Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 18/184 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірде № 2/7 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №18/184 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 725 772,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша –5 878 660,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 129 103,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 4 266,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 6 713 743,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 757 159,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 271 231,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 388 125,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 116 894,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -302 617,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 302 617,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 388 125,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 116 894,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31 386,4 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 963 341,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 284 272,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 68 369,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 66 080,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 64 889,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 46 951,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 92 744,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 60 151,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 49 149,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 38 238,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 98 120,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 51 740,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 42 638,0 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2023 жылға арналған аудан бюджетіне келесідей мөлшерде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1 358,0 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
87 040,0 мың теңге - азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге;";
5 тармақта:
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 18/184 "О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 28 апреля 2023 года № 2/7
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года №18/184 следущие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 725 772,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 878 660,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 129 103,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 266,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 6 713 743,0 тысячи тенге;
2) затраты – 12 757 159,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 271 231,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 388 125,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –116 894,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -302 617,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
302 617,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 388 125,0 тысяч тенге;
погашение займов – 116 894,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 31 386,4 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2023 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 963 341,0 тысяча тенге, в том числе:
села Шетпе – 284 272,0 тысячи тенге;
села Жынгылды – 68 369,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 66 080,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 64 889,0 тысяч тенге;
села Кызан – 46 951,0 тысяча тенге;
сельского округа Актобе – 92 744,0 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 60 151,0 тысяча тенге;
села Жармыш – 49 149,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 38 238,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 98 120,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 51 740,0 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 42 638,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 4-1 следущего содержания:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета следующих размерах:
1 358,0 тысяч тенге - обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
87 040 тысяч тенге - обеспечение жильем отдельных категорий граждан;";
в пункте 5:
абзац четвертый изложить в новой редакции:

"1 362 120,0 мың теңге – "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;";
бесінші абзацпен толықтырылсын:
"259 462,0 мың теңге - Маңғыстау ауданының 15 разъезд елді мекеніндегі газбен жабдықтау құрылысына;";
келесідей мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2023 жылға арналған аудан бюджетіне келесідей мөлшерде Ұлттық қордан нысаналы даму трансферттің қаралғаны ескерілсін:
104 960,0 мың теңге - азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге;";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"1 362 120,0 тысяч тенге - на реализацию социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";";
дополнить абзацом 5:
"259 462,0 тысячи тенге - строительство сетей газоснабжения в населенном пункте 15 разъезд Мангистауского района;";
дополнить пунктом 5-1 следущего содержания:
"5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены гарантированные трансферты из Национального фонда в следующих размерах:
104 960,0 тысяч тенге - обеспечение жильем отдельных категорий граждан;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

12 757 159,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
765 813,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
54 333,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53 531,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
802,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
198 264,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
198 264,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 499,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 499,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
232 400,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
50 000,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 834,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
118 566,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
100 600,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
100 600,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
49 428,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 428,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
55 289,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 289,0
02
Қорғаныс
44 187,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44 187,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
44 187,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 562,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 562,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
6 562,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 125 830,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

12 757 159,2
01
Государственные услуги общего характера
765 813,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
54 333,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
53 531,0
005
Повышение эффективность и деятельности депутатов маслихатов
802,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
198 264,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
198 264,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 499,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
75 499,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
232 400,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
50 000,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63 834,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
118 556,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
100 600,0
040
Развитие объектов государственных органов
100 600,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района ( города областного значения)
49 428,0
001
Услуги по реализации государствен ной политики в области регулировани я земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
49 428,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
55 289,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
55 289,0
02
Оборона
44 187,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44 187,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
44 187,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 562,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 562,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 562,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 125 830,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

6 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 119 830,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
96 649,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 258 705,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 597,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 406,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
331 263,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63 749,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
155 385,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
153 303,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 415,0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
20 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 358,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 176 163,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
622 717,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
192 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
93 317,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
315 800,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16 600,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 553 446,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
48 336,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 785 913,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 719 197,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
714 410,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

6 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 119 830,0
010
Государственная адресная социальная помощь
96 649,0
004
Программа занятости
1 258 705,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 597,0
007
Оказание жилищной помощи
1 000,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 406,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
331 263,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 749,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
155 385,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
153 303,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 415,0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
20 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 358,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 176 163,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
622 717,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
192 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
93 317,0
028
Развитие коммунального хозяйства
315 800,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16 600,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 553 446,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
48 336,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 785 913,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 719 197,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
714 410,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)