Мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 260 "Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 82 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 260 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176051 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 486 490 357,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 120 135,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 184 902,5 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 478 185 320,1 мың теңге;
2) шығындар – 459 696 239,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 13 360 310,9 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 27 234 059,8 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 13 873 748,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 30 621 921,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 17 188 113,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 188 113,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 14 декабря 2022 года № 260 "Об областном бюджете Костанайской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 11 декабря 2023 года № 82
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 260 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176051) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 486 490 357,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 120 135,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 2 184 902,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 478 185 320,1 тысячи тенге;
2) затраты – 459 696 239,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 360 310,9 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 234 059,8 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 873 748,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 621 921,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 188 113,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 188 113,8 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

126 769,5
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
126 769,5
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
10 322 021,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 322 021,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
306 002,2
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
235 966,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
18 100,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 731,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
678 500,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
110 534,4
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 915 188,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 548 257,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 513 094,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 116 987,2
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 686 746,6
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 547 345,7
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
561 053,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
836 450,1
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
479 820,5
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
5 570,5
261
Облыстың білім басқармасы
1 777 741,2
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 417 175,8
037
Әлеуметтік сауықтандыру
123 272,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
237 293,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

126 769,5
029
Областные базы специального медицинского снабжения
126 769,5
9
Прочие услуги в области здравоохранения
10 322 021,7
253
Управление здравоохранения области
10 322 021,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
306 002,2
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
235 966,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18 100,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 731,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
678 500,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
110 534,4
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 915 188,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 548 257,6
1
Социальное обеспечение
9 513 094,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 116 987,2
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 686 746,6
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 547 345,7
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
561 053,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
836 450,1
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
479 820,5
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
5 570,5
261
Управление образования области
1 777 741,2
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 417 175,8
037
Социальная реабилитация
123 272,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
237 293,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

369 416,3
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
369 416,3
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
277 837,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 190,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
85 389,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 808 080,1
1
Отын және энергетика
919 302,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
919 302,7
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
825 249,7
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
94 053,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 888 777,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 888 777,4
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 888 777,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
51 018 583,3
1
Ауыл шаруашылығы
43 282 790,1
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 362 885,2
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
378 564,4
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
97 896,1
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
25 921,2
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
12 596,1
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 864,9
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
189 242,8
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
109 806,4
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 459 793,3
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 821,6
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
79 378,4
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
39 919 904,9
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

369 416,3
752
Управление общественного развития области
369 416,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
277 837,3
003
Капитальные расходы государственного органа
6 190,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
85 389,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 808 080,1
1
Топливо и энергетика
919 302,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
919 302,7
007
Развитие теплоэнергетической системы
825 249,7
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
94 053,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1 888 777,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 888 777,4
071
Развитие газотранспортной системы
1 888 777,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
51 018 583,3
1
Сельское хозяйство
43 282 790,1
719
Управление ветеринарии области
3 362 885,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
378 564,4
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
97 896,1
009
Организация санитарного убоя больных животных
25 921,2
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
12 596,1
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 864,9
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
189 242,8
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
109 806,4
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 459 793,3
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 821,6
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
79 378,4
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
39 919 904,9
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

4 625 796,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 130 404,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
998,9
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
38 594,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 553 190,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 150 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
16 018,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 046 233,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 193 956,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
254 115,0
3
Орман шаруашылығы
4 050 562,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 050 562,4
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 994 822,8
006
Жануарлар дүниесін қорғау
49 955,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
5 784,6
4
Балық шаруашылығы
45 535,9
254
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
45 535,9
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
45 535,9
5
Қоршаған ортаны қорғау
3 106 476,9
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 106 476,9
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
403 454,2
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
151 751,9
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 760,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 394 466,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
137 044,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

4 625 796,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 130 404,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
998,9
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
38 594,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 553 190,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 150 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
16 018,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 046 233,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 193 956,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
254 115,0
3
Лесное хозяйство
4 050 562,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 050 562,4
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 994 822,8
006
Охрана животного мира
49 955,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
5 784,6
4
Рыбное хозяйство
45 535,9
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
45 535,9
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
45 535,9
5
Охрана окружающей среды
3 106 476,9
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 106 476,9
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
403 454,2
008
Мероприятия по охране окружающей среды
151 751,9
013
Капитальные расходы государственного органа
18 760,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 394 466,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
137 044,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

1 581 443,2
13
Басқалар
10 659 393,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 812 938,4
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 368 990,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
54 000,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
500 000,0
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 541 767,0
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
243 223,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 443 948,4
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 443 948,4
9
Басқалар
4 846 454,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 546,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 546,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
161 501,8
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
161 501,8
261
Облыстың білім басқармасы
2 741 579,3
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 045 385,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
696 194,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
354 258,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
281 286,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 277,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
56 695,7
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
950 743,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
950 743,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
631 825,6
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

1 581 443,2
13
Прочие
10 659 393,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 812 938,4
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 368 990,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
54 000,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
500 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 541 767,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
243 223,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 443 948,4
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
1 443 948,4
9
Прочие
4 846 454,6
253
Управление здравоохранения области
6 546,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 546,0
257
Управление финансов области
161 501,8
012
Резерв местного исполнительного органа области
161 501,8
261
Управление образования области
2 741 579,3
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 045 385,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
696 194,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
354 258,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
281 286,2
003
Капитальные расходы государственного органа
16 277,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
56 695,7
285
Управление физической культуры и спорта области
950 743,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
950 743,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
631 825,6
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

1 803 816,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 732 510,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
592 123,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
900 749,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 858 026,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 563 424,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
132 194,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
162 408,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
74 024,2
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
74 024,2
2
Әлеуметтiк көмек
135 687,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
135 687,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
135 687,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
955 466,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
791 656,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 272,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
300,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
50 737,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
361 347,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
137 169,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 169,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
26 641,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26 641,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
38 907 497,3
2
Коммуналдық шаруашылық
38 907 497,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
38 907 497,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 803 816,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 732 510,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
592 123,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
900 749,0
261
Управление образования области
1 858 026,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 563 424,0
037
Социальная реабилитация
132 194,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
162 408,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
74 024,2
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
74 024,2
2
Социальная помощь
135 687,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
135 687,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
135 687,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
955 466,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
791 656,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
379 272,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
300,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
50 737,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
361 347,0
270
Управление по инспекции труда области
137 169,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
137 169,0
752
Управление общественного развития области
26 641,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
26 641,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
38 907 497,3
2
Коммунальное хозяйство
38 907 497,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
38 907 497,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

11 382 571,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
30 000,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
952 571,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
10 400 000,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
13 832 115,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 832 115,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 561,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
150 226,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 532 328,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
10 000,0
13
Басқалар
6 819 566,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 579 502,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 579 502,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
58 405,0
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 336 191,0
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
154 906,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
9
Басқалар
3 240 064,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
540 788,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
540 788,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
210 096,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
210 096,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 263 819,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 927 625,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
336 194,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
225 361,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

11 382 571,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
30 000,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
952 571,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
10 400 000,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
13 832 115,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 832 115,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
139 561,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
150 226,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 532 328,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
10 000,0
13
Прочие
6 819 566,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 579 502,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 579 502,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
58 405,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 336 191,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
154 906,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
9
Прочие
3 240 064,0
257
Управление финансов области
540 788,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
540 788,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
210 096,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
210 096,0
261
Управление образования области
2 263 819,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 927 625,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
336 194,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
225 361,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности