"Алтынсарин ауданы әкiмiнiң аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 20 ақпандағы № 18 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заннының 31-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардын құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселері туралы" 2021 жылғы 1 қырқүйектегі № 590 қаулысына сәйкес, Алтынсарин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Алтынсарин ауданы әкiмiнiң аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережесі бекітілсін.
2. "Алтынсарин ауданы әкiмiнiң аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы 2022 жылғы 12 сәуірдегі № 40 Алтынсарин ауданы әкiмдiгi қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Алтынсарин ауданы әкiмiнiң аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күн ішінде оның Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғынан кейін онын Алтынсарин ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алтынсарин ауданы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
Аудан әкімі А. Сартов
Әкімдіктің
2023 ж. "20" ақпан
№ 18 қаулысымен
бекітілді
"Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Алтынсарин ауданының әкімдігі "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
5. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Алтынсаринского района"
Постановление акимата Алтынсаринского района Костанайской области от 20 февраля 2023 года № 18.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Алтынсаринского района Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Алтынсаринского района".
2. Отменить постановление акимата Алтынсаринского района от 12 апреля 2022 года № 40 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Алтынсаринского района".
3. Государственному учреждению в установленном законодательством Республики Казахстан в порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления в интернет-ресурсе акимата Алтынсаринского района, после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления, возложить на руководителя аппарата акима Алтынсаринского района.
Аким района А. Сартов
Утверждено
постановлением акимата
Алтынсаринского района
от "20" февраля 2023 года
№ 18
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Алтынсаринского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района", является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Учредителем государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района", является акимат Алтынсаринского района.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района", является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.

6. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық - құқықтық қатынастарға түседі.
7. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 110110, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Алтынсарин ауданы, Обаған ауылы, Ленин көшесі, 4.
11. Мемлекеттік органның толық атауы: "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
12. Осы Ереже "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
14. Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен мемлекеттік мекеменің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау мақсатында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады". "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты". Егер "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, Қазақстан Республикасы, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" ММ жұмыс уақытының тәртібі, жұмыс күнінің басталуы сағат 09.00 - де, түскі үзіліс сағат 13.00 – ден-14.30-ға дейін, жұмыс уақытының соңы 18.30-ға дейін, дүйсенбіден жұмаға дейін, демалыс күндері-сенбі, жексенбі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімдігінің 02.10.2023 № 121 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін).
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
15. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы аудан әкімі мен әкімдігі қызметінің сапалы және уақтылы ақпараттық - талдамалық, ұйымдастырушылық - құқықтық және материалдық - техникалық жұмыс істеуін қамтамасыз ету болып табылады.

6. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района", вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района", имеет право выступать стороной гражданско - правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это, в соответствии с законодательством.
8. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
10. Местонахождение государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района": 110110, Республика Казахстан, Костанайская область, Алтынсаринский район, село Убаганское, улица Ленина, 4.
11. Полное наименование государственного органа: государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района".
12. Настоящее Положение, является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района", осуществляется из местного бюджета.
14. Государственному учреждению "Аппарат акима Алтынсаринского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района". Если государственному учреждению "Аппарат акима Алтынсаринского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан. Распорядок рабочего времени ГУ "Аппарат акима Алтынсаринского района" начало рабочего дня в 09 ч. 00 м. обеденный перерыв с 13 ч. 00 м. – 14 ч. 30 м., конец рабочего времени 18 ч. 30 м., с понедельника по пятницу, выходные дни – суббота, воскресенье.
Сноска. Пункт 14 – в редакции постановления акимата Алтынсаринского района Костанайской области от 02.10.2023 № 121 (вводится в действие со дня его подписания).
2. Задачи и полномочия государственного органа
15. Миссией государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" является, обеспечение качественного и своевременного информационно - аналитического, организационно - правового и материально - технического функционирования деятельности акима и акимата района.

16. Тапсырмалар:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету жөніндегі саясатын іске асыру;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік - экономикалық даму стратегиясын іске асыру, ауданда мемлекеттік, әлеуметтік - экономикалық саясаттың және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқарудың негізгі бағыттарын жүзеге асыру, осы мақсаттарда жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарының келісілген жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
3) заңдылық пен құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық сана деңгейін және олардың елдің қоғамдық - саяси өміріндегі белсенді азаматтық ұстанымын арттыру жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
17. Функциялар:
1) Аппараттың құрылымдық бөлімшелерінде, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарда атқарушылық тәртіптің жай-күйіне талдау жүргізеді;
2) әкімдік отырыстарын, кеңестерді, семинарларды және басқа да іс-шараларды өткізуді жоспарлайды, оларды дайындаумен өткізуді ұйымдастырады, әкімдік мүшелерінің және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар басшыларының ұсыныстары бойынша әкімдік отырыстарында қарау үшін тоқсан сайынғы мәселелер тізбесін жасайды;
3) аудан әкімінің және әкімдігінің іс қағаздарын, оның ішінде құпиялы іс қағаздарын жүргізуді нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес ұйымдастыру және жүргізу, әкімдікке, әкімге келіп түсетін хат-хабарларды өңдеу, басқа мемлекеттік органдар мен ұйымдардан келіп түсетін ақпаратты жинауды, өңдеуді қамтамасыз ету, аудан әкімі мен әкімдігінің іс қағаздарын жүргізу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалар өкілдерінің өтініштерін қабылдауды, тіркеуді және есепке алуды жүзеге аудан әкімдігінің және әкімінің құзыретіне жататын өтініштердің сапасына және қарау мерзімдеріне бақылау жасау;
4) әкімдік қаулыларының, әкім шешімдері мен өкімдерінің жобаларын, аппарат басшысының бұйрықтарын дайындауды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
5) "Адалдақ алаңы" сервисінің жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
6) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық мемлекеттік органдарының, сондай-ақ облыс, аудан әкімінің және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
7) аудан әкіміне бағынысты мемлекеттік басқару органдарының өзара іс-қимылын және қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді;

16. Задачи:
1) осуществление политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально - экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в районе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всех органов местной исполнительной власти;
3) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно - политической жизни страны;
4) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
17. Функции:
1) проводит анализ состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях Аппарата, местных исполнительных органах, финансируемых из местного бюджета;
2) планирует проведение заседаний акимата, совещаний, семинаров и других мероприятий, организует их подготовку и проведение, по предложению членов акимата и руководителей исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета составляет ежеквартальный перечень вопросов для рассмотрения на заседаниях акимата;
3) организация и ведение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов делопроизводства акима и акимата района, в том числе секретного, обработка корреспонденции, поступающей в акимат, акиму, обеспечивает сбор, обработка информации, поступающей из других государственных органов и организаций, осуществляет прием, регистрацию и учет обращений физических и представителей юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции акимата и акима Алтынсаринского района, контроль за качеством и сроками рассмотрения обращений;
4) организует и обеспечивает подготовку проектов постановлений акимата, решений и распоряжений акима, приказов руководителя Аппарата;
5) обеспечивает функционирование сервиса "Адалдық алаңы";
6) осуществляет контроль за исполнением актов и поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, а также акима и акимата области, района;
7) обеспечивает взаимодействие и координацию деятельности органов государственного управления, подчиненных акиму района;

8) заң қызметінің аудан әкімі мен әкімдігінің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысуын қамтамасыз етеді, аудан әкімі мен әкімдігінің нормативтік құқықтық актілерін қабылдауды, мемлекеттік тіркеуді, сондай-ақ жинауды, сақтауды және есепке алуды қамтамасыз етеді;
9) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген тәртіппен әкімдік бөлімдеріне қатысты келіп түскен әкімшілік актілерге, әкімшілік әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдарды қарауды жүзеге асырады;
10) әкімдіктің интернет-ресурсын қолдауды және дамытуды қамтамасыз етеді, ақпараттық қоғам жағдайында мемлекеттік басқару органдарының азаматтармен және заңды тұлғалармен өзара іс-қимылын ұйымдастырады;
11) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдардың, ауылдардың және кенттің ауылдық округтерінің мемлекеттік қызметшілерінің кадр құрамына мониторингті жүзеге асырады;
12) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдардың, ауылдардың және кенттің ауылдық округтерінің бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурстық іріктеуді жүзеге асырады;
13) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің тәртіптік теріс қылықтарын қарау жөніндегі бірыңғай тәртіптік комиссияның қызметін ұйымдастыруды жүзеге асырады;
14) ауданның жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалау жөніндегі бірыңғай комиссияның қызметін ұйымдастыруды жүзеге асырады;
15) аппараттың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын функционалдық блоктар бойынша бөлу жөніндегі комиссияның қызметін ұйымдастыруды жүзеге асырады және жергілікті атқарушы органдардың, ауылдық округтердің, ауылдардың және кенттің мемлекеттік қызмет саласындағы қызметін үйлестіреді;
16) терроризмнің профилактикасы, оның зардаптарын барынша азайту және (немесе) жою саласында терроризмге қарсы іс-қимыл жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады;
17) өңірлік деңгейде төтенше жағдайлардың және олардың зардаптарының алдын алуға және жоюға бағытталған азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады, жұмылдыру жоспарын әзірлейді, аудан жұмылдыру дайындығы жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады;
18) Жалпыға бірдей әскери міндеттерді орындау шеңберінде жұмысты ұйымдастыру және медициналық комиссиялар құру;
19) әкім және әкімдік шығарған актілерді тіркеуді жүргізеді, тиісті ресімдеуді және таратуды қамтамасыз етеді;
20) құжаттамалық қамтамасыз етуді, оның ішінде тиісті құжат айналымын ұйымдастыру, ақпараттық технологияларды енгізу және дамыту жолымен жүзеге асырады, іс жүргізу қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;

8) обеспечивает участие юридической службы в разработке нормативных правовых актов акима и акимата района, обеспечивает принятие, государственную регистрацию, а также сбор, хранение и учет нормативных правовых актов акима и акимата района;
9) осуществляет рассмотрение жалоб на административные акты, административные действия (бездействия) поступившие в отношении отделов акимата в порядке, предусмотренном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
10) обеспечивает поддержку и развитие интернет-ресурса акимата, организует взаимодействие органов государственного управления с гражданами и юридическими лицами в условиях информационного общества;
11) осуществляет мониторинг кадрового состава государственных служащих местных исполнительных органов, сельских округов сел и поселка, финансируемых из местного бюджета;
12) осуществляет конкурсный отбор на вакантные административные государственные должности местных исполнительных органов, сельских округов сел и поселка, финансируемых из местного бюджета;
13) осуществляет организацию деятельности единой дисциплинарной комиссии по рассмотрению дисциплинарных проступков государственных служащих местных исполнительных органов;
14) осуществляет организацию деятельности единой комиссии по ежегодной оценке деятельности государственных служащих местных исполнительных органов района;
15) осуществляет организация деятельности комиссии по распределению административных государственных должностей корпуса "Б" Аппарата по функциональным блокам и координирует деятельность местных исполнительных органов, сельских округов, сел и поселка в сфере государственной службы;
16) осуществляет реализацию государственной политики по противодействию терроризму в сфере профилактики терроризма, минимизации и (или) ликвидации его последствий;
17) осуществляет реализацию государственной политики в сфере гражданской защиты, направленную на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций и их последствий на региональном уровне, разрабатывает мобилизационный план, организует проведение мероприятий по мобилизационной подготовки на территории района;
18) Организация работы в рамках исполнения всеобщей воинской обязанностей и создание медицинских комиссий;
19) ведет регистрацию актов, изданных акимом и акиматом, обеспечивает надлежащее оформление и рассылку;
20) осуществляет документационное обеспечение, в том числе путем организации надлежащего документооборота, внедрения и развития информационных технологий, контроль за соблюдением правил делопроизводства;

21) аудан әкімінің, аудан әкімі орынбасарларының және аппарат басшысының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауын ұйымдастырады;
22) кәмелетке толмағандардың ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссияның қызметін қамтамасыз етеді, кәмелетке толмағандардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауға және қалпына келтіруге бағытталған шаралардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
23) әкімдік бөлімдеріне және олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарына, ауылдық округтерге, ауылдарға және кенттерге мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды жүзеге асырады;
24) мемлекеттің сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатын өңірлік деңгейде іске асыру жөніндегі іс-шараларды өткізеді;
25) құқық бұзушылықтардың профилактикасы және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау болып табылады;
26) мемлекеттік наградалармен наградталатын адамдардың дерекқорын қалыптастыруды жүзеге асырады;
27) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы мәжілісі, аудандық мәслихат депутаттарының, ауыл, кент және ауылдық округ әкімдерінің сайлауын ұйымдастыру мен өткізудегі мемлекеттік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз етеді, аудандық деңгейде үйлестіру және мониторинг арқылы сайлаушылар тізімдерін жүргізуді жүзеге асырады;
28) қылмыстық сот ісін жүргізуде алқабилердің қатысуымен байланысты қоғамдық қатынастар саласындағы мемлекеттік саясатты алқабилерге кандидаттардың алдын ала тізімдерін жүргізу және өзектілендіруді қамтамасыз ету арқылы іске асыруды жүзеге асырады;
29) аудан әкімінің есебін жүргізу және аудандық деңгейде есеп беру кездесулерін үйлестіру жолымен барлық деңгейдегі әкімдердің есеп беру кездесулерін өткізуде мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
30) әкімшілік-аумақтық құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады, облыс әкімдігіне ауданның әкімшілік-аумақтық құрылысын өзгерту туралы ұсыныстар енгізеді;
31) алып тасталды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімдігінің 02.10.2023 № 121 қаулысымен;
32) мемлекеттік құпияларды қорғау, құпияны қамтамасыз ету, техникалық барлауға қарсы іс-қимыл, құпия ақпаратты техникалық қорғау және құпия іс жүргізу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
33) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шеңберінде өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімдігінің 02.10.2023 № 121 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін).

21) организует личный прием физических лиц и представителей юридических лиц акимом района, заместителями акима района и руководителем Аппарата;
22) обеспечивает деятельность комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав, осуществляет контроль за исполнением мер, направленных на защиту и восстановление прав и законных интересов несовершеннолетних;
23) осуществляет внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг отделами акимата и их подведомственными организациями, сельскими округами, селами и поселком;
24) проводит мероприятия по реализации антикоррупционной политики государства на региональном уровне;
25) взаимодействие с правоохранительными и иными государственными органами по вопросам профилактики правонарушений и противодействия коррупции;
26) осуществляет формирование базы данных лиц, награждаемых государственными наградами;
27) обеспечивает реализацию государственной политики в организации и проведении выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Мажилиса Республики Казахстан, районного маслихата, акимов сел, поселка и сельских округов, осуществляет ведение списков избирателей путем координации и мониторинга на районном уровне;
28) осуществляет реализацию государственной политики в сфере общественных отношений, связанных с участием присяжных заседателей в уголовном судопроизводстве посредством ведения и обеспечения актуализации предварительных списков кандидатов в присяжные заседатели;
29) Обеспечивает реализацию государственной политики в проведении отчетных встреч акимов всех уровней путем проведения отчета акима района и координации отчетных встреч на районном уровне;
30) реализует государственную политику в сфере административно-территориального устройства, вносит предложения в акимат области об изменении административно-территориального устройства района;
31) исключен постановлением акимата Алтынсаринского района Костанайской области от 02.10.2023 № 121;
32) реализация государственной политики в области защиты государственных секретов, обеспечение режима секретности, противодействие техническим разведкам, техническая защита секретной информации и секретное делопроизводство;
33) осуществляет иные функции в рамках установленной законодательством Республики Казахстан компетенцией.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением акимата Алтынсаринского района Костанайской области от 02.10.2023 № 121 (вводится в действие со дня его подписания).

18. Құқықтары мен міндеттері:
1) тиісті аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша соттарда, мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым - қатынаста әкімнің, әкімдіктің, "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіру;
2) өз құзыреті шегінде әкімнің, әкімдіктің және "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың және басқа да ұйымдардың лауазымды адамдарынан ақпарат, құжаттар мен өзге де материалдарды сұратуға және алуға құқылы;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, облыс әкімі мен әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және мерзімінде орындауға міндетті;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау жөніндегі уәкілетті органға тиісті ақпарат беруге міндетті;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтауға міндетті;
6) жеке және заңды тұлғаларға құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша түсініктемелер беруге;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыруға құқылы.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
19. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
20. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің атынан өкілдік етеді;
2) "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және оған жүктелген функциялар мен міндеттердің орындалуына, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шаралардың қабылданбауына дербес жауапты болады;
3) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамада белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шараларды қабылдайды;
4) "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені, оның құрылымы мен штат саны бойынша ұсыныстарды әзірлейді және оларды аудан әкіміне бекітуге енгізеді, еңбекақы төлеу қорын үнемдеу шегінде мемлекеттік қызметшілерге қосымша ақылар, материалдық көтермелеу (сыйлықақылар) белгілейді;

18. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима, акимата, государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима, акимата и государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района";
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области;
4) предоставлять соответствующую информацию в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
6) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
7) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
19. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Алтынсаринского района" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района" задач и осуществление им своих функций.
20. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района", назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района":
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района" в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач, а также за непринятие мер по противодействию коррупции;
3) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
4) разрабатывает Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Алтынсаринского района", предложения по его структуре и штатной численности и вносит их акиму района на утверждение, устанавливает доплаты, материальное поощрение государственных служащих (премии) в пределах экономии фонда оплаты труда;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
22. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігін ол болмаған кезеңде қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
23. Жұмыс режимі аудан әкімінің өкімімен бекітілетін "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
24. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Алтынсарин ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
22. Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Режим работы устанавливается в соответствии с Регламентом работы государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района", утверждаемого распоряжением акима района.
4. Имущество государственного органа
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Алтынсаринского района" относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Аппарат акима Алтынсаринского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Алтынсаринского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.