанаозен – 8,2 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мангистауского обласного маслихата от 05.04.2024 № 10/101 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 3 606 112,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 2 043 022,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 563 090,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы бюджетных изъятий из районного (городов областного бюджета) бюджета в областной бюджет в сумме 13 496 651,0 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 460 344,0 тысяч тенге;
города Актау – 9 036 307,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 9 567 429,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеуского района – 1 161 394,0 тысяч тенге;
Каракиянского района – 215 840,0 тысячи тенге;
Мангистауского района – 549 180,0 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 1 382 126,0 тысяч тенге;
Мунайлинского района – 1 253 579,0 тысячи тенге;
города Актау – 2 254 030,0 тысяч тенге;
городу Жанаозен – 2 751 280,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Мангистауского обласного маслихата от 05.04.2024 № 10/101 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы трансфертов из городских и районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 5 799 921,3 тысяч тенге, в том числе, из:
Бейнеуского района – 2 033 863,3 тысяч тенге;
Каракиянского района – 3 195 932,0 тысяч тенге;
Мангистауского района – 570 126,0 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Мангистауского обласного маслихата от 05.04.2024 № 10/101 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. По отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100 процентов.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты в сумме 135 605 790,0 тысяч тенге.

9. Маңғыстау облыс әкімдігінің резерві 3 700 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 05.04.2024 № 10/101 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері мөлшері 13 636 210 мың теңге сомасында белгіленсін.
11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер мөлшері 7 932 142 мың теңге сомасында белгіленсін.
12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте нысаналы даму трансферттері мөлшері 108 501 081 мың теңге сомасында белгіленсін.
13. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің (D блогының қосалқы персоналдары, біліктілік разрядтары бар жұмысшылар) лауазымдық айлықақыларына 25 пайыз мөлшерінде ынталандырушы үстемеақы белгілеу құқығы 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап берілсін.
14. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
15. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Ж. Матаев
"Келісілді"
"Маңғыстау облыстық экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ М. Б. Альбекова
"8" желтоқсан 2023 жыл
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 8 желтоқсандағы

9. Утвердить резерв акимата области в сумме 3 700 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Мангистауского обласного маслихата от 05.04.2024 № 10/101 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в сумме 13 636 210 тысяч тенге.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета в сумме 7 932 142 тысяч тенге.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены трансферты на развитие в сумме 108 501 081 тысяч тенге.
13. Предоставить с 1 января 2024 года право на установление за счет средств местного бюджета стимулирующей надбавки к должностным окладам работников государственных организаций (вспомогательный персонал блока D, рабочие по квалификационным разрядам) в размере 25 процентов.
14. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год, согласно приложению 4.
15. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год, согласно приложению 5.
16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель областного маслихата Ж. Матаев
"Согласовано"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
_________________ М. Б. Альбекова
"8" декабря 2023 года
Приложение 1
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 8 декабря 2023 года

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 567 404,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 462 524,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
978 223,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 221 442,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
327 233,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 986 577,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
99 006,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
120 393,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
2 416,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
172 433,0
05
Денсаулық сақтау
25 297 121,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
15 384 257,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 247 447,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
144 907,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
37 415,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
553 828,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
185,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
511 112,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
14 136 810,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
14 136 810,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 395 804,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 395 804,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 395 804,0
4
Емханалар
185 901,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
185 901,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
185 901,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
5 567 404,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
2 462 524,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
978 223,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 221 442,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
327 233,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 986 577,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
99 006,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
120 393,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 416,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
172 433,0
05
Здравоохранение
25 297 121,0
2
Охрана здоровья населения
15 384 257,0
253
Управление здравоохранения области
1 247 447,0
006
Услуги по охране материнства и детства
144 907,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
37 415,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
553 828,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
185,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
511 112,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
14 136 810,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
14 136 810,0
3
Специализированная медицинская помощь
2 395 804,0
253
Управление здравоохранения области
2 395 804,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 395 804,0
4
Поликлиники
185 901,0
253
Управление здравоохранения области
185 901,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
185 901,0
5
Другие виды медицинской помощи

61 055,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
61 055,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
61 055,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 270 104,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 270 104,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
291 614,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
216 998,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
84 000,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
49 515,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
256 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 371 977,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
19 087 731,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 697 865,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 186 370,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
571 634,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
897 601,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
219 878,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
770 718,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
718 968,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 571,0
261
Облыстың білім басқармасы
317 899,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
203 524,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
92 717,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
21 658,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

61 055,0
253
Управление здравоохранения области
61 055,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
61 055,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 270 104,0
253
Управление здравоохранения области
7 270 104,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
291 614,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
216 998,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
84 000,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
49 515,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
256 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 371 977,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 087 731,0
1
Социальное обеспечение
3 697 865,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 186 370,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
571 634,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
897 601,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
219 878,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
770 718,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
718 968,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 571,0
261
Управление образования области
317 899,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
203 524,0
037
Социальная реабилитация
92 717,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
21 658,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

901 298,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
221 651,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
909 435,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
604 799,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 835,0
261
Облыстың білім басқармасы
331 756,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
213 197,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
97 116,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
21 443,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
128 262,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
128 262,0
2
Әлеуметтiк көмек
12 047 672,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 047 672,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
64 260,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
11 983 412,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
822 733,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
628 789,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
286 773,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
77 618,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 766,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
183 795,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
62 837,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
30 815,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 815,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
163 129,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
163 129,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

901 298,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
221 651,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
909 435,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
604 799,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 835,0
261
Управление образования области
331 756,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
213 197,0
037
Социальная реабилитация
97 116,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
21 443,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
128 262,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
128 262,0
2
Социальная помощь
12 047 672,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 047 672,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
64 260,0
068
Программа занятости
11 983 412,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
822 733,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
628 789,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
286 773,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
77 618,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 766,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
183 795,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
62 837,0
263
Управление внутренней политики области
30 815,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 815,0
298
Управление государственной инспекции труда области
163 129,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
163 129,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

257
Облыстың қаржы басқармасы
3 340 130,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3 340 130,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 7/71 шешіміне
4 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Облыстың білім беру басқармасы
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
ЖИТС- жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы.
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 7/71 шешіміне
5 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
3 340 130,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3 340 130,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 8 декабря 2023 года
№ 7/71
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм) на 2024 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета
Наименование
Образование
Управление образования области
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Здравоохранение
Управление здравоохранения области
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
СПИД - синдром приобретенного иммунного дефицита.
Приложение 5
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 8 декабря2023 года
№ 7/71
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь