Мұнайлы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 26/161 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 желтоқсанда № 9/56 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №26/161 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №176652 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 760 308,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 967 479,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 69 760,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 79 049,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 6 644 019,8 мың теңге;
2) шығындар – 12 771 280,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 887,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 279 450,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 238 563,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -51 858,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 858,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 279 450,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 238 563,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 971,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 26/161 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 6 декабря 2023 года № 9/56
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 22 декабря 2022 года №26/161 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №176652) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 760 308,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 967 479,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 69 760,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 79 049,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 644 019,8 тысяч тенге;
1)затраты – 12 771 280,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 887,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 279 450,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 238 563,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 51 858,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
51 858,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 279 450,0 тысяч тенге;
погашение займов – 238 563,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 971,9 тысяча тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2023 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;

2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 39 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 35 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 5 584 047,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 39 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 35 процентов.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районный бюджет на 2023 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 5 584 047,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

146 151,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
115 795,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 117,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
62 580,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
436,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 662,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 356,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 656,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
700,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
172 439,4
6
Жер қатынастары
120 923,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
120 923,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 503,2
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
8 108,1
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9 312,1
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
51 516,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51 516,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
51 516,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
331 493,6
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
331 493,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
331 493,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
265 971,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
65 522,0
12
Көлiк және коммуникация
415 947,7
1
Автомобиль көлiгi
415 947,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
415 947,7
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
366 562,7
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

146 151,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
115 795,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
51 117,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
62 580,0
006
Капитальные расходы государственного органа
436,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 662,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 356,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
29 656,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
700,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
172 439,4
6
Земельные отношения
120 923,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
120 923,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
103 503,2
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
8 108,1
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9 312,1
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
51 516,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51 516,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
51 516,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
331 493,6
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
331 493,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
331 493,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
265 971,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
65 522,0
12
Транспорт и коммуникации
415 947,7
1
Автомобильный транспорт
415 947,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
415 947,7
022
Развитие транспортной инфраструктуры
366 562,7
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог