Бейнеу ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық - құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 283 қаулысы.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына сәйкес Бейнеу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бейнеу ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, "Бейнеу аудандық әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Бейнеусусервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны, Бейнеу аудандық әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Бейнеуэнергосервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының және "Бейнеу аудандық әкімдігінің "Бейнеумәдениет" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынының таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативi осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу ауданының әкімінің міндетін уақытша атқарушы Ж.Теміров
Бейнеу ауданы әкімдігінің
2023 жылғы "20" қазандағы
№283 қаулысына қосымша
Бейнеу ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 29.04.2024 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Кәсіпорындардың атауы
Таза кіріс мөлшері
Аударылуға жататын таза кіріс сомасы
1.
2.
3.
"Бейнеу аудандық әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Бейнеусусервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Бейнеу аудандық әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Бейнеуэнергосервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Бейнеу аудандық әкімдігінің "Бейнеумәдениет" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны.
таза кіріс 3 000 000 теңгеге дейін
таза кіріс сомасынан 5 пайыз
таза кіріс 3 000 001 теңгеден 50 000 000 теңгеге дейін

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно - правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Бейнеускому району
Постановление акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 20 октября 2023 года № 283.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" акимат Бейнеуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода районных коммунальных государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Бейнеускому району, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий, коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бейнеусусервис" Бейнеуского районного акимата, государственного коммунального предприятия "Бейнеуэнергосервис" на праве хозяйственного ведения акимата Бейнеуского района, а также государственного коммунального казенного предприятия "Бейнеумәдениет" акимата Бейнеуского района согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Временно исполняющий обязанности акима Бейнеуского района Ж.Темиров
Приложение к постановлению
акимата Бейнеуского района
от "20" октября 2023 года №283
Норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Бейнеускому району
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 29.04.2024 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
П/н
Название предприятий
Размер чистого дохода
Сумма чистого дохода подлежащая переводу
1.
2.
3.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бейнеусусервис" Бейнеуского районного акимата;
Государственное коммунальное предприятие "Бейнеуэнергосервис" на праве хозяйственного ведение акимата Бейнеуского района;
Государственное коммунальное казенное предприятие "Бейнеумәдениет" акимата Бейнеуского района.
чистый доход до 3 000 000 тенге
5 проценов от суммы чистого дохода
чистый доход от 3 000 001 тенге до 50 000 000 тенге

150 000 теңге + 3 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 10 пайыз
таза кіріс 50 000 001 теңгеден 250 000 000 теңгеге дейін
4 850 000 теңге + 50 000 000 мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 15 пайыз
таза табыс 250 000 000 теңгеден 500 000 000 теңгеге дейін
34 850 000 теңге + 250 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 25 пайыз
2. "Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың игілігінде қалған таза кіріс бөліктері кәсіпорынды дамытуға, мемлекеттік басқару органымен келісілген нақты жобаларға жіберілсін".

150 000 тенге + 10 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 3 000 000 тенге
чистый доход от 50 000 001 тенге до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 50 000 000 тенге
чистый доход от 250  000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 250 000 000 тенге
2. "Оставшуюся в распоряжении коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, части чистого дохода направлять на развитие предприятия, на конкурентные проекты согласованные с органом государственного управления".