Мәслихаттың 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 173 "Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 67 шешімі
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 173 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 94 941 701,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68 355 525,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 149 092,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 531 163,8 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 23 905 920,6 мың теңге;
2) шығындар – 101 750 454,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 305 717,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 778 764,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 778 764,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4, 5-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 134 960,4 мың теңге сомасында;
Spinabifida диагнозы бар балалар мен ересектер үшін бір рет қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге 10 018,0 мың теңге сомасында;
қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге 25 795,0 мың теңге сомасында;
Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингенті шығарылған күнге біржолғы төлемдерді жүзеге асыруға 9 825,0 мың теңге сомасында;
қандастар мен қоныс аударушылар үшін көшу бойынша шығыстарды өтеуге 14490,0 мың теңге сомасында;
ментальды бұзушылықтары бар мүгедектігі бар балаларға арналған санаторий-курорттық емдеуге 10 426,2 мың теңге сомасында;
босатылғаннан кейін өмірлік қиын жағдайға тап болған сотталғандарға біржолғы материалдық көмек төлеуге 434,7 мың теңге сомасында;
басқа мемлекеттердің аумағында жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне біржолғы төлемдерді жүзеге асыруға 4 900,0 мың теңге сомасында;
мүгедектігі бар адамдарға берілетін техникалық көмекші (компесаторлық) қаражаттың тізбесін кеңейтуге 27 896,7 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2022 года № 173 "О бюджете города Костаная на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 8 декабря 2023 года № 67
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 173 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 94 941 701,4 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 68 355 525,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 149 092,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 531 163,8 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 23 905 920,6 тысяч тенге;
2) затраты – 101 750 454,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 305 717,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 778 764,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 778 764,2 тысячи тенге.";
пункты 4, 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, в том числе:
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в сумме 134 960,4 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования для детей и взрослых с диагнозом Spinabifida в сумме 10 018,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселения кандасов и переселенцев в сумме 25 795,0 тысяч тенге;
на осуществление единовременных выплат ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан в сумме 9 825,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по переезду для кандасов и переселенцев сумме 14 490,0 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение для детей с инвалидностью с ментальными нарушениями в сумме 10 426,2 тысячи тенге;
на выплату единовременной материальной помощи осужденным после освобождения, попавшим в трудную жизненную ситуацию в сумме 434,7 тысячи тенге;
на осуществление единовременных выплат ветеранам боевых действий на территории других государств в сумме 4 900,0 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, представляемых лицам с инвалидностью в сумме 27 896,7 тысячи тенге;

мүгедектігі бар адамдар үшін гигиеналық құралдар (жөргектер) санын ұлғайтуға 28 591,0 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 95 711,0 мың теңге сомасында;
елді мекендерді абаттандыруға 387 208,5 мың теңге сомасында;
спорттың барлық түрлері бойынша чемпионаттарды өткізуге 3 190,6 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа жөндеуге 869 369,0 мың теңге сомасында;
орамішілік аумақтарды ағымдағы жөндеуге 1 000 000,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 2 000 000,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік ғимараттарды ағымдағы жөндеуге 279 283,2 мың теңге сомасында;
сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге 955 049,0 мың теңге сомасында.
5. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы даму трансферттерінің түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 4 087 047,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 5 868 915,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 3 098 818,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
жылу энергетикасы жүйесін дамытуға 2 465 513,7 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 961 300,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға 1 567 175,6 мың теңге сомасында нысаналы трансферт.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 1 485 254,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на увеличение количества гигиенических средств (подгузников) для лиц с инвалидностью в сумме 28 591,0 тысяча тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 95 711,0 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов в сумме 387 208,5 тысяч тенге;
на проведение чемпионатов по всем видам спорта в сумме 3 190,6 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц в сумме 869 369,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт внутриквартальных территорий в сумме 1 000 000,0 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям в сумме 2 000 000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт административных зданий в сумме 279 283,2 тысячи тенге;
на компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений в сумме 955 049,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, в том числе:
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 4 087 047,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 5 868 915,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3 098 818,4 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 2 465 513,7 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 961 300,8 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие благоустройства городов и населенных пунктов в сумме 1 567 175,6 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2023 год в сумме 1 485 254,0 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

1 000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
457 728,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
457 728,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
457 728,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
457 728,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 683 608,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
893 263,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
893 263,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
893 263,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 279 884,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 279 884,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
751 139,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 315,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
483 877,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 361,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
296 247,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
311 760,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 199 402,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
171 783,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
510 461,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
510 461,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 789,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 514,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 591,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
69 737,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

1 000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
457 728,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
457 728,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
457 728,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
457 728,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 683 608,0
1
Социальное обеспечение
893 263,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
893 263,0
005
Государственная адресная социальная помощь
893 263,0
2
Социальная помощь
3 279 884,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 279 884,0
002
Программа занятости
751 139,0
006
Оказание жилищной помощи
20 315,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
483 877,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 361,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
296 247,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
311 760,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 199 402,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
171 783,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
510 461,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
510 461,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
176 789,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 514,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 591,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
69 737,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций